R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Türkiye’de En Hızlı İnternet Sağlayan Markalar Açıklandı!

  Türkiye’de en hızlı internet sunan firmalar duyuruldu. Speedtest’in paylaştığı raporda lider yine şaşırtmadı. İşte o sonuçlar!

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  21.01.2023 16:12 1876 3 dk okuma süresi
  Türkiye’de En Hızlı İnternet Sağlayan Markalar Açıklandı!
  Son Düzenleme:

  Türkiye’de internet altyapısı, her ne kadar gelişmiş olsa da ucuz değil. Uygun fiyatlı olmaması sebebiyle insanlar da yüksek hıza erişemiyor. Tabii buna rağmen düşük fiyata hizmet sunan markalar da bulunuyor. İnternet fiyatlarının yüksek olması sebebiyle insanlar da düşük fiyatlı hizmetleri tercih ediyor. Ayrıca bazı bölgelerde altyapıların yeterli olmaması da bir diğer sorun. Speedtest, internet hızlarıyla alakalı yeni raporları yayınladı.

  Speedtest, Türkiye’de en hızlı internet sunan şirketleri duyurdu!

  Speedtest, paylaştığı raporda pek çok detaya yer verdi. Bunlardan birisi en hızlı internet hızı ortalamasına sahip marka. TurkNet55,82 Mbps hız ile listenin başında yer aldı. TurkNet firmasını 37,27 Mbps ile Türksat Kablo takip etti. Listenin 3. sırasında bulunan Turkcell, 37,16 Mbps hıza sahip oldu. Vodafone 24,84 Mbps ve Türk Telekom 24,25 Mbps olarak açıklandı.

  En hızlı internet raporlarının yanı sıra gecikme süreleri de paylaşıldı. Buna göre en düşük gecikme 13 ms ile TurkNet olarak açıklandı. Türk Telekom ve Türksat Kablo ise 20 ms gecikme sunuyor. Turkcell’in gecikme değeri ortalaması 21 ms olarak belirtildi. Vodafone, 5. sırada yer alarak 34 ms gecikmeyle karşımıza çıkıyor.

  Türkiye geneli ortalama hızları incelediğimizde indirme hızı 31,7 Mbps olarak açıklandı. Yükleme hızı ise 6,48 Mbps olarak yer aldı. Ortalama gecikme değerinin 9 ms olduğu görülüyor. Türkiye’nin dünya sıralamasında ise bir adım gerileyerek 106. sırada bulunduğu da belirtildi.

  En hızlı internete sahip şehirler açıklandı

  Türkiye’de en hızlı internet İstanbul’da bulunmakta. İstanbul’da 35,34 Mbps indirme ve 6,96 Mbps yükleme hızı olduğu söyleniyor. Gecikme değeri ortalaması ise 15 ms. Listenin tamamı ise şu şekilde:

  • İstanbul -> 35,34 Mbps indirme hızı, 6,96 Mbps yükleme hızı, 15 ms gecikme
  • Ankara -> 34,31 Mbps indirme hızı, 5,91 Mbps yükleme hızı, 16 ms gecikme
  • İzmir -> 33,32 Mbps indirme hızı, 6,94 Mbps yükleme hızı, 23 ms gecikme
  • Adana -> 28,30 Mbps indirme hızı, 4,93 Mbps yükleme hızı, 24 ms gecikme
  • Bursa -> 26,31 Mbps indirme hızı, 5,61 Mbps yükleme hızı, 16 ms gecikme

  Bu bilgilerin yanı sıra paylaşılan bir diğer rapor tutarlılık oranı. En düşük 25 Mbps indirme ve 3 Mbps yükleme hızına göre değerler paylaşılıyor. Bu değerleri tutarlı olarak sunabilen lider firma TurkNet oldu. TurkNet%78,5 orana sahip olmakta. TurkNet’i takip eden marka %61,5 ile Turkcell olarak yer aldı. 3. sırada bulunan servis sağlayıcısı Türksat Kablo %58,4 orana yer veriyor. Vodafone %50,1 ve Türk Telekom %48,6 olarak açıklanıyor.

  Mobil internette en hızlı marka Turkcell oldu

  Mobil internet verileri de açıklandı. Buna göre en yüksek mobil internet hızını Turkcell sağlıyor. Firmanın ortalama indirme hızı 52,78 Mbps olarak duyuruldu. Turkcell’i takip eden Türk Telekom ise 28,94 Mbps hız ile karşımıza çıkıyor. Vodafone için ise 16,28 Mbps indirme hızı açıklandı.

  Türkiye’de en hızlı internet sunan telefonlar da paylaşıldı. Apple kullanıcıları için 42,28 Mbps indirme hızı ve 14,57 Mbps yükleme hızı açıklandı. Apple’ı takip eden firma Samsung, 29.08 Mbps indirme hızına yer veriyor. Samsung cihazlarında ortalama yükleme hızı ise 12,17 Mbps oldu. Xiaomi 3. sırada yer alırken Huawei ise 4. sırada kendine yer bulmuş oldu.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  PlayStation Portal Türkiye’de: Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Sony Türkiye garantisi altında ve Bilkom güvencesiyle piyasaya sürülecek olan PS Portal'ın Türkiye'deki satış fiyatı ve lansman tarihi duyuruldu.

  iPhone 16, Yeni Neural Engine ile Geliyor: Etkileyici Yapay Zeka Performansı Sunacak!

  iPhone 16, A18 ve M4 işlemciler ve gelişmiş Neural Engine ile yapay zeka performansında devrim yaratacak!

  Microsoft, Windows 11 Yüklü Olsa Bile Eski Bilgisayarların Açılmasını Engelleyecek: İşte Detaylar!

  Microsoft, Windows 11 24H2 ile eski bilgisayarların açılmasını engelleyerek teknoloji ve güvenlik standartlarını yükseltiyor.

  Apple’ın En Hızlı Cihazları Belli Oldu: İşte Şaşırtıcı Liste!

  Apple'ın en hızlı cihazları açıklandı. iPad Pro serisi zirvede, iPhone 15 Pro ve Max modelleri ise performansıyla dikkat çekiyor.

  Türkiye’de En Hızlı İnternet Sağlayan Markalar Açıklandı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et