R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Bilgisayarda Emoji Nasıl Yapılır?

  Emojileri düzenli olarak her gün akıllı telefonlarımızda kullanıyoruz. Peki bu emojileri bilgisayar ortamında da kullanmak için ne yapmamız gerekiyor? Gelin birlikte öğrenelim.

  yasinyigiit yasinyigiit 09.06.2022 21:30 1594 1 dk okuma süresi
  Bilgisayarda Emoji Nasıl Yapılır?
  Son Düzenleme:

  Emojiler hayatımıza bu derece dahil olmadan önce, emoji alternatifi olarak klavye karakterlerinin farklı kombinasyonlarını kullanıyorduk. Örneğin 😂 emojisi yerine “:)” ifadesini, ☹️ emojisi yerine “:(” ifadesini kullanıyorduk. Emojilerin yaygınlaşması ile bu karakterlerin kullanımları rafa kaldırıldı diyebiliriz. Akıllı telefonlarımızdan kolaylıkla erişebildiğimiz emojileri bilgisayar ortamında nasıl kullanabileceğimizi aşağıda listeledik.

  Bilgisayarınızdan sohbet ediyorsanız ve yazılarınıza, e-postalarınıza veya metin mesajlarınızda emojilere yer vermek istiyorsanız, Mac veya Windows fark etmeksizin bilgisayarınızda nasıl emoji kullanabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

  Mac'te Emoji kullanma

  Mac bilgisayarlarda, Apple, kullanıcıların sohbetlerine veya yazılarına emoji eklemelerini destekliyor gibi görünüyor. Çünkü kullanımı çok basit.

  • Herhangi bir metin alanına tıklayın
  • Ctrl + Cmd + Boşluk tuşlarına basın
  • Bu emoji penceresini açacak
  • İstediğiniz emojiyi arayın veya listede mevcut olanı tıklayın, metin alanınıza eklenecektir.
  • Daha fazlasını eklemek için yukarıdaki adımları tekrarlayın

  Windows PC'ye Emoji Ekleme

  Mac bilgisayarlara benzer şekilde Microsoft, metninize eklemek istediğiniz emojileri hızlıca tıklayıp seçebileceğiniz emoji Penceresini açmanıza olanak tanıyan bir klavye kısayoluna sahiptir.

  • Herhangi bir metin alanına tıklayın
  • Windows + tuşlarına basın ; (noktalı virgül) veya Windows + . (nokta)
  • Bu emoji penceresini açacak
  • Listede gezinin ve metninize eklemek istediğiniz emojiye tıklayın
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  VALORANT Satın Alma Geçmişi Nasıl Kullanılır?

  VALORANT satın alma geçmişi, oyuncuların yaptığı satın alım işlemlerini gösteren bir sistemdir. Bu veriler sayesinde satın alınan ürün ve hizmetlere hızlıca ulaşılır.

  VALORANT İsim Değiştirme Nasıl Yapılır?

  VALORANT oyununda isim veya nick değiştirmek, oldukça kolaydır. Bunun için ilk olarak nick belirlenmeli ve isim değişikliği bağlantısından gerekli alanlar doldurulmalıdır.

  Instagram Fotoğrafları Nasıl İndirilir?

  Instagram'dan fotoğraf indirmek için birçok farklı yöntem vardır. Bunun için uygulamalar kullanılabileceği gibi web tabanlı platformlar da tercih edilebilir.

  QR Kod Nasıl Oluşturulur?

  QR kod, oluşturulması son derece kolay olan bir tür barkoddur. Farklı yöntemlerle oluşturulan QR kod ile istenilen bilgiler, kullanıcılara kolaylıkla iletilir.

  Bilgisayarda Emoji Nasıl Yapılır?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et