R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Üniversite Öğrencileri İçin Vergisiz Telefon ve Bilgisayar Dönemi Başlıyor!

  Üniversite öğrencileri için vergisiz telefon ve bilgisayar hakkında olan karar Resmi Gazete'de duyuruldu. Bu vergi avantajından tüm örgün eğitim gören öğrenciler yararlanabilecek.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  25.10.2023 16:13 1924 2 dk okuma süresi
  Üniversite Öğrencileri İçin Vergisiz Telefon ve Bilgisayar Dönemi Başlıyor!
  Son Düzenleme:

  Son zamanlarda öğrencilere yönelik yapılan desteklere bir yenisini daha ekleniyor. Resmî Gazete'de yayınlanan kararla üniversite öğrencilerine vergisiz telefon ve bilgisayar imkanı tanındı. Peki, bu düzenlemenin detayları neler? Kimler bu indirimden faydalanabilecek?

  Öğrencilere Vergisiz Telefon ve Bilgisayar Düzenlemesinin Ayrıntıları

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamaları sonrası gözler, bu kararın detaylarına çevrildi. Yayınlanan detaylara göre 26 yaşından gün almamış örgün eğitimde olan yükseköğretim öğrencileri bu indirimden faydalanabilecekler. Bu kapsama hem lisans hem de ön lisans seviyesindeki öğrenciler dahil. Ancak açık öğretim öğrencilerinin bu indirimden yararlanamayacağını belirtmekte fayda var.

  Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Tek seferlik indirim: Öğrenciler, bu indirimden sadece bir defa yararlanabilecekler. Ayrıca bir yıllık internet desteği de sunulacağı duyuruldu.
  • Fiyat sınırlaması: Nihai satış fiyatı 9.500 TL'yi geçmeyen telefon ve bilgisayarlarda bu indirim geçerli olacak.
  • Destek miktarı: Toplam destek miktarı 5.500 TL ile sınırlı. Ancak bu indirimin her cihaz için 5.500 TL olmadığına dikkat edilmeli.
  • Elektronik faturalama: Sadece elektronik ortamda faturalandırılan ürünler bu indirimden faydalanabilecek.
  • İnternet desteği: İnternet desteği, 12 ay süreyle ayda 10 GB olarak belirlendi ve sadece tek bir hat için geçerli olacak.
  • Telefon kullanımı: Satın alınan telefonların en az 2 yıl öğrenci tarafından kullanılması gerekiyor.
  • Model sınırlaması yok: Yerli ya da yabancı üretim fark etmeksizin 9.500 TL altı her model telefon bu indirimden yararlanabilecek.
  • Yürürlük tarihi: Bu karar, 1 Kasım 2023'te yürürlüğe girecek.

  Öğrencilere yönelik bu destek, ekonomik zorluklarla başa çıkmalarına yardımcı olacak önemli bir adım olarak görülüyor. Ancak, indirimden faydalanırken yukarıda sıralanan detaylara dikkat etmek gerekiyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung, Vision Pro’ya Rakip VR Başlığını Bu Yıl İçinde Tanıtabilir!

  Samsung, Apple Vision Pro'ya rakip yeni VR başlığını yıl bitmeden tanıtmaya hazırlanıyor. Ekim ayında geliştiricilere sunulması ve satışa çıkması planlanıyor.

  iQOO Yeni Kablosuz Kulaklığını Tanıttı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  iQOO, uygun fiyatlı yeni kablosuz kulaklığı TWS 1i'yi tanıttı. Yüksek ses kalitesi, uzun pil ömrü ve Bluetooth 5.3 özellikleri ile dikkat çekiyor.

  Honor Choice, Yeni Akıllı Saatini Tanıttı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Honor, fiyat-performans odaklı yeni akıllı saati Haylou Watch Vitality Edition'ı tanıttı. 1.95 inç AMOLED ekran, 120 spor modu ve 12 gün pil ömrü ile dikkat çekiyor.

  Huawei HarmonyOS NEXT İçin İkinci Beta Süreci Başlıyor: Android ile Bağ Kesiliyor!

  Huawei, ABD ambargosu sonrası geliştirdiği HarmonyOS NEXT'in ikinci beta sürecini başlattı. Yeni sistem, Google ile bağlantıyı kesip bağımsız yapıya geçiyor.

  Üniversite Öğrencileri İçin Vergisiz Telefon ve Bilgisayar Dönemi Başlıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et