R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Spotify’den Yeni Hamle: Beyaz Gürültü Yayıncılarına Tedbir Alınıyor!

  Uyumak ya da konsantre olmak amacıyla sıkça dinlenen beyaz gürültü listeleri, Spotify'ın gündeminde. Şirket, bu tür yayınların aşırı gelir elde etmesini kısıtlama yoluna gidiyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  05.09.2023 14:40 1625 2 dk okuma süresi
  Spotify’den Yeni Hamle: Beyaz Gürültü Yayıncılarına Tedbir Alınıyor!
  Son Düzenleme:

  Bulunduğunuz ortamda dikkatinizi dağıtan gürültüler olduğunda özellikle derinlemesine bir şeye odaklanmak zordur. Bu, bir kitap okurken veya uyumaya çalışırken daha da belirginleşir. Bu nedenle rüzgar, yağmur, şelale ve dere sesleri gibi doğal sesleri içeren beyaz gürültü müzikleri insanlar için oldukça popüler. Spotify platformunda son zamanlarda beyaz gürültü podcast yayınları ön plana çıkıyor. Ancak görünen o ki Spotify bu durumdan memnun değil!

  Ambassador Ads Programındaki Değişiklik

  Spotify, beyaz gürültü yayınlarına yönelik aldığı yeni kararla 1 Ekim tarihinden itibaren beyaz gürültü üreten podcast yayıncılarını Ambassador Ads programından çıkaracağını duyurdu. Peki, bu program ne işe yarıyor? 

  Ambassador Ads programı, yayıncılara Spotify ürünlerini tanıttığı reklamları okuma imkanı sunuyor ve böylece bu yayıncılar ek gelir elde ediyor. Beyaz gürültü yayıncılarına olan ilgi sayesinde bu yayıncılar, aylık olarak 18 bin dolar gibi ciddi gelirlere ulaşabiliyordu. 

  Basit bir matematikle, bu durumun Spotify'a yıllık 38 milyon dolar maliyet getirdiği sonucuna ulaşabiliriz. Bu ciddi maliyet, Spotify'ın beyaz gürültü yayıncılarına karşı tedbir almasını beklenen bir sonuç haline getirdi.

  Bu değişiklikten sonra beyaz gürültü yayıncıları artık sadece ücretli abonelikler ve otomatik reklamlar gibi diğer gelir modelleri üzerinden kazanç elde edebilecek. Ayrıca Ambassador Ads programına katılım şartları da güncellendi: Artık son 60 günde en az 1000 dinleyiciye sahip olma şartı aranıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google’dan Dev Hamle: Kanser Tespitini Kolaylaştıran Yapay Zekalı Mikroskop Geliyor!

  Google, kanser tespitinde doktorlara destek olacak yapay zeka tabanlı mikroskop üzerinde çalışıyor. Bu, hastalıkların erken teşhisinde devrim yaratabilir!

  Facebook Logosunu Değiştirdi: İşte Yeni Logo!

  Milyarlarca kullanıcısı olan Facebook, yakın zamanda logosunda değişikliğe gitti. Yeni tasarımda logo, öncekine kıyasla daha mavi bir ton kazandı.

  Türkiye, Yeni Alan Adı Sistemine Geçiyor: İşte Detaylar!

  Türkiye, yeni bir alan adı sistemine geçiyor. Yeni sistemde ".tr" uzantısı daha özgün ve tanınır bir dijital kimlik oluşturmayı hedefliyor.

  iOS 17’ye Değiştirilemeyen Yeni Özellik Geldi: İşte İlk Tepkiler!

  iOS 17'nin getirdiği yeni zil ve uyarı sesleri, kullanıcılar arasında tartışmalara neden oldu. Özellikle rebound adlı yeni ses tonu için şikayet çok fazla!

  Spotify’den Yeni Hamle: Beyaz Gürültü Yayıncılarına Tedbir Alınıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et