R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Ahrefs Web Sitesi Denetleme Aracını Kullanıma Sundu, Üstelik Ücretsiz!

  Ahrefs web sitesi denetleme aracı geliştirdi. Üstelik geliştirilen araç herkese açık bir şekilde ücretsiz kullanılabiliyor.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  19.11.2022 23:15 2179 3 dk okuma süresi
  Ahrefs Web Sitesi Denetleme Aracını Kullanıma Sundu, Üstelik Ücretsiz!
  Son Düzenleme:

  Ahrefs, web sitesi sahiplerinin analiz ve SEO araçlarını kullanmasını sağlayan bir uygulama. İçerisinde yer alan pek çok araç ile kendini gösteren site, ücretsiz uygulamalara da sahip. Ahrefs ile beraber anahtar kelime analizi ve sıralama izleyici gibi çeşitli uygulamalardan faydalanılıyor. Firma, şimdi de web sitesi denetlemek adına yeni bir araç geliştirmiş oldu.

  Ahrefs web sitesi denetleme aracı kullanıma açıldı

  Ahrefs, kullanıcılara ücretsiz olarak sunduğu yeni bir araca kavuştu. Geliştirilen yeni araç ile birlikte web sitesi hakkında özet analizlere ulaşılabiliyor. Bu araçtan faydalanmak isteyen bir kullanıcı giriş yapmadan araçtan yararlanabiliyor olacak. Yeni geliştirilen uygulamayı yetersiz bulanların ödeme planlarını incelemesi gerekiyor. Web sitesinde site analizi için sunulan aylık ödeme planları şu şekilde yer alıyor:

  • Lite -> 99 dolar
  • Standard -> 199 dolar
  • Advanced -> 399 dolar
  • Enterprise -> 999 dolar

  Web site denetleme aracı nasıl kullanılır?

  Kullanıma yeni sunulan aracı kullanmak için öncelikle bu bağlantıya girilmeli. Sonrasında site adresi yazılmalı. Site adresi girildikten sonra “Check traffic” butonuna basılmalı. Bu şekilde site ile ilgili bilgiler ortaya çıkıyor.

  Eğer daha detaylı bir araştırma yapılmak isteniyor ise ek seçenekler de mevcut. “Check traffic” butonunun yanında yer alan seçim kısmından faydalanılmalı. Bu kısımda 4 farklı seçenek yer alıyor. Bunlardan birisi olan “Subdomains”, sitenin tamamını kapsıyor.

  Bir diğer seçenek olarak “Exact URL” bulunuyor. Bu seçeneğin amacı ise yalnızca belirlenen sayfayı dahil etmek. “Path” olarak yer alan kısım belirlenen sayfa ve alt dizinleri kapsar. “Domain” ise alt alan adları hariç belirlenen siteyi inceler.

  Ahrefs web sitesi denetleme aracının özellikleri neler?

  Ahrefs’in yeni aracında öne çıkan özelliklerden birisi organik trafik miktarı olmakta. Organik trafik, sitenin güncel ziyaretçi sayısını belirten bir değer. Organik trafiğin yanı sıra araçta son 6 aylık trafik değerleri de paylaşılıyor. Burada son 6 ay içerisinde her ayın ziyaretçi sayısı yer alıyor. Trafik değeri ise sitenin trafiğinin ne kadar değere sahip olduğunu ifade ediyor.

  Ahrefs web sitesi denetleme aracı ile birlikte web sitesi sahiplerini sıralama kısmı karşılıyor. Bu kısımda yer alan sıralamalardan birisi ülke sıralaması olmakta. Siteye en çok hangi ülkelerden girildiği burada belirtiliyor. Kullanıcılar, bu araç ile beraber siteye giriş yapılan ilk 5 ülkeyi görüyor.

  Bir diğer analiz kısmı ise anahtar kelime bölümü olarak yer almakta. Bu kısımda sitenin en çok hacme sahip anahtar kelimeleri ve pozisyonları paylaşılıyor. Ülke sıralamasında olduğu gibi burada da ilk 5 popüler anahtar kelime gösteriliyor. Kullanıcılar bu kısımda anahtar kelime, hacim ve arama motorlarındaki pozisyonu öğrenebilir.

  Ahrefs web sitesi denetleme aracında karşımıza son olarak en çok girilen sayfalar çıkıyor. Bu kısımda sitenin en çok ziyaretçi alan 5 sayfası gösteriliyor. Sayfaların trafik miktarı ve diğer sayfalara göre trafik oranı da belirtiliyor.

  Ahrefs hakkında bilgi

  Ahrefs, web sitesi sahiplerine pek çok analiz aracı sunan bir platform. Aslına bakarsak bu uygulamanın botları bulunuyor. Her ne kadar bir site sahibi, siteye üye olmasa da botlar, site sahibinin sitesinde gezebilir. Özellikle ziyaretçi kaydı tutanlar, Ahrefs botları ile karşılaşmıştır.

  Ahrefs ile birlikte sunulan bazı imkanlar şu şekilde:

  • Site optimizasyonu
  • Site analizi
  • Anahtar kelime keşfi
  • İçerik raporu
  • Sıralama takip edici
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google Arama Sil Baştan: Yeni Web Araması ve Yapay Zekayı Kapatacak Buton Geliyor!

  Google, arama sonuçlarını sadeleştiren yeni web filtresini tanıttı. Özellik, yapay zeka içeriklerini devre dışı bırakarak geleneksel deneyimi geri getiriyor.

  ChatGPT, Web Arama Pazarına Giriyor: Google'a Rakip Oluyor!

  OpenAI, ChatGPT ile arama motoru pazarına giriyor. Kaynak bağlantıları ve görsel içeriklerle zenginleştirilmiş yanıtlar sunacak yeni özellikler ekleniyor.

  Hearts of Iron 4, Hafta Sonuna Özel Ücretsiz!

  Hearts of Iron 4, Steam üzerinde sınırlı bir süre için ücretsiz erişime açıldı. Bu strateji harikası, hayranlarına %80 indirim fırsatı da sunuyor.

  YouTube Music'ten Dev Yenilik: Artık Web Üzerinden Müzik İndirilebilecek!

  YouTube Music, yeniliklerine ara vermiyor. Kullanıcılar, artık masaüstünden istedikleri şarkıları ve çalma listelerini indirme imkanına sahip olacak.

  Ahrefs Web Sitesi Denetleme Aracını Kullanıma Sundu, Üstelik Ücretsiz!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et