R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Efsane Medya Oynatıcı Winamp İçin Yeni Güncelleme

  Microsoft’un Windows XP sürümü döneminin unutulmaz medya oynatıcısı Winamp için uzun bir aranın ardından ilk kez güncelleme yayınlandı. Winamp aldığı yeni güncellemeyle birlikte en son sürüm olan Windows 11 desteği de kazandı.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  03.08.2022 13:21 2277 2 dk okuma süresi
  Efsane Medya Oynatıcı Winamp İçin Yeni Güncelleme
  Son Düzenleme:

  Bir dönemin en çok kullanılan medya oynatıcısı olan Winamp, çok uzun bir aranın ardından geri döndü. Özellikle Microsoft tarafından geliştirilen “Windows XP” ve “Windows Vista” sürümü bulunan tüm işletim sistemlerinde Winamp’a muhakkak yer veriliyordu. Ancak aradan geçen zamanda gelişime ve değişime uyum sağlayamayan Winamp, rakip medya oynatıcılarının gerisinde kaldı ve gördüğü ilgi düştü.

  Yaşanan kullanıcı kaybının ardından Winamp için en son güncelleme 2018 yılında yayınlanmıştı. 

  Winamp Yeniden Gücünü Gösterdi!

  Bilgisayarlarda bir dönem en çok tercih edilen medya oynatıcı olma unvanına sahip Winamp, 2018’in ardından 4 yıl sonra ilk defa güncelleme aldı. Şirket tarafından yayınlanan son güncelleme ile birlikte piyasada “Winamp 5.9” sürümü yer almaya başladı.

  Winamp

  Özellikle Windows XP kullanıcılarının uzun yıllar kullanmalarından aşina oldukları tasarım ve fonksiyonlarının önemli bir kısmını koruyan Winamp, bazı yeni özelliklerde kazandı. Bu desteklerin en başında ise tabii ki Microsoft tarafından yayınlanan en son Windows sürümü olan “Windows 11” için desteğe sahip olması geliyor. Windows 11 işletim sisteminde de kullanılabilir hale getirilen yeni Winamp, efsaneleştiği “Windows XP” ve ardından “Windows Vista” sürümleri için ise artık kullanılamayacak.

  Winamp 5.9 sürümü, en düşük Microsoft’un “Windows 7 SP 1” sürümünde kullanılabilecek.

  Ayrıca medya oynatıcı aldığı güncellemeyle birlikte geçtiği yeni sürümünde bazı yeni formatlar içinde desteğe sahip. 4 yıllık aranın ardından güncelleme alan programda artık “yerleşik Podcast” dizisi bulunuyor. Ayrıca yapılan iyileştirmelerle birlikte “opus”, “ogv/ovm”, “TS”, “H.265”, “HLS” ve “VP9” gibi farklı formatlarda desteklenmeye başlandı. 

  Winamp’ın yeni Windows 11 sürümünde de kullanılabilir hale getiren yeni güncellemeyle ve Winamp uygulamasıyla ilgili sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  Yeni Yapay Zeka Google Gemma Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Google'ın yeni yapay zeka modeli Gemma, yerel cihazlarda üstün performans için geliştirildi. Sorumlu AI gelişimine katkı sağlayan araç seti ile tanıtıldı.

  WhatsApp Yenilikleri Devam Ediyor: Yüksek Kaliteli Fotoğraf ve Video Paylaşımı Kolaylaşacak!

  WhatsApp artık fotoğraf ve video paylaşımlarınızı varsayılan olarak yüksek kalitede yapmanıza olanak tanıyor.

  Efsane Medya Oynatıcı Winamp İçin Yeni Güncelleme

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et