R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  eSIM’li Apple Watch Satışta! eSIM’li Apple Watch Fiyatı Beklenenden Pahalı!

  eSIM teknolojisi gelişmeye devam ederken Apple, büyük bir devrimle eSIM teknolojisini akıllı saate getirdi. Apple’nin eSIM destekli akıllı saati Watch, Türkiye’de de satışa sunuldu.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 26.05.2022 12:19 1334 2 dk okuma süresi
  eSIM’li Apple Watch Satışta! eSIM’li Apple Watch Fiyatı Beklenenden Pahalı!
  Son Düzenleme:

  eSIM(elektronik SIM) teknolojisi telekomünikasyon ve cep telefonu teknolojisini bir adım daha ileriye taşıyor. Dünyaca ünlü teknoloji markaları da yeni nesil cihazlarında eSIM altyapısını daha yaygın şekilde kullanmaya başladı. Özellikle pek çok alanda olduğu gibi bu alanda da Apple öncülüğü üstleniyor. Apple, son olarak piyasaya sunduğu “Apple Watch Series 7” ve “Apple Watch SE” modellerine eSIM desteği olan seçenekte eklemişti.

  Apple, yayınladığı duyuruyla birlikte eSIM destekli Watch Series 7 ve Watch SE modellerini Türkiye’de de satışa sunmaya başlayacağını açıkladı.

  Normal ve eSIM'li Apple Watch Fiyatları

  Apple Watch eSIM

  Apple kullanıcılarına ister sadece GPS, ister de eSIM destekli olarak Apple Watch satın alma imkanı sunuyor. Apple Türkiye resmi web sitesinde yayınlanan duyuruyla birlikte hem GPS destekli hem de eSIM destekli modellerin fiyatları da belli oldu.

  eSIM destekli Apple Watch Fiyatları

  ModelÖzellikBoyutFiyat
  Apple Watch Series SEGPS ve Cellular(eSIM)40mm9.299 TL
  Apple Watch Series SEGPS ve Cellular(eSIM)44mm9.799 TL
  Apple Watch Series 7GPS ve Cellular(eSIM)40mm13.399 TL
  Apple Watch Series 7GPS ve Cellular(eSIM)44mm13.899 TL

  eSIM desteksiz Apple Watch Fiyatları(GPS’li)

  ModelÖzellikBoyutFiyat
  Apple Watch Series SEGPS 40mm4.899 TL
  Apple Watch Series SEGPS44mm5.399 TL
  Apple Watch Series 7GPS40mm6.999 TL
  Apple Watch Series 7GPS44mm7.499 TL

  2 Model Arasındaki Fiyat Farkı Türkiye’de Çok Fazla

  Apple’nin geliştirdiği Watch Series 7 ve SE modellerinin eSIM’li ve sadece GPS’li modelleri arasında bu denli fiyat farkının olması Türkiye’deki vergilendirme sisteminden kaynaklanıyor. Çünkü Türkiye, “hücresel veri” özelliği bulunan cihazlarda farklı bir vergilendirme uyguluyor. Bu yüzden eSIM özelliğine sahip olması Apple Watch modellerinin bir nevi telefon statüsünde değerlendirilerek, vergilendirmeye tabii olmasına neden oluyor.

  GPS’li akıllı saat modelleri iPhone bağlantısına bağımlıdır. Ancak eSIM'li modellerse iPhone bağlantısına gerek duymadan da sesli görüşme veya SMS gönderimi yapabiliyor.

  eSIM için Tek GSM Operatörü Seçeneği Var!

  Apple resmi sitesinde yapılan duyuruda eSIM destekli modelleri tercih edenlerin, hangi GSM operatöründen destek alabileceğine de yer verildi. eSIM’li Apple Watch alanların, bu konuda Turkcell’den destek alması gerekecek.

  eSIM teknolojisini nasıl buluyorsunuz? Daha önce kullandınız mı? Kullandıysanız kullanım performansını nasıl buldunuz? Yanıtlarınızı yorumlar kısmına veya R10.NET Forum'a iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi 13 Serisinin Fiyatı Belli Oldu! İşte Xiaomi 13 ve 13 Pro!

  Xiaomi, 1 Aralık'ta gerçekleştireceği Xiaomi 13 serisi tanıtımını ertelemişti. Erteleme kararı eski Çin devlet başkanının hayatını kaybetmesi nedeniyle alınmıştı. Yeni lansmanın tarihi ne zaman açıklanmasa da Xiaomi 13 ve 13 Pro fiyatı sızdırıldı.

  DJI’dan Yeni Drone Geliyor! İşte DJI Mini 3 Özellikleri ve Fiyatı!

  DJI, kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü DJI Mini 3 Pro modelinin standart versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketin yeni drone modeli DJI Mini özellikleri ve fiyatı da ortaya çıktı.

  Elektrikli Opel Mokka-e Türkiye’de Satışa Sunuldu! Yeni Modelin Fiyatı Ve Özellikleri Belli Oldu!

  Opel firmasına ait kompakt crossover Türkiye’de limitli sayıda ön satışa sunuldu. Opel Mokka-e isimli elektrikli modelin fiyatı 909.900 TL olarak belirlendi.

  iPhone SE 4 Fiyatı Belli Oldu! İşte iPhone SE 4!

  Apple, yeni iPhone SE 4 modelinin hazırlıklarına devam ediyor. Hakkında çok sayıda sızıntı yaşanan iPhone SE 4 özelliklerinin ardından fiyatı da ortaya çıktı. İşte iPhone SE 4'ten yeni detaylar!

  eSIM’li Apple Watch Satışta! eSIM’li Apple Watch Fiyatı Beklenenden Pahalı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et