R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Youtube’dan Hamle Geldi: Artık Reklam Engelleyicilere İzin Yok!

  Dünyanın en önde gelen video izleme platformu Youtube, kullanıcıların reklam engellemek için kullandığı eklentilere izin verilmeyeceğini son açıklamasıyla bildirdi.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  16.10.2023 15:50 2179 1 dk okuma süresi
  Youtube’dan Hamle Geldi: Artık Reklam Engelleyicilere İzin Yok!
  Son Düzenleme:

  Youtube, son yıllarda reklam konularında gelen yoğun eleştirilere karşın platformda bir dönüşüme gitmeye karar verdi. Dijital dünyanın en popüler video paylaşım platformlarından biri olan Youtube, artık kullanıcılarının reklam engelleyici eklentilerine göz yummayacağını açıkladı. Bu karar, platformun gelir modelinin temelini oluşturan reklamların, kullanıcı deneyimini zedeleme noktasına gelmesiyle alındı.

  Youtube Kullanıcılarına Uyarı: Reklam Engelleyici Kapatın!

  Reklam engelleyici eklentileri kullananlar artık Youtube'da bir uyarı mesajıyla karşılaşıyorlar. Youtube, bu kullanıcılara ya Premium aboneliğe geçmeleri ya da reklam engelleyici eklentisini kapatmaları konusunda bir yönlendirme yapıyor.

  Youtube'un reklam engelleyicilere yönelik uygulamaları artık Türkiye'de de aktif. Bazı kullanıcılara 3-4 video izleme hakkı tanırken bazı reklam engelleyicilere ise hiç izin vermediği görülüyor. Ancak bu duruma dair farklı kullanıcı deneyimleri de bulunuyor; bazı kullanıcılar, herhangi bir kısıtlamayla karşılaşmadıklarını belirtiyorlar.

  Youtube'un, reklam engelleyicileri tamamen devre dışı bırakma yolundaki çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Platformun bu yönde atacağı adımlar merakla bekleniyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  YouTube Reklam Engelleme Dönemi Tamamen Sona Eriyor!

  YouTube, reklam engelleyicilere karşı sunucu tabanlı reklam enjeksiyonunu test ediyor. Bu yeni yöntemle reklam engellemek neredeyse imkansız hale gelecek.

  Apple, iPhone ve Apple Watch Garanti Şartlarını Değiştiriyor: Artık Kılcal Çatlaklar Garanti Dışı Kalacak!

  Apple, iPhone ve Apple Watch garanti şartlarını değiştirdi. Artık kılcal ekran çatlakları garanti kapsamında olmayacak, kullanıcılar onarım için ödeme yapacak.

  Instagram'da Reklam Dönemi Başlıyor: Geçilemeyen Reklamlar Geliyor!

  Instagram, 'Ad Break' adlı yeni özelliğiyle 3-5 saniyelik geçilemeyen reklamları test ediyor. Kullanıcılar, akışlarında bu reklamları izlemek zorunda kalacak

  YouTube Reklam Engelleyicileri Kullananlar Artık Videoları İzleyemeyecek!

  YouTube, reklam engelleyici kullanan kullanıcıları engellemeye başladı. Artık reklam engelleyici ile videolar izlenemeyecek, kullanıcılar içeriğe erişemeyecek.

  Youtube’dan Hamle Geldi: Artık Reklam Engelleyicilere İzin Yok!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et