R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Steam Tamamen Güncellendi: İşte Yeni Arayüz!

  Valve, Steam'in masaüstü istemcisi için kullanıcı arayüzünde bazı önemli değişiklikler ve bir dizi yeni özellik sunan son güncellemeyi yayınlayarak dönüşümün kapısını araladı. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  15.06.2023 14:53 1281 3 dk okuma süresi
  Steam Tamamen Güncellendi: İşte Yeni Arayüz!
  Son Düzenleme:

  Steam arayüzü tamamen güncellendi. Masaüstü uygulaması için son yayınlanan güncelleme ile kullanıcılar farklı bir deneyimle karşı karşıya kalacaklar. 

  Yeni kullanıcı arayüzünün dışında Valve'nin son Steam güncellemesi masaüstü, mobil ve Steam Deck performansını yükseltmek için pek çok geliştirmeyi beraberinde getiriyor.

  Steam Yenileniyor

  Valve, bir oyun ya da geliştirici aramada kolaylık sağlamak için hizmetin arama fonksiyonelliğini iyileştirdiği bir önceki Steam güncellemesinde kullanıcılarının beklentilerini yükseltmişti. Şimdi bu son güncelleme ile Valve, yaptığı değişikliklerin kullanıcıların masaüstü ve mobil cihazlarda neye yönelim gösterdiğini analiz ettikten sonra geldiğini belirtiyor. 

  Bir oyun serisine göre arama yaptığınızda artık ilk olarak o serinin en popüler oyunları ve varsa Steam'deki merkezi görebileceksiniz.

  14 Haziran Steam Güncellemesi

  14 Haziran'da yayınlanan Steam güncellemesi, kullanıcılarının uygulamalarını güncelledikten hemen sonra etkin hale geldi. Yazı tiplerindeki değişikliklere ek olarak, Bildirimler sekmesi, mobil ve Steam Deck kullanıcıları için yeni bir tasarım kazandı. 

  Artık bildirimler, kullanıcılara sadece en güncel ve ilgili bilgileri göstermek için düzenleniyor. Eski tüm bildirimleri görmek isteyen kullanıcıların ise bunu manuel olarak seçmeleri gerekiyor.

  Gelişmiş İndirmeler Sekmesi

  İndirmeler sekmesi, kullanıcıların indirme süreçlerini daha rahat takip edebilmeleri için yeniden düzenlendi. Artık, oyunun simgesi indirme çubuğunun yanında görünecek. Ek olarak, Mac ve Linux kullanıcıları, Steam Masaüstü uygulamasını Windows versiyonuna denk hale getirebilmek için donanım hızlandırmayı aktif hale getirebilecekler.

  Yeniden Tasarlanan Oyun İçi Arayüz

  Büyük değişikliklerin belki de en dikkat çekenleri, oyun içi arayüzde yaşanıyor. Artık "sabitlenmiş" öğeler, sürekli görünür olacak ve hatta oyun içindeyken not alabileceksiniz. Ekranın altında, kullanıcıların istedikleri widget'ları seçebileceği ve kişiselleştirebileceği yeni bir araç çubuğu bulunuyor.

  Bu widget'lardan bir tanesi, Steam Beta istemcisinde bulunan yeni Notlar özelliği. Notlar özelliği, buluta kaydedilecek ve en önde görünecek şekilde düzenlenebilecek. Ayrıca, birden çok cihazda takip edilebilecek. Pinler, hızlı erişim için oyun penceresine video ve tarayıcı sayfalarını yerleştirmekte kullanılabiliyor.

  Yeni özelliklere ek olarak, Steam istemcisi için DualSense Edge kontrol cihazlarının kapanmasını etkileyen bir hata düzeltmesi de bu güncelleme ile getirildi. Steam, müşteri memnuniyetini artırmak adına bu ve benzeri düzeltmeleri sürekli olarak gerçekleştiriyor.

  Steam Deck Arayüzünün Yükselişi

  Tüm bu değişiklikler ışığında, hepimiz artık Steam Deck arayüzünü kullanacak gibi görünüyoruz. Bu güncelleme ile Steam, kullanıcı deneyimini bir üst seviyeye çıkarmayı amaçlıyor ve bu amacına ulaşmış gibi görünüyor. Kullanıcıların beğenisine sunulan yeni özellikler, platformu daha kullanıcı dostu ve dinamik bir hale getiriyor.

  Steam’in bu yenilikçi adımları, oyun dünyasında bir fark yaratmaya devam edecek gibi görünüyor. Kullanıcıların geri bildirimlerine göre hareket ederek, onlara daha iyi bir deneyim sunmayı hedefleyen Steam, bu güncellemesiyle oyun severlerin beğenisini kazanmayı başaracak mı, hep birlikte göreceğiz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 11'in Son Güncellemesi Yine Sorunlarla Geldi: İşte Detaylar!

  Windows 11'in KB5034765 güncellemesi, performans sorunları ve yükleme hataları yaşatıyor; Microsoft çözüm arıyor.

  Threads, X'e Karşı Üstünlük Kuruyor: İşte Son Durum!

  Threads, X karşısında kullanıcı artışıyla dikkat çekiyor. Meta destekli platform, indirme ve aktif kullanım oranlarıyla öne çıkıyor.

  Yeni Yapay Zeka Google Genie Tanıtıldı: Oyun Yapabiliyor!

  Google DeepMind, görüntüleri anında 2D platform oyunlarına çevirebilen Genie isimli yapay zeka teknolojisini duyurdu.

  Apple, iOS 17.4 RC Sürümünü Yayınladı: İşte Gelen Yeni Özellikler!

  iOS 17.4 güncellemesi, bulut oyun desteği, yeni emoji karakterleri ve güvenlik özellikleriyle iPhone deneyimini zenginleştiriyor.

  Steam Tamamen Güncellendi: İşte Yeni Arayüz!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et