R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  PTT, Deprem Bölgesi İçin Kargolarda %30 İndirim Başlattı: İşte Detaylar!

  PTT, 6 Şubat'ta yaşanan depremlerle zarar gören şehirlere yönelik ve bu şehirlerden yapılacak kargo gönderimlerinde %30 indirim uygulayacağını açıkladı.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  05.02.2024 14:13 1886 2 dk okuma süresi
  PTT, Deprem Bölgesi İçin Kargolarda %30 İndirim Başlattı: İşte Detaylar!
  Son Düzenleme:

  Türkiye'nin en büyük posta ve kargo hizmeti sağlayıcısı PTT, 6 Şubat depremlerinin birinci yıldönümünde, felaketten etkilenen vatandaşlarımıza destek olmak amacıyla önemli bir adım attı. 50 binin üzerinde insanımızın hayatını kaybettiği bu yıkıcı depremler sonrasında PTT tarafından 11 ilimizdeki ticaretin yeniden canlanması ve ekonomik hayata katkıda bulunmak amacıyla %30 oranında indirim kampanyası başlatıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu'nun duyurduğu bu kampanya, 6 Şubat'tan 6 Mayıs'a kadar sürecek ve sadece depremden zarar gören illere yönelik bir destek olarak öne çıkıyor.

  Depremden Yeniden Doğuş: PTT'nin Destek Kampanyası

  Depremin yaralarını sarmak ve afetten etkilenen bölgelerdeki hayatı normalleştirmek amacıyla, PTT öncülüğünde başlatılan kampanya, afetin yıldönümünde anlamlı bir dayanışma örneği sergiliyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu'nun ifadelerine göre bu kampanya ile asrın felaketinde zarar gören illerimizdeki ticari aktivitelerin tekrar canlanması ve ülke ekonomisine olan katkıları hedeflenmektedir. Bakan Uraloğlu'nun vurguladığı gibi bu girişimle birlikte afetin izlerini silmek ve ekonomik yeniden yapılanmayı desteklemek adına önemli bir adım atılmış oluyor.

  Kampanyadan Yararlanacak İller

  Bu kampanya kapsamında indirimler, sadece depremden etkilenen ve aşağıda listelenen 11 ilimiz için geçerli olacak:

  • Adana
  • Adıyaman
  • Diyarbakır
  • Elazığ
  • Gaziantep
  • Hatay
  • Kahramanmaraş
  • Kilis
  • Malatya
  • Osmaniye
  • Şanlıurfa

  Bu illerden ve bu illere yapılacak olan kargo gönderimlerinde, 6 Şubat 2023 tarihinden başlayarak 6 Mayıs 2023 tarihine kadar geçerli olmak üzere yüzde 30 oranında bir indirim uygulanacaktır.

  Kampanya Ne Zaman Başlıyor ve Bitiyor? 

  Kampanya, 6 Şubat 2023'te başlamış olup, 6 Mayıs 2023 tarihine kadar devam edecektir. Bu süre zarfında belirlenen illere gönderilecek ve bu illerden yapılacak kargolar için indirim uygulanacak.

  Hangi Kargo Gönderileri Kampanyadan Faydalanabilir? 

  Bu kampanya, yalnızca PTT tarafından belirlenen 11 depremden etkilenen ilimize yönelik kargo gönderileri için geçerlidir. Hem bu illere gönderilen hem de bu illerden yapılan gönderiler kampanya kapsamındadır.

  Kampanya Kapsamında Hangi Oranda İndirim Uygulanacak? 

  PTT, kampanya süresince belirlenen illere yapılan ve bu illerden yapılan kargo gönderilerinde yüzde 30 oranında bir indirim uygulayacaktır.

  Bu Kampanyanın Amacı Nedir?

  Bu kampanyanın amacı, 6 Şubat depremlerinden zarar gören illerimizde ticaretin ve ekonomik aktivitelerin yeniden canlanmasına destek olmak, afetten etkilenen vatandaşlarımıza yardımcı olmak ve bölgesel ekonomik kalkınmaya katkıda bulunmaktır.

  Kampanyadan Yararlanmak İçin Ne Yapmalıyım? 

  Kampanyadan yararlanmak için herhangi bir ek işlem yapmanıza gerek yoktur. Belirlenen tarihler arasında, kampanyaya dahil illere veya bu illerden yapacağınız kargo gönderimleri otomatik olarak indirimli tarifeden faydalanacaktır.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  YouTube'a Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  YouTube, yapay zeka destekli canlı sohbet özetleri, Google Lens araması, kanal QR kodları ve Shorts için yeni efektler gibi özellikler test ediyor.

  Samsung Galaxy Z Flip 6 Geliyor: İşte Tüm Özellikleri!

  Samsung Galaxy Z Flip 6, güçlü Snapdragon 8 Gen 3 işlemci, 120 Hz Dinamik AMOLED ekran ve gelişmiş kamera özellikleriyle tanıtıldı. Fiyat ve detaylar sızdırıldı.

  iOS 18 ile CarPlay’e Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  iOS 18, CarPlay'e kişi fotoğrafları, sessiz mod, renk filtreleri, ses tanıma ve sesle yönlendirme gibi yenilikler getiriyor.

  WhatsApp, Yeni Görüntülü Arama Özelliklerini Duyurdu: İşte Gelen Yenilikler!

  WhatsApp, yeni görüntülü arama özellikleriyle sesli ekran paylaşımı, 32 kişilik katılımcı sınırı ve konuşan kişi vurgulama gibi yenilikler sunacak!

  PTT, Deprem Bölgesi İçin Kargolarda %30 İndirim Başlattı: İşte Detaylar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et