R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft Excel'den Çok Konuşulacak Yeni Özellik!

  Microsoft Excel’e yapılan yeni bir güncelleme, oldukça büyük ve kullanışlı bir özelliği beraberinde getirmekte. Bu bakımdan artık görseller, doğrudan bir hücreye eklenebilecek. Böylece çalışma süresi gözle görülür bir ölçüde kısalacak.

  Arin Arslan
  Arin Arslan R10 Editörü
  14.11.2022 16:38 2195 2 dk okuma süresi
  Microsoft Excel'den Çok Konuşulacak Yeni Özellik!
  Son Düzenleme:

  Microsoft tarafından sunulan Office uygulamaları bireysel kullanımdan kurumsal amaçlara kadar herkese gereken programlar arasında. Gerek formülleri, gerekse pratik yapısıyla Excel, Office uygulamalarının gözdesidir. Yeni gelen güncelleme, beraberinde oldukça kullanışlı olan bir özelliği de getirdi. Artık görseller, bir hücreye direkt olarak eklenecek. 

  Özellikle bir resmin, görselin Excel’e aktarılması gerekiyorsa, bu özellik büyük imkanlar sunmakta. Böylece uzun süre elle girmek yerine saniyeler içerisinde çözümler oluşturmakta. Elektronik tablolama programı, böylece başta şirketler ve iş yerleri olmak üzere birçok kişiye rahatlık vermekte.

  Görseller sayfaya ekleniyor

  Microsoft Excel yeni özelliği oldukça kullanışlı. Excel, günümüzde başta iş yerleri ve firmalar olmak üzere birçok yerde kullanılmakta. Office uygulamalarının bir parçası olup bununla birlikte gelmekte.

  Uygulamaya yapılan yeni bir güncelleme ile Excel’in daha rahat kullanılması, dinamik bir hal kazanması beklenmekte. Böylece elektronik tablo uygulaması, görsellerin doğrudan bir hücreye eklenmesine olanak tanıyacak. 

  Görseller sadece sayfanın üzerinde yer almayacak. Doğrudan çalışma sayfasının bir parçası haline gelecek. Böylece hem daha güzel bir görünüm hem de kullanışlı bir yapı sunacak. Bir görselin girilmesi gerekiyorsa, ne yapılması gerektiği hakkında tüm düşünceleri silecek.

  Kişiselleştirilebilmiş ve özelleştirilebilir 

  Microsoft sunduğu bu özellik ile Excel sayfalarını, daha fazla kişiselleştirilmiş ve özelleştirilebilir hale getirdi. Böylece çalışmalara yepyeni bir boyut getirileceği ifade edilmekte. 

  Microsoft, doğrudan hücre eklemesinin dışında IMAGE, yani işlevin kullanıcılara bir dizi ekstra özelleştirme seçeneği sunacak. Bu kapsamda hücreler taşınabilecek, yeniden boyutlandırılabilecek, filtrelenebilecek ve sıralanabilecek. Excel tablosundaki resimler üzerinde çalışmalar da gerçekleştirilecek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft’dan Dev Adım: Windows 11'de WiFi 7 Desteğini Test Ediyor!

  Windows 11, WiFi 7 desteğiyle internet deneyimini yüksek hız, düşük gecikme ve üstün güvenlikle yeniden tanımlıyor.

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  Yeni Yapay Zeka Google Gemma Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Google'ın yeni yapay zeka modeli Gemma, yerel cihazlarda üstün performans için geliştirildi. Sorumlu AI gelişimine katkı sağlayan araç seti ile tanıtıldı.

  Microsoft Excel'den Çok Konuşulacak Yeni Özellik!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et