R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Bilgisayarda Emoji Nasıl Yapılır?

  Emojileri düzenli olarak her gün akıllı telefonlarımızda kullanıyoruz. Peki bu emojileri bilgisayar ortamında da kullanmak için ne yapmamız gerekiyor? Gelin birlikte öğrenelim.

  yasinyigiit
  yasinyigiit R10 Editörü
  09.06.2022 21:30 6946 1 dk okuma süresi
  Bilgisayarda Emoji Nasıl Yapılır?
  Son Düzenleme:

  Emojiler hayatımıza bu derece dahil olmadan önce, emoji alternatifi olarak klavye karakterlerinin farklı kombinasyonlarını kullanıyorduk. Örneğin 😂 emojisi yerine “:)” ifadesini, ☹️ emojisi yerine “:(” ifadesini kullanıyorduk. Emojilerin yaygınlaşması ile bu karakterlerin kullanımları rafa kaldırıldı diyebiliriz. Akıllı telefonlarımızdan kolaylıkla erişebildiğimiz emojileri bilgisayar ortamında nasıl kullanabileceğimizi aşağıda listeledik.

  Bilgisayarınızdan sohbet ediyorsanız ve yazılarınıza, e-postalarınıza veya metin mesajlarınızda emojilere yer vermek istiyorsanız, Mac veya Windows fark etmeksizin bilgisayarınızda nasıl emoji kullanabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

  Mac'te Emoji kullanma

  Mac bilgisayarlarda, Apple, kullanıcıların sohbetlerine veya yazılarına emoji eklemelerini destekliyor gibi görünüyor. Çünkü kullanımı çok basit.

  • Herhangi bir metin alanına tıklayın
  • Ctrl + Cmd + Boşluk tuşlarına basın
  • Bu emoji penceresini açacak
  • İstediğiniz emojiyi arayın veya listede mevcut olanı tıklayın, metin alanınıza eklenecektir.
  • Daha fazlasını eklemek için yukarıdaki adımları tekrarlayın

  Windows PC'ye Emoji Ekleme

  Mac bilgisayarlara benzer şekilde Microsoft, metninize eklemek istediğiniz emojileri hızlıca tıklayıp seçebileceğiniz emoji Penceresini açmanıza olanak tanıyan bir klavye kısayoluna sahiptir.

  • Herhangi bir metin alanına tıklayın
  • Windows + tuşlarına basın ; (noktalı virgül) veya Windows + . (nokta)
  • Bu emoji penceresini açacak
  • Listede gezinin ve metninize eklemek istediğiniz emojiye tıklayın
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  EURO 2024 Hangi Kanalda? EURO 2024 Maçları Nasıl İzlenir?

  Almanya'nın ev sahipliğinde gerçekleşecek olan 17. Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) bugün başlıyor. Futbolseverler, maçları hangi kanalda ve nasıl izleyebileceklerini merak ediyor. İşte EURO 2024 maçlarının yayın bilgileri ve izleme detayları.

  TRT 1 Neden Yok? TRT Nasıl Ayarlanır, TRT Yeni Frekansı Nedir?

  TRT 1 frekans bilgileri ve ayar detayları hakkında merak edilen tüm sorulara cevap veriyoruz. EURO 2024 maçlarını kesintisiz ve yüksek kalitede izlemek isteyenler için güncellenmiş frekans bilgilerini ve TRT 1'in nasıl ayarlanacağını adım adım açıklıyoruz

  iOS 18 ile iPhone'lara Yeni Emojiler Geliyor: İşte Gelecek Emojiler!

  iOS 18'in yeni emojileri duyuruldu! Göz altı torbaları olan yüz, parmak izi ve daha fazlasıyla mesajlaşmalarınızı renklendirecek yeni emojiler geliyor.

  Vodafone'dan Herkese 25 GB İnternet Hediyesi: Nasıl Alınır?

  Vodafone, 2024 Voleybol Milletler Ligi'ne özel, Vodafone Yanımda uygulaması üzerinden 25 GB internet hediye ediyor. Peki, hediye internet nasıl alınır?

  Bilgisayarda Emoji Nasıl Yapılır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et