R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google, Tarihi Resmen Duyurdu: Podcasts Servisi Kapanıyor!

  Google, Eylül ayında Podcast hizmetinin sonlandırılacağını açıklamıştı. Google Podcasts servisinin kapanış tarihi resmen belirlendi ve kullanıcılar için bir taşıma aracı da sunuldu.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  11.12.2023 17:37 1617 1 dk okuma süresi
  Google, Tarihi Resmen Duyurdu: Podcasts Servisi Kapanıyor!
  Son Düzenleme:

  Google, podcast dünyasında önemli bir değişikliğe imza atıyor. Nisan 2024’te kapanacak olan Google Podcasts, kullanıcılarına geçiş sürecinde yardımcı olmak adına taşıma aracı sunuyor. Bu önemli gelişme, podcast severlerin dinleme alışkanlıklarında büyük bir dönüşümü işaret ediyor.

  Podcast içerikleri, artık YouTube Müzik üzerinden dinlenebilecek. Bu geçiş, özellikle Amerika'da bulunan kullanıcılar için şu anda mümkün. Ancak, Google bu hizmeti yakında küresel çapta genişletecek. Kullanıcılar, mevcut Google Podcasts aboneliklerini, yeni taşıma aracını kullanarak YouTube Music’e kolayca aktarabilecek.

  Geçiş Süreci ve Kullanıcı Deneyimi

  Google, podcastlerin YouTube üzerinden zaten dinlenebildiğini hatırlatıyor. Yakın zamanda YouTube Music'in kullanılabildiği tüm ülkelerde de bu imkan sunulacak. Kullanıcılar, ücretli bir üyeliğe ihtiyaç duymadan podcastleri arka planda dinleyebilecek, indirebilecek ve ses ile video arasında geçiş yapabilecekler.

  Nisan ayında kapatılacak olan Google Podcasts uygulaması, Amerika’daki kullanıcılar için Mart 2024’e kadar aktif olacak. Bu süre zarfında hem taşıma hem de abonelik dışa aktarımı Temmuz 2024’e kadar mümkün olacak. Kullanıcılar, Ağustos 2024’e kadar podcast.google.com/settings adresi üzerinden aboneliklerini OPML dosyası olarak istedikleri bir podcast uygulamasına aktarabilecek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung Galaxy Fit 3 Resmen Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Samsung Galaxy Fit 3, geniş ekranı ve gelişmiş sağlık izleme özellikleriyle Mart ayında piyasaya sürülüyor.

  PlayStation Portal Türkiye’de: Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Sony Türkiye garantisi altında ve Bilkom güvencesiyle piyasaya sürülecek olan PS Portal'ın Türkiye'deki satış fiyatı ve lansman tarihi duyuruldu.

  Apple Vision Pro 2’nin Çıkış Tarihi Gecikecek: İşte Nedeni!

  Apple Vision Pro 2'nin çıkışı için en az 18 ay beklenmesi gerektiği belirtiliyor. Aynı zamanda yeni modelde ele alınması gereken birçok sorun bulunuyor.

  Google, Yeni Yapay Zeka Modeli Gemini 1.5'i Resmen Tanıttı: Sınır Tanımayan İşlem Kapasitesine Sahip!

  Google yeni yapay zeka modeli Gemini 1.5'i tanıttı. Gemini 1.5 modeli, büyük verileri işleyebilme kapasitesiyle yapay zeka alanında yeni bir çağ başlatıyor.

  Google, Tarihi Resmen Duyurdu: Podcasts Servisi Kapanıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et