R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  CİMER Şikayet Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Zeki Ersin Yıldırım
  Zeki Ersin Yıldırım R10 Editörü
  01.04.2022 17:36 1184 2 dk okuma süresi
  CİMER Şikayet Başvurusu Nasıl Yapılır?
  Son Düzenleme:

  CİMER Şikayet Başvurusu Nasıl Yapılır?

   

  2006 yılında Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) olarak vatandaşların şikayet, öneri ve taleplerinin alınması amacıyla kurulan bu sistem 2018 yılından itibaren Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) çatısı altında tek sistem üzerinde birleşerek faaliyetlerini sürdürmektedir.

   

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) son dönemde birçok vatandaşın kullandığı, şikayet, talep öneri gibi konuların direkt olarak Cumhurbaşkanlığı üzerinden ilgili kurumlara iletilmesini sağlayan bir merkezdir. Bu yazımızda sizlere CİMER üzerinden başvuru nasıl yapılır onu anlatacağız.

   

  Başvurunuzu dilerseniz e-Devlet parolası ile ya da resmi kimlik bilgilerinizi manuel doldurarak tamamlayabilirsiniz.

   

   

  CİMER resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapma yöntemi;

  https://www.cimer.gov.tr/ sayfasına giriniz.

  Kişisel bilgilerinizi ilgili formda istendiği şekilde doldurmalısınız. e-Devlet parolanız mevcut ise bu bilgileri manuel olarak doldurmanıza gerek kalmayacaktır. e-Devlet ile başvuru yapmak için tıklayınız yazısının üzerine tıklayıp kişisel bilgiler adımını otomatik doldurabilirsiniz.

  Formu doldurduktan sonra onay kodu gönder dediğinizde telefonunuza onay kodu gelecektir bunu girdikten sonra içerik kısmına aşamasına geçilecektir.

  Kimlik bilgileri dolduktan sonra başvuru detayı üzerinden istek, görüş öneri, ihbar, şikayet, bilgi edinme hakkı ya da teşekkür başvuru tiplerinden birini seçmeniz gerekmektedir.

  Başvuru tipi ve diğer bilgiler dolduktan sonra karşınıza metin kısmı gelecektir. Metin kısmında talebinize ilişkin yazınızı yazabilirsiniz. Bu yazınıza ilişkin elinizde herhangi bir belge ya da dosya bulunuyor ise bunu talep içerisine ekleyebilirsiniz. 

  İlgili metini yazdığınızı ve dosyanız mevcut ise ekledikten sonra ileri kısmına tıklayınız, burada şayet şikayetinizin ilgili kuruma direkt gönderilmesini istiyorsanız gönderilecek kurumu seçebilirsiniz. Bilmiyorsanız boş bırakmalısınız aksi takdirde talebinizin yanıtlanması uzun sürecektir.

  Adımları tamamladıktan sonra mail adresinize veya cep telefonunuza bir bilgilendirme mesajı gelecektir. Talebiniz yanıtlandığında da aynı şekilde bir bilgilendirme mesajı size ulaşacaktır. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  EURO 2024 Hangi Kanalda? EURO 2024 Maçları Nasıl İzlenir?

  Almanya'nın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 17. Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) bugün başlıyor. Futbolseverler, maçları hangi kanalda ve nasıl izleyebileceklerini merak ediyor. İşte EURO 2024 maçlarının yayın bilgileri ve izleme detayları.

  TRT 1 Neden Yok? TRT Nasıl Ayarlanır, TRT Yeni Frekansı Nedir?

  TRT 1 frekans bilgileri ve ayar detayları hakkında merak edilen tüm sorulara cevap veriyoruz. EURO 2024 maçlarını kesintisiz ve yüksek kalitede izlemek isteyenler için güncellenmiş frekans bilgilerini ve TRT 1'in nasıl ayarlanacağını adım adım açıklıyoruz

  Vodafone'dan Herkese 25 GB İnternet Hediyesi: Nasıl Alınır?

  Vodafone, 2024 Voleybol Milletler Ligi'ne özel, Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden 25 GB internet hediye ediyor. Peki, hediye internet nasıl alınır?

  ChatGPT 4o Nasıl Kullanılır? İşte Detaylı Rehber!

  OpenAI'nin GPT 4o modeli, kullanımı kolay yapay zeka teknolojisiyle ses, metin ve görüntü analizi yaparak etkileşimi artırıyor. İşte GPT 4o kullanım adımları!

  CİMER Şikayet Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et