R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix En Ucuz Reklamsız Aboneliğini Kaldırma Kararı Aldı: İşte Detaylar!

  Netflix, 2. çeyrekte Kanada ve İngiltere'de en ekonomik reklamsız aboneliği olan 'Temel' planını sonlandıracak. Bu değişiklikle, mevcut kullanıcılar 'Temel' planı kullanamayacak ve yeni abonelikler bu plana dahil edilmeyecek.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  24.01.2024 17:25 1583 2 dk okuma süresi
  Netflix En Ucuz Reklamsız Aboneliğini Kaldırma Kararı Aldı: İşte Detaylar!
  Son Düzenleme:

  Netflix, en uygun fiyatlı reklamsız "Temel" aboneliğini Kanada ve İngiltere'de kademeli olarak sonlandırma kararı aldı. Bu karar, 2024'ün ikinci çeyreğinden itibaren geçerli olacak ve mevcut kullanıcılar da dahil olmak üzere tüm aboneleri etkileyecek.

  Netflix'in Yeni Stratejisi: Temel Planın Kaldırılması

  Netflix'in en ekonomik ve reklamsız abonelik seçeneği olan "Temel" plan, şirketin son çeyrek raporunda yapılan açıklamalarla birlikte, 2024'ün ikinci çeyreğinden itibaren Kanada ve İngiltere pazarlarında sona eriyor. 

  Temel planın kaldırılması, kullanıcıların ya daha düşük maliyetli reklam destekli planlara ya da daha yüksek fiyatlı reklamsız abonelik seçeneklerine geçiş yapmalarını gerektirecek. Bu hamle, Netflix'in abonelik modellerindeki değişiklikleri yansıtıyor.

  Reklam Destekli Planların Yükselişi

  Netflix'in eş CEO'su Greg Peters'ın yatırımcılara yönelik yaptığı video röportajda belirttiği üzere, reklam destekli abonelik planı şu anda 23 milyon aylık aktif kullanıcıya ulaşmış durumda. 

  Netflix'in odak noktasının "ölçek" üzerine olduğunu ifade eden Peters, bu değişiklikle birlikte şirketin, reklam destekli planlara daha fazla yönelim gösterdiği anlaşılıyor. Ayrıca, 2023'ün son çeyreğinde 13,1 milyon yeni abone kazanarak toplam abone sayısını 247 milyona çıkaran Netflix, bu strateji değişikliğiyle pazar pozisyonunu güçlendirmeyi hedefliyor.

  Kullanıcılar Ne Yapacak?

  Şirketin fiyat politikalarında sürekli bir artış eğilimi göstermesi, kullanıcıların karar verme sürecini etkileyebilir. Reklamsız temel planın kaldırılması, mevcut kullanıcıları daha pahalı planlara yönlendirebilir veya reklam destekli seçeneklere geçiş yapmalarını sağlayabilir. 2024 yılında ABD'de de bu değişikliğin uygulanması beklenirken, Türkiye dahil diğer ülkelere de bu politikanın yayılması muhtemel görünüyor.

  Netflix'in "Temel" planı neden kaldırılıyor?

  Netflix, daha fazla kullanıcıyı reklam destekli veya daha pahalı reklamsız planlara yönlendirmek amacıyla "Temel" planını kaldırıyor.

  Reklam destekli Netflix planının kullanıcı sayısı nedir?

  Reklam destekli Netflix planının şu anda 23 milyon aylık aktif kullanıcısı bulunmakta.

  Netflix'in toplam abone sayısı ne kadar?

  Netflix, 2023'ün son çeyreğinde toplam abone sayısını 247 milyona çıkardığını duyurdu.

  Temel planın kaldırılması diğer ülkeleri etkileyecek mi?

  Evet, Temel planın kaldırılması, başlangıçta Kanada ve İngiltere'de uygulanacak ve muhtemelen ABD ve Türkiye dahil diğer ülkelere de yayılacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum

  İlgili İçerikler:

  Steam, Tam 14 Milyon Oyuncuyu Dolandırmakla Suçlanıyor: İşte Detaylar!

  Steam, İngiltere'de 656 milyon poundluk dava ile karşı karşıya. Valve, pazar hakimiyetini kullanarak 14 milyon oyuncudan fazla ücret almakla suçlanıyor.

  macOS Sequoia Güncellemesi: İşte Safari'ye Gelecek Yenilikler!

  Apple'ın macOS Sequoia güncellemesi, Safari'ye yeni özellikler ekleyerek deneyimi geliştiriyor. Yenilikler arasında Öne Çıkanlar ve Video Görüntüleyici modları var.

  YouTube Reklam Engelleme Dönemi Tamamen Sona Eriyor!

  YouTube, reklam engelleyicilere karşı sunucu tabanlı reklam enjeksiyonunu test ediyor. Bu yeni yöntemle reklam engellemek neredeyse imkansız hale gelecek.

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor.

  Netflix En Ucuz Reklamsız Aboneliğini Kaldırma Kararı Aldı: İşte Detaylar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et