R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Youtube’dan Hamle Geldi: Artık Reklam Engelleyicilere İzin Yok!

  Dünyanın en önde gelen video izleme platformu Youtube, kullanıcıların reklam engellemek için kullandığı eklentilere izin verilmeyeceğini son açıklamasıyla bildirdi.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  16.10.2023 15:50 2089 1 dk okuma süresi
  Youtube’dan Hamle Geldi: Artık Reklam Engelleyicilere İzin Yok!
  Son Düzenleme:

  Youtube, son yıllarda reklam konularında gelen yoğun eleştirilere karşın platformda bir dönüşüme gitmeye karar verdi. Dijital dünyanın en popüler video paylaşım platformlarından biri olan Youtube, artık kullanıcılarının reklam engelleyici eklentilerine göz yummayacağını açıkladı. Bu karar, platformun gelir modelinin temelini oluşturan reklamların, kullanıcı deneyimini zedeleme noktasına gelmesiyle alındı.

  Youtube Kullanıcılarına Uyarı: Reklam Engelleyici Kapatın!

  Reklam engelleyici eklentileri kullananlar artık Youtube'da bir uyarı mesajıyla karşılaşıyorlar. Youtube, bu kullanıcılara ya Premium aboneliğe geçmeleri ya da reklam engelleyici eklentisini kapatmaları konusunda bir yönlendirme yapıyor.

  Youtube'un reklam engelleyicilere yönelik uygulamaları artık Türkiye'de de aktif. Bazı kullanıcılara 3-4 video izleme hakkı tanırken bazı reklam engelleyicilere ise hiç izin vermediği görülüyor. Ancak bu duruma dair farklı kullanıcı deneyimleri de bulunuyor; bazı kullanıcılar, herhangi bir kısıtlamayla karşılaşmadıklarını belirtiyorlar.

  Youtube'un, reklam engelleyicileri tamamen devre dışı bırakma yolundaki çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Platformun bu yönde atacağı adımlar merakla bekleniyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Whatsapp'a Dört Yeni Biçimlendirme Seçeneği Geldi: İşte Detaylar!

  WhatsApp, madde işaretleri, numaralı listeler, blok alıntılar ve satır içi kod gibi dört yeni biçimlendirme seçeneği ekledi.

  Discord Nitro Türkiye Fiyatına Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

  2024 yılında, Discord Nitro'nun sunduğu ekstra özelliklere ulaşım sağlayan üyelik bedelleri yüzde 40'lık bir artış gösterdi. İşte yeni fiyatlar!

  Twitch Abonelik Ücretlerine Zam Geldi: İşte Güncel Fiyatlar!

  Twitch abonelik ücretleri arttı! Avustralya, Kanada, UK ve Türkiye'de yeni fiyatlar 28 Mart'ta geçerli olacak.

  Nvidia’dan Dev Hamle: 18.4 Exaflops Gücünde Yeni Süper Bilgisayarını Tanıttı!

  Nvidia'nın yeni Eos süper bilgisayarı, 18,4 exaflops gücünde yapay zeka uygulamalarını hızlandırarak teknolojiye yeni bir soluk getiriyor.

  Youtube’dan Hamle Geldi: Artık Reklam Engelleyicilere İzin Yok!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et