R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Bilgisayarda Emoji Nasıl Yapılır?

  Emojileri düzenli olarak her gün akıllı telefonlarımızda kullanıyoruz. Peki bu emojileri bilgisayar ortamında da kullanmak için ne yapmamız gerekiyor? Gelin birlikte öğrenelim.

  yasinyigiit yasinyigiit 09.06.2022 21:30 1315 1 dk okuma süresi
  Bilgisayarda Emoji Nasıl Yapılır?
  Son Düzenleme:

  Emojiler hayatımıza bu derece dahil olmadan önce, emoji alternatifi olarak klavye karakterlerinin farklı kombinasyonlarını kullanıyorduk. Örneğin 😂 emojisi yerine “:)” ifadesini, ☹️ emojisi yerine “:(” ifadesini kullanıyorduk. Emojilerin yaygınlaşması ile bu karakterlerin kullanımları rafa kaldırıldı diyebiliriz. Akıllı telefonlarımızdan kolaylıkla erişebildiğimiz emojileri bilgisayar ortamında nasıl kullanabileceğimizi aşağıda listeledik.

  Bilgisayarınızdan sohbet ediyorsanız ve yazılarınıza, e-postalarınıza veya metin mesajlarınızda emojilere yer vermek istiyorsanız, Mac veya Windows fark etmeksizin bilgisayarınızda nasıl emoji kullanabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

  Mac'te Emoji kullanma

  Mac bilgisayarlarda, Apple, kullanıcıların sohbetlerine veya yazılarına emoji eklemelerini destekliyor gibi görünüyor. Çünkü kullanımı çok basit.

  • Herhangi bir metin alanına tıklayın
  • Ctrl + Cmd + Boşluk tuşlarına basın
  • Bu emoji penceresini açacak
  • İstediğiniz emojiyi arayın veya listede mevcut olanı tıklayın, metin alanınıza eklenecektir.
  • Daha fazlasını eklemek için yukarıdaki adımları tekrarlayın

  Windows PC'ye Emoji Ekleme

  Mac bilgisayarlara benzer şekilde Microsoft, metninize eklemek istediğiniz emojileri hızlıca tıklayıp seçebileceğiniz emoji Penceresini açmanıza olanak tanıyan bir klavye kısayoluna sahiptir.

  • Herhangi bir metin alanına tıklayın
  • Windows + tuşlarına basın ; (noktalı virgül) veya Windows + . (nokta)
  • Bu emoji penceresini açacak
  • Listede gezinin ve metninize eklemek istediğiniz emojiye tıklayın
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy Unpacked 2022 Etkinliği Nasıl İzlenir?

  Samsung'un Ağustos'ta düzenleneceği açıklanan "Samsung Galaxy Unpacked" etkinliğine dair detaylar belli oldu. Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4 gibi modellerin tanıtılacağı etkinlik nasıl izlenir?

  iPhone DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

  iPhone'ndaki DNS ayarları değiştirilebilmektedir. Bu şekilde, Safari'yi ve internet kullanan diğer iPhone uygulamaları önemli ölçüde hızlanmaktadır.

  KOSGEB Teşvikleri Nasıl Kullanılır?

  Türkiye’deki küçük ve orta ölçekli işletmelerin ekonomideki yerini ve işlevini artırmak, onlara rekabet şansı sağlamak ve sanayide bütünleşmeyi ekonomik gelişmelere uygun olarak gerçekleştirmek amacıyla kurulmuş kamu kurumudur.

  Slayt Nasıl Yapılır?

  Slayt yaparken genellikle amacınız etkileyici bir sunum ortaya koymaktır. Slayt yaparken renkler, efektler, animasyonlar ve metinler dahil olmak üzere dikkat etmeniz gereken pek çok nokta vardır. Slayt nasıl yapılır ve hazırlanır? Hemen öğrenin.

  Bilgisayarda Emoji Nasıl Yapılır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et