R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix’e Reklamlı Abonelik Paketi geliyor: Netflix kaç para olacak?

  Netflix 200.000 abone kaybettikten sonra yıllarca karşı geldiği reklamlı abonelik projesine yeşil ışık yaktı. Ünlü dizi ve film izleme sitesi olan Netflix’in önümüzdeki çeyrekte yaklaşık olarak 2.000.000 abone kaybetmesi beklenirken, yeni reklamlı paketin gelmesi bu abone kaybını durdurabilecek mi? Detaylar haberimizde.

  Ceren Varlı
  Ceren Varlı R10 Editörü
  20.04.2022 14:17 965 2 dk okuma süresi
  Netflix’e Reklamlı Abonelik Paketi geliyor: Netflix kaç para olacak?
  Son Düzenleme:

  Dünyanın ve Türkiye’nin en popüler dizi ve film yayın platformu Netflix, yıllarca karşı geldiği reklamlı abonelik projesini sonunda platformuna eklemeye karar verdi. Netflix’in istatistiklerinin açıklandığını toplantıda Netflix CEO’su Reed Hastings, Netflix olarak artık düşük fiyatlı reklamlı abonelik paketine ‘açık’ olduklarını duyurdu. 

  Netflix yönetimi uzun bir süredir reklamlı abonelik sistemine karşı duruyorlardı. Fakat son yaptığı açıklama ile birlikte rüzgar başka taraftan esmeye başladı. Netflix CEO’su sözlerine, Tüketici seçiminin taraftarı olduğunu ve tüketicilerin istediğinin elde etmesinin uygun olduğunu düşündüğünü belirtti. 

  Reklamlı Abonelik Paketi Yakında Gelmeyecek

  Ülkemizde Exxen platformunda da aynı abonelik sistemi kullandığını düşünürsek, Netflix’in getireceği yeni abonelik paketi ile daha ucuza kullanmak mümkün olacaktır. Fakat Netflix, Reklamlı abonelik paketini yaklaşık olarak 1-2 yıl içinde gelebileceğini söyledi. Hastings; Hulu, Disney+ ve HBO Max gibi rakiplerinin de ilerleyen dönemlerde aynı abonelik paketini duyuracağını da sözlerine ekledi. 

  Rakiplerinden geride kalan Netflix, 2022’nin ilk çeyreğinde yaklaşık olarak 200.000 abone kaybetti. Bu abone kaybının ise ikinci çeyrekte toplam olarak 2.000.000 kullanıcıya kadar çıkması bekleniyor. Analistlere göre Netflix, rakiplerinin gerisinde kaldığı ve teknolojilerine ayak uyduramadığı için sürekli olarak abone kaybı yaşıyor. 

  Reklamlı Abonelik Paketinin fiyatı ne kadar olacak?

  Netflix reklamlı abonelik hizmetinin ne kadar olacağına dair net bir açıklama yapmadı. Fakat bu reklamlı paket rakipleri ile yarışmak için çıkarılacağı için aynı hizmeti veren diğer firmalara bakarak ortalama bir fiyat bulmak mümkün. Hulu reklamsız paketini 12,99 dolardan satarken, reklamlı paketini ise 6,99 dolara satıyor. Netflix’in 1080p kaliteli paketi ise 15,99 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. Bu bağlamda Netflix’in reklamlı paketinin yaklaşık olarak 7,99 gibi bir fiyata geleceğini tahmin edebiliriz. 

  Türkiye’de ise 57,99 TL’ye sunulan 1080p kaliteli paketinin de reklamlı olarak yaklaşık olarak 27,99 TL’ye sunulacağını tahmin edebiliriz. 

  Siz Netflix’in reklamlı modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından ve R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz.   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Diablo IV'ün İlk Genişleme Paketi Duyuruldu: İşte Fragmanı ve Çıkış Tarihi!

  Diablo IV'ün ilk genişleme paketi 'Vessel of Hatred' 8 Ekim'de çıkıyor. Yeni Spiritborn sınıfı, Nahantu ormanı gibi yenilikle dolu paket için ön siparişler başladı.

  Onur Yüksek Teknoloji halka arz ne zaman? Onur Yüksek Teknoloji halka arz kaç lot veriyor?

  Onur Yüksek Teknoloji'nin halka arzı, yatırımcılar için yeni fırsatlar sunuyor. SPK'nın onayını alan şirket, halka arz tarihlerini ve hisse fiyatını açıkladı. Yatırımcılar, halka arz sürecinin detaylarını öğrenmek için sabırsızlanıyor.

  Özyaşar Tel halka arz ne zaman? Özyaşar Tel halka arz kaç lot veriyor, eşit mi oransal mı, hisse fiyatı ne?

  Özyaşar Tel halka arz süreci yatırımcılar tarafından merakla bekleniyor. Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) onay vermesiyle birlikte, Özyaşar Tel'in halka arz tarihleri, hisse fiyatı ve dağıtım şekli gibi detaylar netleşmeye başladı.

  Arka Sokaklar ilk ne zaman başladı? Arka Sokaklar kaç bölüm?

  Arka Sokaklar dizisi, 2006 yılında başlayan ve yıllardır izleyicileri ekran başına kilitleyen uzun soluklu bir yapımdır. Bu yazıda, Arka Sokaklar'ın başlangıç tarihi, bölüm sayısı ve dizi hakkında merak edilen diğer detayları bulabilirsiniz.

  Netflix’e Reklamlı Abonelik Paketi geliyor: Netflix kaç para olacak?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et