R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix Games Beklentilerin Altında Kaldı

  Netflix'in oyun uygulaması Netflix Games, beklentilerin çok altında kalarak iflasın eşiğine geldi!

  Elif Toy
  Elif Toy R10 Editörü
  08.08.2022 13:58 1707 2 dk okuma süresi
  Netflix Games Beklentilerin Altında Kaldı
  Son Düzenleme:

  Dünyaca ünlü dijital platform Netflix tarafından açılan “Netflix Games hizmetinde kullanıcıların yalnızca %1’i oyun oynadı.

  Netflix oyunları, dizilerin ve filmlerin getirdiği kadar büyük etkiyi uyandıramadı. Netflix platformunda yer alan içeriklerin oyunları üzerine kurgulanan oyunlar, beklendiği kadar ilgi görmedi. Neredeyse kimse Netflix’in oyunlarını oynamadı.

  Dijital yayın devi Netflix, Netflix Games’e yüklemiş olduğu oyunlarına her geçen gün yenisini eklemeye devam ediyor. Ancak oyunlar ne yazık ki kullanıcılar tarafından öngörülen talebi alamadı. Netflix, geçtiğimiz yılın Kasım ayında Netflix Games’i aktif etmişti. Bu tarihten itibaren kullanıcıların yalnızca %1’lik kısmına yakın bir miktarının oyunları oynadığı belirlendi.

  Netflix, Netflix Games ile İflas Edebilir mi?

  Netflix Games, Netflix’in “Android ve “iOS” üzerinden indirebileceği bir oyun uygulaması olarak geliştirilmişti. Netflix Games ilk olarak 2021 Kasım ayında yayın hayatına girdi. Ancak uygulama, Netflix’te yer alan dijital içerikler kadar ilgi görmedi. Uygulama toplamda 23,3 milyon kez indirildi. Ancak bu sayı dünya genelindeki tüm Netflix kullanıcılarının %1’inden çok daha azı demek oluyor.

  Netflix Games

  Durum böyle olunca akıllara Netflix’in oyun kolundan iflas edip etmeyeceği ile ilgili çeşitli sorular geliyor. Mobil uygulama araştırma platformu "Apptopia" tarafından yayınlanan verilere göre ise talep beklenin oldukça altında kalmış görünüyor. Günlük 1,7 milyon kullanıcının uygulamayı kullandığı ve oyun oynadığı bu veriler ile açıklanan rakamlardan yalnızca biri.

  Netflix Games içerisinde “Stranger Things: 1984”, “Stranger Things 3: The Game”, “Exploding Kittens”, “The Queen’s Gambit” gibi yapımlardan esinlenilen satranç oyunu gibi çeşitli oyunlar dikkatleri üzerine çekiyor. 

  Oyunlarda herhangi bir reklam olmaması ya da ücret talep etmemesi ile farklı bir tasarımı ortaya koyan Netflix Games yine de beklenilenin altında kalınca akıllarda çeşitli konulardaki sorular uyanıyor. Dizi ve filmlerin interaktif oyunlarını geliştirmeye yönelik bir çalışma yürüten Netflix, Netflix Games konusunda yeni bir yükselişe girer mi bu da bir merak konusu olmaya devam ediyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  MediaTek Dimensity 9400’ün İlk Sonuçları Paylaşıldı: Beklentilerin Altında Kaldı!

  MediaTek Dimensity 9400, Qualcomm'un Snapdragon 8 Gen 4'üne kıyasla performans testlerinde geride kaldı.

  Universal Music Dev Hamleyi Yaptı: Milyonlarca Şarkıyı TikTok'tan Kaldırdı!

  TikTok, Universal Music Group ile yaşadığı anlaşmazlık sonucunda Taylor Swift, The Weeknd ve Harry Styles gibi ünlülerin şarkılarını içeren videoları kaldırdı.

  Google, Kripto Para Reklam Yasağını Tamamen Kaldırdı: İşte Detaylar!

  Google, güvenlik endişeleri sonrası kripto para reklam yasağını kaldırdı. Yeni şartlar Bitcoin ETF onayı alan şirketleri kapsıyor, Bitcoin fiyatları yükseldi.

  Müjdeli Haber Geldi: Epic Games Store ve Fortnite, iOS’a Geliyor!

  Epic Games'in Fortnite'ı, AB'nin yeni yasasıyla iOS'a geri dönüyor. Epic Games Store üzerinden sunulacak bu dönüş, mobil oyun dünyasını değiştirecek.

  Netflix Games Beklentilerin Altında Kaldı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et