R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  En iyi Zombi Oyunları: PC, Xbox, PlayStation, Android ve iOS

  En iyi zombi oyunları, hayatta kalma tarzı oyunlardan hoşlanan oyuncuların ilgisini çeker. Çeşitli felaket senaryolarında hayatta kalabilmeyi başarmak kolay değildir. PC, Xbox, PlayStation, Android ve iOS için geliştirilmiş pek çok zombi oyunu vardır. En iyileriyle tanışmaya ne dersin?

  Timur Demir
  Timur Demir R10 Editörü
  14.06.2022 00:07 4301 8 dk okuma süresi
  En iyi Zombi Oyunları: PC, Xbox, PlayStation, Android ve iOS
  Son Düzenleme:

  Oynanabilecek en iyi zombi oyunlarının neler olduğunu merak ediyorsanız platformlara göre çok farklı seçeneklerle karşılaşabilirsiniz. Zombi oyunları oldukça çeşitlidirler. Gerçekten iyi bir yapıt yerine kötü bir klon oyunla karşı karşıya kalabilirsiniz. Seçim yaparken dikkatli olmalısınız.

  Zombi oyunları çok farklı türlerdedirler. Simülasyondan kule savunma oyunlarına, kıyamet sonrası hayatta kalma oyunlarından FPS (first person shooter) oyunlarına kadar çeşitli seçenekleriniz vardır. Hangi oyun türünü daha çok seviyorsanız ona uygun seçimler yapmaya çalışmalısınız.

  En İyi 15 Zombi Oyunu

  Oyun İsmiPlatformİndirme
  Project ZomboidPCSteam
  Zombie Night TerrorPCSteam
  World War ZPCEpic Games Store
  Stubbs the Zombie in Rebel Without a PulseXbox One, Xbox Series S, Xbox Series XXbox
  Dying Light 2: Stay HumanXbox One, Xbox Series S, Xbox Series XXbox
  Death Road to CanadaXbox One, Xbox Series S, Xbox Series XXbox
  Dying LightPlayStation 4PlayStation Store
  Resident Evil 2PlayStation 4PlayStation Store
  The Walking DeadPlayStation 4PlayStation Store
  Zombie Gunship SurvivalAndroidGoogle Play
  Dead Effect 2AndroidGoogle Play
  Last Day on Earth: SurvivalAndroidGoogle Play
  Into the Dead 2iOSApp Store
  AI DungeoniOSApp Store
  Mini DAYZ 2iOSApp Stpre

   

  1. Project Zomboid (PC)

  Project Zomboid, RPG (role playing game) tarzı bir oyundur. Amerikan kırsalında yürürken dikkatli olmanız gerekir. Çünkü her an bir yerlerde zombilerin saldırısına uğrayabilirsiniz. Hedefiniz hayatta kalmaktır. Bunu en iyi şekilde öğrenmek zorunda kalacaksınız.

  Project Zomboid haritası tamamen açık dünya tarzındadır. Oyun size minimum düzeyde yardım eder. Kendi başınızın çaresine bakmanız gerekir. Yerel bir üs kurduktan sonra bir zombiyle karşılaşmamak için çaba gösterirsiniz. Ayrıca uzun vadede toplumun hayatta kalması size bağlıdır.

  Project Zomboid Sistem Gereksinimleri

   Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
  İşlemciIntel Core 2 Quad Q9705 Intel Core 2 Quad Q9705
  Ekran KartıNVIDIA GeForce 6600AMD Radeon HD 5450
  Bellek2 GB RAM8 GB RAM
  Depolama Alanı 2 GB5 GB
  İşletim SistemiWindows 7Windows 10

  2. Zombie Night Terror (PC)

  Zombie Night Terror bir zombi kıyametinde hayatta kalmaya çalıştığınız strateji tarzı bir zombi oyunudur. Oyun daha çok bulmacalara odaklanır. Siyah beyaz bir görünüme sahiptir. Düşünmeden hareket ettiğiniz hemen hemen her anda cezalandırılırsınız.

  Zombie Night Terror oynarken hayatta kalan birkaç kişiyle ekibinizi güçlendirme şansınız vardır. Zombilere çok dikkat etmelisiniz çünkü neredeyse ölümsüzdürler. Birkaç parçaya ayrılabilirler ve mutasyona uğrayabilirler. Renksiz dünyanın kan kırmızısına dönüştüğüne şahit olacaksınız.

  Zombie Night Terror Sistem Gereksinimleri

   Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
  İşlemciIntel Core 2 Duo Q6867Intel Core i3-2340UE
  Ekran KartıNVIDIA GeForce 6600AMD Radeon HD 6850
  Bellek2 GB RAM4 GB RAM
  Depolama Alanı600 MB600 MB
  İşletim SistemiWindows 7Windows 10

  3. World War Z (PC)

  World War Z arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz hayatta kalma tarzı bir zombi oyunudur. Diğer FPS oyunlarıyla benzer bir yapıya sahiptir. Çeşitli görevlerin peşinden giderek teçhizatınızı yükseltebilmeniz söz konusudur. Ağır makineli tüfekle zombilere dehşeti yaşatabilirsiniz.

  World War Z tartışmasız bir biçimde oynarken en çok keyif alacağınız zombi oyunu olabilir. Oyunun her geçen gün gelişmesi en önemli yanıdır. Klasik yapıda bir oyuna ihtiyacınız varsa tüm beklentilerinizi karşılayacaktır. Sadece namluyu doğru hedefe doğrulttuğunuzdan emin olun.

  World War Z Sistem Gereksinimleri

   Minimum Sistem GereksinimleriÖnerilen Sistem Gereksinimleri
  İşlemciAMD A10-5700Intel Core i7-3970X
  Ekran KartıATI Radeon HD 5870AMD Radeon R9 280
  Bellek8 GB RAM16 GB RAM
  Depolama Alanı35 GB35 GB
  İşletim SistemiWindows 7Windows 10

  4. Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse (Xbox)

  Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse aksiyon tadında bir zombi oyunudur. Diğer oyunlara göre farklı bir bakış açısına sahiptir. Çünkü bir zombiyi kontrol edersiniz. İlk çıkışı 2005 yılına dayansa bile 2021 yılında yenilenmiş bir oyun olduğunu unutmamak gerekir.

  Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse oyununda bir zombiyi kontrol ederken oldukça sağlıklı ve misafirperver bir şehirde dolaşırsınız. Bu durum sizi pek yanıltmamalıdır. Çünkü hedefiniz herkesi bir zombiye çevirebilmek için şehirde dehşet saçmaktır.

  5. Dying Light 2: Stay Human (Xbox)

  Dying Light 2: Stay Human aksiyon ve RPG tarzlarını bir araya getiren bir zombi oyunudur. Bir önceki oyuna göre çok daha iyi bir oyundur. Hedef her zaman olduğu gibi hayatta kalmaktır. Ancak bunu yapabilmek için oyunda yer alan her türlü seçeneği kullanmak zorundasınız.

  Dying Light: Stay Human büyük bir virüsün dünyayı kasıp kavurmasından sonra büyük bir mücadelenin içerisine girmeniz gerekir. Her zaman dikkatli olmanız şarttır. Yoksa hayatta kalabilme şansınız olmayacaktır. Hikayeyi takip ettiğiniz zaman oyundan ekstra keyif alabilirsiniz.

  6. Death Road to Canada (Xbox)

  Death Road to Canada hayatta kalmaya çalışan ama ne yaptığını bilmeyen insanlarla dolu bir dünyadaki macerayı işleyen RPG oyunudur. Oyunda hayvanları kurtarmaya çalışacak, diğerleriyle tartışacak ve devasa düşmanlara karşı savaşmak zorunda kalacaksınız.

  Death Road to Canada oyununda zombi kıyametinin ülkeyi yok ettiği bir durumla karşı karşıya kalacaksınız. Florida'da olan karakterinizle Kanada'daki güvenli bölgeye ulaşmanız gerekir. Ancak bunu yapabilmek düşündüğünüz kadar kolay olmayacaktır.

  7. Dying Light (PlayStation 4)

  Dying Light hayatta kalma tarzında bir aksiyon oyunudur. Zombi oyunları arasında en bilindik olanlardan biridir. Dünya büyük bir tehlike altındadır. Harran'da ortaya çıkan virüsün kontrol altında tutulması gerekir. Bunun için görevlendirilen Kyle Crane ise sadece virüsle mücadele etmeyecektir.

  Dying Light gündüz ve gece dinamiğini iyi bir şekilde yansıtır. Size düşen en önemli görev hayatta kalmış olanları kurtarabilmektir. Tuzaklar kurabilir ve yavaş bir şekilde hedefinize doğru ilerleyebilirsiniz. Hikayeye bağlı kaldığınız sürece oyundan ekstra keyif alabilirsiniz.

  8. Resident Evil 2 (PlayStation 4)

  Resident Evil 2 zombi oyunları denildiğinde akıllara ilk gelen oyunlardan biridir. Büyük bir serinin en önemli parçasıdır. Oyuncular Leon S. Kennedy isimli deneyimsiz bir polisi ve Claire Redfield isimli bir öğrenciyi kontrol ederler. Bu ikili Raccoon City'den kaçmak için çabalarlar.

  Resident Evil 2'de büyük bir virüs ortalığı kasıp kavurur. Virüse yakalanan kişiler zombilere veya daha farklı yaratıklara dönüşürler. Şehri tehdit eden büyük bir salgın karşısında hayatta kalmak neredeyse mümkün değildir. Koşuşturmaların arasında çatışmalara da yer ayırmak gerekir.

  9. The Walking Dead (PlayStation 4)

  The Walking Dead grafik tabanlı bir macera oyunudur. Oyunda Lee Everett isimli karakteri kontrol edersiniz. Zombilerin istila ettiği dünyada hayatta kalmaya çalışan kişileri yönlendirmeniz gerekir. Oyunda karakterleri ve çeşitli elementleri inceleme şansınız vardır.

  The Walking Dead çevreyle etkileşimi en üst düzeye çıkaran bir oyun olarak bilinir. Oyunda her türlü senaryonun sonucunu kendiniz belirlersiniz. Daha çok hikaye odaklı bir oyundur. Ancak zombilerden kurtulabilmek için pek çok ürkütücü durumun içinde kalabilirsiniz.

  10. Zombie Gunship Survival (Android)

  Zombie Gunship Survival mobile özel olarak geliştirilmiş bir zombi oyunudur. İlk oyunun mekaniğini sürdürür. Bir helikopteri kontrol edersiniz ve insanları kurtarmak için zombileri ortadan kaldırırsınız. Basit gibi gözükebilir ancak işiniz her zaman kolay olmayacaktır.

  Zombie Gunship Survival oyununda üs kurabilirsiniz. Çeşitli birlikleri konuşlandırma şansınız vardır. Her zaman bir yerlerde zombilerle karşı karşıya gelebileceğiniz için bol bol zombi öldürmeniz gerekir. Grafikler ideal düzeyde olduğundan oynarken epey bir keyif alabilirsiniz.

  11. Dead Effect 2 (Android)

  Dead Effect 2 mobil için geliştirilmiş olan nişancı tarzı en iyi zombi oyunlarından biridir. Grafikleri oldukça iyidir. Zombilerle, canavarlarla ve çeşitli farklı yaratıklarla mücadele etmek zorunda kalacaksınız. Bunlara ek olarak oyunda karakterinizi geliştirmek için RPG elementleri yer alır.

  Dead Effect 2 karakter gelişimine odaklanan bir oyundur. Onlarca farklı silahı kullanabilirsiniz. Oyunun içeriği oldukça geniş olduğundan vakit ayırmanız gerekebilir. Zombilerle mücadeleniz unutulmaz seviyelere ulaşabileceğinden bundan büyük keyif alabilirsiniz.

  12. Last Day on Earth: Survival (Android)

  Last Day on Earth açık dünyada geçen bir macera oyunudur. Zombilere karşı hayatta kalmanızı gerektirir. Bir üs inşa ettikten sonra eşyalar dahil olmak üzere çeşitli malzemeler araştırırsınız. Zombiler sizin tadınıza bakmadan önce onları ortadan kaldırmalısınız.

  Last Day on Earth diğer oyunlara göre ekstra içeriklere sahiptir. Zombilerin oyuna etkisi minimal düzeydedir. Ancak diğer tüm dinamiklerle çok güçlü bir hayatta kalma oyunudur. Sadece zombilerle uğraşmak istemiyorsanız oldukça iyi bir oyundur.

  13. Into the Dead 2 (iOS)

  Into the Dead 2 zombi oyunlarının en önemli yanını sizinle buluşturur. Karşınıza çıkan tüm zombileri öldürerek kendinize bir yol çizersiniz. Oyunda alacağınız kararlara göre oyunun sonu değişkenlik gösterir. Ancak temel hedef olabildiğince zombi öldürmektir.

  Into the Dead 2 oynarken çeşitli silahlarla karşılaşırsınız. Zombilerle nasıl mücadele etmek istediğiniz tamamen size bağlı bir durumdur. Onlarla yakından dövüşebilir veya hiç yanlarına yaklaşmadan uzaktan saldırmayı tercih edebilirsiniz.

  14. AI Dungeon (iOS)

  AI Dungeon diğer tüm oyunlardan farklı bir yapıya sahiptir. Çünkü bu oyun tamamen metin tabanlıdır. Herhangi bir görsel öge veya ses yoktur. Ancak hikayeyi yakalamak ve oyuna nostaljik bir hava katmak isteyenler için son derece ilgi çekici bir seçimdir.

  AI Dungeon tamamen zombi maceralarına dayalıdır. Zombi ordularına karşı neler yapacağınızı tamamen kendiniz belirlersiniz. Oyunda atacağınız her adım hikayenin gidişatını belirleyecektir. Yapay zekanın canını sıkmadığınız sürece bir problem yaşamazsınız.

  15. Mini DAYZ 2

  Mini DAYZ 2 aslında pek bilinmeyen mobil oyunlardan biridir. Estetik açıdan çok yeni şeyler sunmaz ve biraz eski oyunları andırır. Oyunu oynarken kamera açısı sizi biraz zorlayabilir. Ancak oyundan keyif alabilmek için yüzleşeceğiniz zombilerin karşısında dikkatli olmanız gerekir.

  Mini DAYZ 2 oyununda dünya büyük bir zombi istilası altındadır. Hedefiniz olabildiğince insanın hayatını kurtarmaktır. İlerlerken pek çok farklı kişiyle karşılaşacak ve onların lideri olacaksınız. Onlara çeşitli görevler vererek hayatta kalmanızı sağlayacak üssü geliştirebilirsiniz.

  Zombi oyunları oldukça popülerdirler ve çok farklı oyunlarla karşılaşmanız söz konusudur. Geliştiriciler bu türde yayınladıkları oyunlarda yeni şeyler denemeye çalışırlar. Zombi oyunu seçerken mutlaka oyundan ne tür bir beklentiniz olduğunu düşünmeniz gerekir.

   

  Founder: Demir Otomotiv & Grana Yazılım

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  HyperOS 2.0 Güncellemesi Alacak Xiaomi, Redmi ve POCO Telefonlar Belli Oldu!

  Xiaomi, Android 15 tabanlı HyperOS 2.0 güncellemesiyle cihazlarını yeniliyor. İşte güncellemeyi alacak Xiaomi, Redmi ve POCO modellerinin tam listesi!

  iOS 18 ile iPhone'u Kapatmak Daha Kolay Olacak: İşte Gelecek Yeni Özellik!

  iOS 18 ile gelen yenilikler arasında, iPhone'u kapatmanın kolay yolu ve Denetim Merkezi'nde daha fazla özelleştirme imkanı bulunuyor.

  Slovenya - Danimarka maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda? | Euro 2024

  Euro 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Slovenya ve Danimarka karşı karşıya geliyor. C Grubu'nda yer alan bu iki güçlü takım, Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenen turnuvada birbirleriyle mücadele edecek. Slovenya'da Jan Oblak, Benjamin Sesko, Sporar ve

  İtalya-Arnavutluk EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir?

  EURO 2024'ün nefes kesen mücadelesinde İtalya ile Arnavutluk karşı karşıya geliyor. Maçı TRT 1'den şifresiz ve canlı izlemek için detaylar haberimizde.

  En iyi Zombi Oyunları: PC, Xbox, PlayStation, Android ve iOS

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et