R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix Games Beklentilerin Altında Kaldı

  Netflix'in oyun uygulaması Netflix Games, beklentilerin çok altında kalarak iflasın eşiğine geldi!

  Elif Toy
  Elif Toy R10 Editörü
  08.08.2022 13:58 1741 2 dk okuma süresi
  Netflix Games Beklentilerin Altında Kaldı
  Son Düzenleme:

  Dünyaca ünlü dijital platform Netflix tarafından açılan “Netflix Games hizmetinde kullanıcıların yalnızca %1’i oyun oynadı.

  Netflix oyunları, dizilerin ve filmlerin getirdiği kadar büyük etkiyi uyandıramadı. Netflix platformunda yer alan içeriklerin oyunları üzerine kurgulanan oyunlar, beklendiği kadar ilgi görmedi. Neredeyse kimse Netflix’in oyunlarını oynamadı.

  Dijital yayın devi Netflix, Netflix Games’e yüklemiş olduğu oyunlarına her geçen gün yenisini eklemeye devam ediyor. Ancak oyunlar ne yazık ki kullanıcılar tarafından öngörülen talebi alamadı. Netflix, geçtiğimiz yılın Kasım ayında Netflix Games’i aktif etmişti. Bu tarihten itibaren kullanıcıların yalnızca %1’lik kısmına yakın bir miktarının oyunları oynadığı belirlendi.

  Netflix, Netflix Games ile İflas Edebilir mi?

  Netflix Games, Netflix’in “Android ve “iOS” üzerinden indirebileceği bir oyun uygulaması olarak geliştirilmişti. Netflix Games ilk olarak 2021 Kasım ayında yayın hayatına girdi. Ancak uygulama, Netflix’te yer alan dijital içerikler kadar ilgi görmedi. Uygulama toplamda 23,3 milyon kez indirildi. Ancak bu sayı dünya genelindeki tüm Netflix kullanıcılarının %1’inden çok daha azı demek oluyor.

  Netflix Games

  Durum böyle olunca akıllara Netflix’in oyun kolundan iflas edip etmeyeceği ile ilgili çeşitli sorular geliyor. Mobil uygulama araştırma platformu "Apptopia" tarafından yayınlanan verilere göre ise talep beklenin oldukça altında kalmış görünüyor. Günlük 1,7 milyon kullanıcının uygulamayı kullandığı ve oyun oynadığı bu veriler ile açıklanan rakamlardan yalnızca biri.

  Netflix Games içerisinde “Stranger Things: 1984”, “Stranger Things 3: The Game”, “Exploding Kittens”, “The Queen’s Gambit” gibi yapımlardan esinlenilen satranç oyunu gibi çeşitli oyunlar dikkatleri üzerine çekiyor. 

  Oyunlarda herhangi bir reklam olmaması ya da ücret talep etmemesi ile farklı bir tasarımı ortaya koyan Netflix Games yine de beklenilenin altında kalınca akıllarda çeşitli konulardaki sorular uyanıyor. Dizi ve filmlerin interaktif oyunlarını geliştirmeye yönelik bir çalışma yürüten Netflix, Netflix Games konusunda yeni bir yükselişe girer mi bu da bir merak konusu olmaya devam ediyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Netflix Abonelik Ücretleri Zamlandı: İşte Yeni Fiyatlar!

  Netflix Türkiye abonelik ücretlerine %25 zam yaptı. Temel Plan 149,99 TL, Standart Plan 229,99 TL ve Özel Plan 299,99 TL oldu.

  TRT 1 Şifre Kaldırma ve Frekans Ayarı: EURO 2024 Maçlarını Kesintisiz İzleyin!

  TRT 1'deki EURO 2024 maçlarında yaşanan şifre sorununa çözüm! TRT'nin açıkladığı güncel frekans bilgileriyle maçları kesintisiz ve şifresiz izleyebilirsiniz.

  YouTube, Deepfake Videolarına Karşı Önlem Aldı: Videolar Kaldırılabilecek!

  YouTube, artan yapay zeka ile üretilmiş 'deepfake' videolara karşı yeni bir önlem aldı, şüpheli videolar hızlıca incelenip kaldırılacak, mahremiyet korunacak.

  Epic Games, Müjdeyi Verdi: Bu Haftaki Ücretsiz Oyunlar Açıklandı!

  Epic Games, bu hafta The Falconeer'ı ücretsiz sunuyor. Oyunu 4-11 Temmuz arasında indirip kütüphanenize ekleyebilirsiniz.

  Netflix Games Beklentilerin Altında Kaldı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et