R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft Excel'den Çok Konuşulacak Yeni Özellik!

  Microsoft Excel’e yapılan yeni bir güncelleme, oldukça büyük ve kullanışlı bir özelliği beraberinde getirmekte. Bu bakımdan artık görseller, doğrudan bir hücreye eklenebilecek. Böylece çalışma süresi gözle görülür bir ölçüde kısalacak.

  Arin Arslan
  Arin Arslan R10 Editörü
  14.11.2022 16:38 2247 2 dk okuma süresi
  Microsoft Excel'den Çok Konuşulacak Yeni Özellik!
  Son Düzenleme:

  Microsoft tarafından sunulan Office uygulamaları bireysel kullanımdan kurumsal amaçlara kadar herkese gereken programlar arasında. Gerek formülleri, gerekse pratik yapısıyla Excel, Office uygulamalarının gözdesidir. Yeni gelen güncelleme, beraberinde oldukça kullanışlı olan bir özelliği de getirdi. Artık görseller, bir hücreye direkt olarak eklenecek. 

  Özellikle bir resmin, görselin Excel’e aktarılması gerekiyorsa, bu özellik büyük imkanlar sunmakta. Böylece uzun süre elle girmek yerine saniyeler içerisinde çözümler oluşturmakta. Elektronik tablolama programı, böylece başta şirketler ve iş yerleri olmak üzere birçok kişiye rahatlık vermekte.

  Görseller sayfaya ekleniyor

  Microsoft Excel yeni özelliği oldukça kullanışlı. Excel, günümüzde başta iş yerleri ve firmalar olmak üzere birçok yerde kullanılmakta. Office uygulamalarının bir parçası olup bununla birlikte gelmekte.

  Uygulamaya yapılan yeni bir güncelleme ile Excel’in daha rahat kullanılması, dinamik bir hal kazanması beklenmekte. Böylece elektronik tablo uygulaması, görsellerin doğrudan bir hücreye eklenmesine olanak tanıyacak. 

  Görseller sadece sayfanın üzerinde yer almayacak. Doğrudan çalışma sayfasının bir parçası haline gelecek. Böylece hem daha güzel bir görünüm hem de kullanışlı bir yapı sunacak. Bir görselin girilmesi gerekiyorsa, ne yapılması gerektiği hakkında tüm düşünceleri silecek.

  Kişiselleştirilebilmiş ve özelleştirilebilir 

  Microsoft sunduğu bu özellik ile Excel sayfalarını, daha fazla kişiselleştirilmiş ve özelleştirilebilir hale getirdi. Böylece çalışmalara yepyeni bir boyut getirileceği ifade edilmekte. 

  Microsoft, doğrudan hücre eklemesinin dışında IMAGE, yani işlevin kullanıcılara bir dizi ekstra özelleştirme seçeneği sunacak. Bu kapsamda hücreler taşınabilecek, yeniden boyutlandırılabilecek, filtrelenebilecek ve sıralanabilecek. Excel tablosundaki resimler üzerinde çalışmalar da gerçekleştirilecek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy Z Fold 6 ve Flip 6’nın Maket Görüntüleri Yayınlandı: İşte Beklenen Yenilikler!

  Samsung Galaxy Z Fold 6 ve Flip 6'nın maket görüntüleri sızdırıldı. Unpacked etkinliğinde Galaxy Z Fold 6 ve Galaxy Z Flip 6'nın yeni tasarım ve özellikleri tanıtılacak.

  iPhone 16 Pro Serisine Yeni Kamera Özellikleri Geliyor: İşte Detaylar!

  iPhone 16 Pro serisi, 48MP ultra geniş kamera, genişletilmiş optik yakınlaştırma, yansıma önleyici kaplama ve gelişmiş ana kamera sensörü ile geliyor.

  Snapchat’e Yapay Zeka Destekli Yeni Özellikler Geldi!

  Snapchat, yeni yapay zeka modeli GenAI ile AR deneyimlerini güçlendiriyor. Bitmoji arka planları, sohbet duvar kağıtları ve yapay zeka lensleri ile büyülüyor.

  PUBG UC Satın Almak İçin Yeni Adres: Plyr.com

  Bizler de sizlere, son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Plyr.com’u tanıtmak istedik.  Plyr, güvenilir ve kolay bir şekilde; isterseniz üye olmaksızın alışveriş imkanı tanır.

  Microsoft Excel'den Çok Konuşulacak Yeni Özellik!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et