R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix Türkiye Fiyatlarına Bir Zam Daha! Yeni Netflix Türkiye Fiyatları!

  Netflix, 2022 Nisan ayında abonelik ücretlerinde yaptığı zamdan sonra çok fazla eleştirilmişti. Nisan ayında gelen dev zammın ardından “reklamlı abonelik” modeli dahi gündeme gelmişti. Şimdiyse Netflix, ilk zamdaki eleştirileri önemsemeyerek, yeni bir zam daha açıkladı. Böylelikle 2022’de ikinci defa Netflix Türkiye abonelik fiyatlarına zam gelmiş oldu. İşte açıklanan zamlı Netflix abonelik fiyatları!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 13.09.2022 12:32 1383 3 dk okuma süresi
  Netflix Türkiye Fiyatlarına Bir Zam Daha! Yeni Netflix Türkiye Fiyatları!
  Son Düzenleme:

  Netflix abonelerini üzen haber resmi olarak duyuruldu. Netflix Türkiye tarafından yapılan açıklamada abonelik fiyatlarının arttırıldığı belirtildi. Netflix Türkiye abonelik ücretlerine gelen bu zamla birlikte sosyal medyada eleştiri yağmuru başladı. Ancak benzer bir tablo 2022 Nisan ayındaki zam açıklamasından sonrada yaşanmıştı.

  Netflix, 2022 Nisan ayında dev zam haberini açıklamıştı. Nisan’ daki zammın ardından düşen aboneliklere karşı daha ucuz abonelik modeli gündem olmuştu. Netflix reklamlı abonelik modeli konuşulurken Eylül ayı itibariyle bir zam daha geldi. Böylelikle Netflix Türkiye abonelik fiyatları son 6 ay içerisinde 2.kez dev bir zam almış oldu.

  Zamlı Netflix Türkiye Abonelik Ücretleri

  Netflix

  Netflix Türkiye, 2022 yılına girerken sadece 26.99 TL’ye abonelik paketi sunuyordu. Popüler dijital yayın platformunun en pahalı paketiyse 59.99 TL’ydi. Ancak önce Nisan 2022’de ve ardından bugün abonelik ücretlerine 2 dev zam yapıldı.

  Zamlarla birlikte en düşük paket ücreti neredeyse, yıl başındaki en yüksek paket ücreti kadar oldu. 13.09.2022 tarihi itibariyle gelen zamla en düşük Netflix Türkiye abonelik paketi 45.99 TL’ye yükseldi. 13 Eylül’de gelen Netflix Türkiye abonelik ücreti zam “Temel Paket”, “Standart Paket” ve “Özel Paket” fiyatlarını arttırdı.

  Yeni zamla Netflix’in temel paket ücreti 37.99 TL’den, 45.99 TL’ye yükseldi. Standart paketiyse 57.99 TL’den 69.99 TL’ye çıktı. En üst paket olan özel paket ücreti ise 77.99 TL’den 93.99 TL’ye yükseldi. Böylelikle Netflix Türkiye abonelik ücretleri 100 TL sınırına dayanmış oldu.

  Netflix Türkiye, söz konusu zammın, yeni abone olacak kullanıcılar için geçerli olduğu açıklandı. Mevcut Netflix aboneleri ise herhangi bir plan değişikliği yapmadılarsa, üyelik ücretleri değişmeden 30 gün önce e-posta bilgilendirilecek.

  İşte 13 Eylül'de gelen zamdan sonra oluşan Netflix abonelik paketi ücretleri!

  PaketEski FiyatYeni Fiyat
  Temel Paket37.99 TL45.99 TL
  Standart Paket57.99 TL69.99 TL
  Özel Paket77.99 TL93.99 TL

  Netflix Abonelik Paketi Farkları

  Netflix Zammı

  Netflix abonelik paketleri, platformda kullanılabilecek özelliklere göre farklılıklar ihtiva ediyor. Örneğin her paketteki çözünürlük kalitesi desteği farklı oluyor. Örneğin temel paket üyeliğinde 480p çözünürlükte izlenebiliyor. Ancak standart pakette 1080p ve özel pakette 4K çözünürlükte izleme gerçekleştirilebiliyor.

  PaketTemel PaketStandart PaketÖzel Paket
  Aylık Ücret45.99 TL69.99 TL93.99 TL
  Video KalitesiİyiDaha İyiEn İyi
  Çözünürlük480p1080p4K+HDR
  Aynı Anda İzlenen Cihaz Sayısı124

  Netflix Ucuz Abonelik Modeli

  Netflix

  Netflix ücretleri artınca ciddi bir kullanıcı kaybı yaşandı. Zamların yanı sıra Disney Plus ve HBO Max gibi rakiplerin yeni atakları Netflix’e abone kaybettirdi. Platform son 10 yıldır ilk defa abone sayısında düşüş yaşadı. Bu gelişmelerin ardından kullanıcılara daha uygun fiyatlı Netflix aboneliği sunma konusu gündeme geldi. Şirket bunun için “Netflix reklamlı abonelik” modelini geliştiriyor.

  Reklam destekli abonelik modeli ile kullanıcılar daha uygun fiyata platformda üyelik oluşturabilecek. Bu reklam modelinde belirli kriterlere göre içeriklerde reklam yayınlanacak. Modele dair şu ana kadar ortaya çıkan bilgilerde 7 Dolar ile 9 Dolar arasında fiyatı olacak. Ancak Netflix reklamlı abonelik fiyatı ve diğer özellikleri 2022 Kasım ayında belli olacak. Zira Netflix ucuz abonelik modelini Kasım 2022’de resmi olarak duyuracak.

  Netflix abonelik modelleri ve gelen zamlarla ilgili sizin düşünceleriniz neler? Düşüncelerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum'a iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Deadpool 3 Filminin Vizyon Tarihi Sürpriz Bir Şekilde Açıklandı! 'Wolverine' Karakterinin Filmde Yer Alacağı Yine Seyircilerle Paylaşıldı!

  Deadpool 3 filminin vizyon tarihi açıklandı. Buna göre Deadpool 3 filmi, 6 Eylül 2024 tarihinde vizyona giriyor. Filmde ayrıca Wolverine karakteri yer alacak.

  BluTV’den Zam Haberi! BluTV Aboneli Ücretleri Zamlandı!

  BluTV abonelik ücretlerine Haziran ayındaki zammın ardından bir zam daha yaptı. İşte 2022 Eylül ayı itibariyle güncel BluTV aylık ve yıllık abonelik ücretleri!

  Netflix Harekete Geçti: Kendi Oyun Stüdyosunu Kurdu!

  Netflix, oyun sektörüne de el attı. Buna göre Netflix, merkezi Finlandiya olan önemli bir oyun stüdyosu kurdu.

  Elif 1008

  Redmi Note 12 Serisi Hakkında Beklenen Yeni Detaylar Ortaya Çıktı

  Xiaomi'nin yeni serisi olan Redmi Note 12 ile ilgili sızıntılar devam ediyor. Buna göre firma, Redmi Note 12 çıkış tarihini öne aldı!

  Elif 1013
  Netflix Türkiye Fiyatlarına Bir Zam Daha! Yeni Netflix Türkiye Fiyatları!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et