R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Netflix Abonelik Ücretleri Zamlandı: İşte Yeni Fiyatlar!

  Netflix Türkiye, Temmuz 2024'te abonelik ücretlerini %25 artırdı. Yeni fiyatlar: Temel Plan 149,99 TL, Standart Plan 229,99 TL, Özel Plan 299,99 TL. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  09.07.2024 13:43 1164 3 dk okuma süresi
  Netflix Abonelik Ücretleri Zamlandı: İşte Yeni Fiyatlar!
  Son Düzenleme:

  Dijital platformlardaki zam furyası, 2024 yılında da hız kesmeden devam ediyor. Netflix, geçtiğimiz Ocak ayında yaptığı zammın ardından, Temmuz ayında da abonelik ücretlerinde %25 oranında bir artışa gitti. 

  Netflix abonelik ücretleri, 9 Temmuz 2024 itibariyle yeniden zamlandı. Ocak ayında yaptığı %20-30 oranındaki zammın ardından, Netflix Türkiye abonelik ücretlerini bir kez daha artırarak kullanıcılarını şaşırttı. Yeni zamla birlikte fiyatlar %25 oranında yükseldi.

  Yeni Fiyatlar ve Paket Detayları

  Netflix'in Temel Plan paketi, 9 Temmuz 2024 itibariyle aylık 149,99 TL olarak güncellendi. Bu plan, reklamsız olarak 1 cihazdan HD kalitesinde içerik izleme imkanı sunuyor.

  Standart Plan paketinin fiyatı 229,99 TL'ye yükseltildi. Bu paket, iki cihazda aynı anda Full HD kalitesinde içerik izleme ve iki cihazda aynı anda indirme yapma olanağı tanıyor.

  En üst seviye olan Özel Plan paketi ise 299,99 TL olarak belirlendi. Bu paket, aynı anda dört cihazda 4K çözünürlüğünde içerik izleme ve altı cihaza indirme yapma imkanı sunuyor.

  Netflix, son iki yılda fiyatlarını %295 oranında artırarak kullanıcılarına sunduğu hizmetlerin kalitesini ve çeşitliliğini artırmayı hedefliyor. Ancak bu artışlar, kullanıcılar arasında memnuniyetsizlik yaratabilir.

  Ocak ayında yapılan ilk zamla birlikte Temel Plan'ın fiyatı 119,99 TL, Standart Plan 176,99 TL ve Özel Plan ise 229,99 TL olmuştu. Bu zam, %20-30 oranında bir artış anlamına geliyordu. 9 Temmuz'dan itibaren geçerli olan yeni zam, fiyatları %25 oranında artırdı. Temel Plan 149,99 TL, Standart Plan 229,99 TL ve Özel Plan 299,99 TL olarak güncellendi.

  Mevcut ve Yeni Üyeler İçin Uygulama

  Yeni üye olacak kullanıcılar için zamlı fiyatlar hemen geçerli olacak. Bu sayede yeni kullanıcılar platforma katılırken güncel fiyatlardan haberdar olacak. Mevcut üyeler içinse bu değişiklik aşamalı olarak uygulanacak. Üyeler, plan değişikliği yapmadıkları sürece yeni fiyatlar 30 gün öncesinden bir e-posta ile bilgilendirilecek. Bu durum, mevcut kullanıcıların zamdan hemen etkilenmemesini sağlayacak.

  Netflix Paketlerinin Özellikleri

  İşte Netflix paketlerinin özellikleri:

  Temel plan özellikleri

  • Reklamsız HD içerik izleme
  • 1 cihazda aynı anda izleme

  Standart plan özellikleri

  • Full HD içerik izleme
  • 2 cihazda aynı anda izleme ve indirme

  Özel plan özellikleri

  • 4K çözünürlüğünde içerik izleme
  • 4 cihazda aynı anda izleme
  • 6 cihaza aynı anda indirme

  Netflix neden abonelik ücretlerini artırıyor?

  Netflix, sunduğu hizmetlerin kalitesini ve çeşitliliğini artırmak için zaman zaman fiyatlarını güncellemektedir. Artan maliyetler ve içerik üretimindeki yenilikler bu zammın ana nedenleri arasındadır.

  Zamlar tüm kullanıcıları nasıl etkiliyor?

  Yeni üye olacak kullanıcılar için zamlı fiyatlar hemen geçerli olacak. Mevcut üyeler içinse bu değişiklik aşamalı olarak uygulanacak ve kullanıcılar 30 gün öncesinden bilgilendirilecek.

  Netflix'in farklı paketleri arasındaki farklar nelerdir?

  Temel Plan, 1 cihazda HD kalitesinde içerik izleme imkanı sunarken, Standart Plan iki cihazda Full HD içerik izleme ve indirme olanağı sağlar. Özel Plan ise 4 cihazda 4K içerik izleme ve altı cihaza indirme imkanı tanır.

  Netflix zammı geri alacak mı?

  Şu an için Netflix'in zamları geri alacağına dair bir bilgi bulunmamaktadır. Ancak, kullanıcı geri bildirimlerine göre ileride değişiklikler yapılabilir.

  Netflix aboneliği iptal edilebilir mi?

  Evet, kullanıcılar istedikleri zaman Netflix aboneliklerini iptal edebilirler. İptal işlemi, mevcut ödeme dönemi sonuna kadar geçerli olacak şekilde gerçekleşir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi Band 9 Akıllı Bileklik Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Xiaomi Band 9 resmen tanıtıldı. Akıllı bileklik yeni özellikleri, şık tasarımı ve uzun batarya ömrüyle dikkat çekiyor.

  Xiaomi, Yeni Spor Otomobil SU7 Ultra’yı Tanıttı: İşte Özellikleri!

  Xiaomi'nin yeni spor otomobili SU7 Ultra, güçlü motoru ve agresif tasarımıyla dikkat çekiyor. Yüksek performans ve inovatif özellikler ile göz dolduruyor.

  Yeni Dacia Jogger Hybrid 140 Türkiye'de: İşte Özellikleri ve Fiyatı

  Yeni Dacia Jogger Hybrid 140 Türkiye'de satışta! Hibrit motoru, 7 koltuğu ve gelişmiş donanımlarıyla dikkat çeken araç, 1.499.000 TL fiyatıyla sunuluyor.

  macOS için Safari 199 Yayınlandı: İşte Yeni Gelen Özellikler!

  Apple'ın macOS için yayınladığı Safari Preview 199 sürümü, Apple Pay, CSS, JavaScript gibi alanlarda önemli iyileştirmeler ve yeni özellikler sunuyor.

  Netflix Abonelik Ücretleri Zamlandı: İşte Yeni Fiyatlar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et