R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Alibaba, Türkiye’ye 2 Milyar Dolar Yatırım Yapacak!

  Alibaba'nın Türkiye'ye olan ilgisinin büyümesi ve yakın zamanda yapmayı planladığı 2 milyar dolarlık yatırım, e-ticaret devinin Türkiye pazarındaki potansiyelini gösteriyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  18.09.2023 13:34 1350 1 dk okuma süresi
  Alibaba, Türkiye’ye 2 Milyar Dolar Yatırım Yapacak!
  Son Düzenleme:

  Çinli e-ticaret devi Alibaba'nın Türkiye'ye olan ilgisi artarak büyüyor. Alibaba Group Başkanı Michael Evans, Türkiye'ye yakın zamanda 2 milyar dolarlık bir yatırım yapma planları olduğunu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirdiği toplantıda dile getirdi.

  Trendyol ve Alibaba İş Birliği

  Alibaba'nın Türkiye'ye olan yatırım ilgisinin bir göstergesi olarak Trendyol platformuna bugüne kadar yapılmış 1,4 milyar dolarlık yatırım bulunuyor. İki şirket arasındaki bu iş birliği, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Alibaba Grup Başkanı Evans ve Trendyol Grup Başkanı Çağlayan Çetin ile İstanbul'da yaptığı görüşmeyle daha da pekişti.

  Alibaba, daha öncesinde Türkiye'de çeşitli önemli yatırımlar gerçekleştirmişti. Özellikle Ankara'da hayata geçirdikleri veri ve lojistik merkezleri ve İstanbul Havalimanı'ndaki ihracat operasyon merkezi bu yatırımlar arasında sayılabilir. Ancak şirket, yeni dönemde yapacakları 2 milyar dolarlık yatırımın spesifik detaylarını henüz açıklamadı.

  Alibaba'ya göre Türkiye, global arenada lider bir e-ihracat ülkesi olma potansiyeline sahip. Bu durum, Alibaba'nın Türkiye'ye olan ilgisini ve yatırım kararlarını destekleyen önemli bir faktör.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Galaxy S23 Fiyatlarına Zam Geldi: İşte Yeni Fiyatlar!

  Galaxy S23, Galaxy S23+ ve Galaxy S23 Ultra'nın amiral gemisi modellerinde fiyat düzenlemesi gerçekleştirildi. Yeni fiyatlar, cep yakabilir!

  Samsung Galaxy S24 Ultra Tasarımı Ortaya Çıktı: İşte Özellikleri!

  Galaxy S24 Ultra, Samsung'un son teknolojiyle buluşturduğu tasarımı ve öne çıkan özellikleriyle ön plana çıkıyor. Düz ekranı ve güçlü kamerasıyla fark yaratıyor!

  Amazon Prime Gaming Ekim Ayı Ücretsiz Oyunlar Belli Oldu: 1.250 TL Değerinde Heyecan Dolu 6 Oyun Geliyor!

  Amazon Prime Gaming'in Ekim 2023 ücretsiz oyunları açıklandı. Prime Gaming kütüphanesi, bu ay toplam 1250 TL değerindeki 6 yeni oyunu kullanıcılara sunacak!

  Vivo V29 Pro’nun Tanıtım Tarihi Belli Oldu: İşte Detaylar!

  Vivo'nun yeni modeli Vivo V29 Pro için geri sayım başladı! Vivo V29 serisinin zirve modeli olan V29 Pro, 4 Ekim'de teknolojiseverlerle buluşacak!

  Alibaba, Türkiye’ye 2 Milyar Dolar Yatırım Yapacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et