R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft Excel'den Çok Konuşulacak Yeni Özellik!

  Microsoft Excel’e yapılan yeni bir güncelleme, oldukça büyük ve kullanışlı bir özelliği beraberinde getirmekte. Bu bakımdan artık görseller, doğrudan bir hücreye eklenebilecek. Böylece çalışma süresi gözle görülür bir ölçüde kısalacak.

  Arin Arslan Arin Arslan 14.11.2022 16:38 1280 2 dk okuma süresi
  Microsoft Excel'den Çok Konuşulacak Yeni Özellik!
  Son Düzenleme:

  Microsoft tarafından sunulan Office uygulamaları bireysel kullanımdan kurumsal amaçlara kadar herkese gereken programlar arasında. Gerek formülleri, gerekse pratik yapısıyla Excel, Office uygulamalarının gözdesidir. Yeni gelen güncelleme, beraberinde oldukça kullanışlı olan bir özelliği de getirdi. Artık görseller, bir hücreye direkt olarak eklenecek. 

  Özellikle bir resmin, görselin Excel’e aktarılması gerekiyorsa, bu özellik büyük imkanlar sunmakta. Böylece uzun süre elle girmek yerine saniyeler içerisinde çözümler oluşturmakta. Elektronik tablolama programı, böylece başta şirketler ve iş yerleri olmak üzere birçok kişiye rahatlık vermekte.

  Görseller sayfaya ekleniyor

  Microsoft Excel yeni özelliği oldukça kullanışlı. Excel, günümüzde başta iş yerleri ve firmalar olmak üzere birçok yerde kullanılmakta. Office uygulamalarının bir parçası olup bununla birlikte gelmekte.

  Uygulamaya yapılan yeni bir güncelleme ile Excel’in daha rahat kullanılması, dinamik bir hal kazanması beklenmekte. Böylece elektronik tablo uygulaması, görsellerin doğrudan bir hücreye eklenmesine olanak tanıyacak. 

  Görseller sadece sayfanın üzerinde yer almayacak. Doğrudan çalışma sayfasının bir parçası haline gelecek. Böylece hem daha güzel bir görünüm hem de kullanışlı bir yapı sunacak. Bir görselin girilmesi gerekiyorsa, ne yapılması gerektiği hakkında tüm düşünceleri silecek.

  Kişiselleştirilebilmiş ve özelleştirilebilir 

  Microsoft sunduğu bu özellik ile Excel sayfalarını, daha fazla kişiselleştirilmiş ve özelleştirilebilir hale getirdi. Böylece çalışmalara yepyeni bir boyut getirileceği ifade edilmekte. 

  Microsoft, doğrudan hücre eklemesinin dışında IMAGE, yani işlevin kullanıcılara bir dizi ekstra özelleştirme seçeneği sunacak. Bu kapsamda hücreler taşınabilecek, yeniden boyutlandırılabilecek, filtrelenebilecek ve sıralanabilecek. Excel tablosundaki resimler üzerinde çalışmalar da gerçekleştirilecek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!

  Twitter’ı satın aldıktan sonra gündemden düşmeyen Elon Musk, yeni bir yeniliğe imza attı. Musk, resmi olarak Twitter 2.0 dönemini duyurdu!

  MIUI 14 Güncellemesi Geliyor! Yeni Güncellemeyi İlk Alacak Olan Akıllı Telefon Modelleri Açıklandı!

  Yapılan açıklamalara göre MIUI 14 güncellemesi çok yakında tanıtılacak. Çin merkezli sosyal medya ağı Weibo, güncellemeyi ilk alacak modelleri paylaştı.

  Mazda CX-5 Türkiye'de Satışa Sunuldu! Tasarımı Yenilenen Model Hayran Bıraktı!

  Mazda CX-5 modeli, makyajlı versiyonu ile Türkiye'de satışa sunuldu. Mazda CX-5 fiyatı, özelliğine göre 1.429.070 ile 1.461.250 TL aralığında olacak.

  WhatsApp Yeni Özellik Mesajı Atacak!

  WhatsApp’ın masaüstü sürümünde ortaya çıkan yeni bir özellik dikkatleri üzerine çekti. Buna göre WhatsApp, artık yeni bir özellik geldiğinde kullanıcılara mesaj gönderecek.

  Microsoft Excel'den Çok Konuşulacak Yeni Özellik!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et