R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Alibaba, Türkiye’ye 2 Milyar Dolar Yatırım Yapacak!

  Alibaba'nın Türkiye'ye olan ilgisinin büyümesi ve yakın zamanda yapmayı planladığı 2 milyar dolarlık yatırım, e-ticaret devinin Türkiye pazarındaki potansiyelini gösteriyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  18.09.2023 13:34 1610 1 dk okuma süresi
  Alibaba, Türkiye’ye 2 Milyar Dolar Yatırım Yapacak!
  Son Düzenleme:

  Çinli e-ticaret devi Alibaba'nın Türkiye'ye olan ilgisi artarak büyüyor. Alibaba Group Başkanı Michael Evans, Türkiye'ye yakın zamanda 2 milyar dolarlık bir yatırım yapma planları olduğunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiği toplantıda dile getirdi.

  Trendyol ve Alibaba İş Birliği

  Alibaba'nın Türkiye'ye olan yatırım ilgisinin bir göstergesi olarak Trendyol platformuna bugüne kadar yapılmış 1,4 milyar dolarlık yatırım bulunuyor. İki şirket arasındaki bu iş birliği, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Alibaba Grup Başkanı Evans ve Trendyol Grup Başkanı Çağlayan Çetin ile İstanbul'da yaptığı görüşmeyle daha da pekişti.

  Alibaba, daha öncesinde Türkiye'de çeşitli önemli yatırımlar gerçekleştirmişti. Özellikle Ankara'da hayata geçirdikleri veri ve lojistik merkezleri ve İstanbul Havalimanı'ndaki ihracat operasyon merkezi bu yatırımlar arasında sayılabilir. Ancak şirket, yeni dönemde yapacakları 2 milyar dolarlık yatırımın spesifik detaylarını henüz açıklamadı.

  Alibaba'ya göre Türkiye, global arenada lider bir e-ihracat ülkesi olma potansiyeline sahip. Bu durum, Alibaba'nın Türkiye'ye olan ilgisini ve yatırım kararlarını destekleyen önemli bir faktör.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Epic Games Hacklendi: 200 GB Veri Çalındı!

  Epic Games, Mogilevich hacker grubunun saldırısına uğradı; 189 GB hassas veri çalındı ve darkweb'de satışa sunuldu.

  iPhone 17 Serisi, 120Hz Ekranla Gelebilir: İşte Detaylar!

  En son elde edilen verilere göre, iPhone 17 ve iPhone 17 Plus modellerinin 120Hz ProMotion ekran özelliği ile piyasaya sürülmesi mümkün görünüyor.

  Oyun Dünyasında Yeni Fenomen Palworld: İlk Ayında 25 Milyon Oyuncuyu Geçti!

  Palworld, ilk ayında 25 milyon oyuncuya ulaşarak oyun dünyasında fırtına gibi esiyor. Steam ve Xbox'ta rekorlar kıran bu fenomeni keşfedebilirsiniz.

  Galaxy S23 Serisine Galaxy AI Özellikleri Geliyor: Yakında Kullanımda!

  Samsung, Mart sonunda Galaxy S23 serisi için AI özelliklerini sunuyor. Yenilikçi güncelleme, kullanıcı deneyimini zenginleştirecek.

  Alibaba, Türkiye’ye 2 Milyar Dolar Yatırım Yapacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et