R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  CİMER Şikayet Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Ersin Yıldırım Ersin Yıldırım 01.04.2022 17:36 228 2 dk okuma süresi
  CİMER Şikayet Başvurusu Nasıl Yapılır?
  Son Düzenleme:

  CİMER Şikayet Başvurusu Nasıl Yapılır?

   

  2006 yılında Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) olarak vatandaşların şikayet, öneri ve taleplerinin alınması amacıyla kurulan bu sistem 2018 yılından itibaren Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) çatısı altında tek sistem üzerinde birleşerek faaliyetlerini sürdürmektedir.

   

  Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) son dönemde birçok vatandaşın kullandığı, şikayet, talep öneri gibi konuların direkt olarak Cumhurbaşkanlığı üzerinden ilgili kurumlara iletilmesini sağlayan bir merkezdir. Bu yazımızda sizlere CİMER üzerinden başvuru nasıl yapılır onu anlatacağız.

   

  Başvurunuzu dilerseniz e-Devlet parolası ile ya da resmi kimlik bilgilerinizi manuel doldurarak tamamlayabilirsiniz.

   

   

  CİMER resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapma yöntemi;

  https://www.cimer.gov.tr/ sayfasına giriniz.

  Kişisel bilgilerinizi ilgili formda istendiği şekilde doldurmalısınız. e-Devlet parolanız mevcut ise bu bilgileri manuel olarak doldurmanıza gerek kalmayacaktır. e-Devlet ile başvuru yapmak için tıklayınız yazısının üzerine tıklayıp kişisel bilgiler adımını otomatik doldurabilirsiniz.

  Formu doldurduktan sonra onay kodu gönder dediğinizde telefonunuza onay kodu gelecektir bunu girdikten sonra içerik kısmına aşamasına geçilecektir.

  Kimlik bilgileri dolduktan sonra başvuru detayı üzerinden istek, görüş öneri, ihbar, şikayet, bilgi edinme hakkı ya da teşekkür başvuru tiplerinden birini seçmeniz gerekmektedir.

  Başvuru tipi ve diğer bilgiler dolduktan sonra karşınıza metin kısmı gelecektir. Metin kısmında talebinize ilişkin yazınızı yazabilirsiniz. Bu yazınıza ilişkin elinizde herhangi bir belge ya da dosya bulunuyor ise bunu talep içerisine ekleyebilirsiniz. 

  İlgili metini yazdığınızı ve dosyanız mevcut ise ekledikten sonra ileri kısmına tıklayınız, burada şayet şikayetinizin ilgili kuruma direkt gönderilmesini istiyorsanız gönderilecek kurumu seçebilirsiniz. Bilmiyorsanız boş bırakmalısınız aksi takdirde talebinizin yanıtlanması uzun sürecektir.

  Adımları tamamladıktan sonra mail adresinize veya cep telefonunuza bir bilgilendirme mesajı gelecektir. Talebiniz yanıtlandığında da aynı şekilde bir bilgilendirme mesajı size ulaşacaktır. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Havale Nedir? Nasıl Yapılır?

  Havele ile EFT arasında ne gibi farklar vardır, havale yaparken hangi bilgiler gereklidir, havale saatleri nelerdir gibi soruların cevabını yazımızdan bulabilirsiniz.

  Samsung Galaxy Unpacked 2022 Etkinliği Nasıl İzlenir?

  Samsung'un Ağustos'ta düzenleneceği açıklanan "Samsung Galaxy Unpacked" etkinliğine dair detaylar belli oldu. Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4 gibi modellerin tanıtılacağı etkinlik nasıl izlenir?

  iPhone DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

  iPhone'ndaki DNS ayarları değiştirilebilmektedir. Bu şekilde, Safari'yi ve internet kullanan diğer iPhone uygulamaları önemli ölçüde hızlanmaktadır.

  KOSGEB Teşvikleri Nasıl Kullanılır?

  Türkiye’deki küçük ve orta ölçekli işletmelerin ekonomideki yerini ve işlevini artırmak, onlara rekabet şansı sağlamak ve sanayide bütünleşmeyi ekonomik gelişmelere uygun olarak gerçekleştirmek amacıyla kurulmuş kamu kurumudur.

  CİMER Şikayet Başvurusu Nasıl Yapılır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et