R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Watch Bir İlke İmza Atacak: Kamera Özelliği Yolda

  Teknoloji devi Apple, kullanıcılarının uzun yıllardır hayalini kurduğu o özellik için düğmeye bastı. Apple Watch ile fotoğraf ve video çekmek mümkün olabilir. İşte konunun ayrıntıları…

  Berfu Berfu 13.07.2022 02:03 1194 2 dk okuma süresi
  Apple Watch Bir İlke İmza Atacak: Kamera Özelliği Yolda
  Son Düzenleme:

  Uzun yıllardır konuşulan ve üstüne çalışmaların hızla sürdüğü Apple Watch için kamera özelliği hayal olmaktan çıktı. Apple tarafından alınan yeni patentteki tasarımlarda akıllı saatin üzerinde kamera olduğu görüldü. Geçtiğimiz yıllarda kordona yerleştirilmesi planlan kameraya, son tasarımda Digital Crown’da yer verildi.

  Dünya devi Apple’dan ses getiren yenilik: Apple Watch’a kamera geliyor! 

  Apple Watch, şüphesiz dünyanın en çok satan akıllı saati. Bu alanda piyasayı zaten domine etmeyi başarmış olan Apple, her geçen gün yatırımlarını artırmaya devam etmekte. Pek çok farklı özelliği ile kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştıran Apple Watch için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından yeni bir patent onaylandı. Patentte yer alan Apple Watch tasarımları incelendiğinde akıllı saate dahili olarak kamera eklendiği görüldü. Tasarım eğer hayata geçerse Apple Watch ile fotoğraf ve video çekmek mümkün olacak.

  Apple’ın aldığı patentte yer alan görsel kameranın nasıl kullanılacağına dair ipuçları da verdi. Akıllı saat, bilekte takılı haldeyken kamerası kullanılabilecek. Bununla da kalmayıp kullanıcıların kamerayı akıllı saat kayışından çıkararak kullanmasına da olana tanınacak. Öte yandan şirketin pantette yaptığı açıklamaya göre kameralı Apple Watch kullanıcılarına, fotoğraf ve video çekmenin yanı sıra farklı özellikler de sunacak. Apple’ın konuya ilişkin açıklamasında kamera flaşının çok amaçlı olacağı bilgisine yer verildi. Kamera ile optik kalp atış hızının izlenmesi ve farklı fizyolojik algılama uygulamalarının devreye sokulması şu an dünya devinin planları arasında.

  Apple Watch kamerası güvenlik açığı doğuracak mı?

  Konunun uzmanları, aslında kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırmak adına atılan bu adımın, belirli güvenlik zafiyetlerini de beraberinde getirebileceğini vurguladı. Çünkü Apple Watch’un üzerine yerleştirilecek olan kameranın ne zaman açık olup olmayacağı ve saat bilekten çıkarıldığında kitlenip kitlenmeyeceği henüz netlik kazanmadı. Kameranın sürekli açık kalma ihtimali ise saat henüz piyasaya sürülmeden güvenlik zafiyetlerine yönelik akıllarda soru işaretleri yarattı. 

  Kameralı Apple Watch’un ne zaman piyasaya sürüleceği merak konusu. Dünya devinin bu konunun üzerinde uzun yıllardır çalışmalar yaptığı, farklı tasarımlar denediği bilinmekte. Tüm bu soruların cevapları ise Apple Watch 8’in resmi tanıtımı yapıldığında cevap bulacak. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple, Çocuklar İçin Ücretsiz Bir Kodlama Etkinliği Gerçekleştirecek!

  Apple, çocuklar için Coding Lab for Kids isminde bir etkinlik düzenleyecek. Ücretsiz aktivitelerden oluşacak eğitim, bir hafta sürecek!

  Apple CarPlay İçin En İyi Uygulamalar!

  Apple CarPlay teknolojisinin desteklediği en beğenilen uygulamalar belli oldu. Buna göre geliştirilen uygulamalar arasında bazıları rakiplerini geride bıraktı!

  Android Telefon Kullanıcıları Artık “Arşiv” Özelliğinden Yararlanabilecekler!

  Google, Android kullanıcılarını sevindirecek yeni bir özelliği daha duyurdu. Buna göre Play Store merkezli 'Arşiv' özelliği kullanıcılara sunulacak.

  Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!

  Twitter’ı satın aldıktan sonra gündemden düşmeyen Elon Musk, yeni bir yeniliğe imza attı. Musk, resmi olarak Twitter 2.0 dönemini duyurdu!

  Apple Watch Bir İlke İmza Atacak: Kamera Özelliği Yolda

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et