R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Watch Bir İlke İmza Atacak: Kamera Özelliği Yolda

  Teknoloji devi Apple, kullanıcılarının uzun yıllardır hayalini kurduğu o özellik için düğmeye bastı. Apple Watch ile fotoğraf ve video çekmek mümkün olabilir. İşte konunun ayrıntıları…

  Berfu
  Berfu R10 Editörü
  13.07.2022 02:03 1417 2 dk okuma süresi
  Apple Watch Bir İlke İmza Atacak: Kamera Özelliği Yolda
  Son Düzenleme:

  Uzun yıllardır konuşulan ve üstüne çalışmaların hızla sürdüğü Apple Watch için kamera özelliği hayal olmaktan çıktı. Apple tarafından alınan yeni patentteki tasarımlarda akıllı saatin üzerinde kamera olduğu görüldü. Geçtiğimiz yıllarda kordona yerleştirilmesi planlan kameraya, son tasarımda Digital Crown’da yer verildi.

  Dünya devi Apple’dan ses getiren yenilik: Apple Watch’a kamera geliyor! 

  Apple Watch, şüphesiz dünyanın en çok satan akıllı saati. Bu alanda piyasayı zaten domine etmeyi başarmış olan Apple, her geçen gün yatırımlarını artırmaya devam etmekte. Pek çok farklı özelliği ile kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştıran Apple Watch için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından yeni bir patent onaylandı. Patentte yer alan Apple Watch tasarımları incelendiğinde akıllı saate dahili olarak kamera eklendiği görüldü. Tasarım eğer hayata geçerse Apple Watch ile fotoğraf ve video çekmek mümkün olacak.

  Apple’ın aldığı patentte yer alan görsel kameranın nasıl kullanılacağına dair ipuçları da verdi. Akıllı saat, bilekte takılı haldeyken kamerası kullanılabilecek. Bununla da kalmayıp kullanıcıların kamerayı akıllı saat kayışından çıkararak kullanmasına da olana tanınacak. Öte yandan şirketin pantette yaptığı açıklamaya göre kameralı Apple Watch kullanıcılarına, fotoğraf ve video çekmenin yanı sıra farklı özellikler de sunacak. Apple’ın konuya ilişkin açıklamasında kamera flaşının çok amaçlı olacağı bilgisine yer verildi. Kamera ile optik kalp atış hızının izlenmesi ve farklı fizyolojik algılama uygulamalarının devreye sokulması şu an dünya devinin planları arasında.

  Apple Watch kamerası güvenlik açığı doğuracak mı?

  Konunun uzmanları, aslında kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırmak adına atılan bu adımın, belirli güvenlik zafiyetlerini de beraberinde getirebileceğini vurguladı. Çünkü Apple Watch’un üzerine yerleştirilecek olan kameranın ne zaman açık olup olmayacağı ve saat bilekten çıkarıldığında kitlenip kitlenmeyeceği henüz netlik kazanmadı. Kameranın sürekli açık kalma ihtimali ise saat henüz piyasaya sürülmeden güvenlik zafiyetlerine yönelik akıllarda soru işaretleri yarattı. 

  Kameralı Apple Watch’un ne zaman piyasaya sürüleceği merak konusu. Dünya devinin bu konunun üzerinde uzun yıllardır çalışmalar yaptığı, farklı tasarımlar denediği bilinmekte. Tüm bu soruların cevapları ise Apple Watch 8’in resmi tanıtımı yapıldığında cevap bulacak. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple Türkiye Fiyatlarına Zam Geldi: iPhone ve Diğer Ürünlerde Büyük Zam!

  Apple Türkiye, iPhone 15 serisi başta olmak üzere tüm ürünlerine zam yaptı. Fiyatlar döviz kuru etkisiyle arttı, yeni fiyatlar kullanıcıları etkiliyor.

  Yapay Zeka Güvenliğinde Yeni Bir Çağ: Morris II Virüsü Alarmı

  Yapay zeka güvenliği tehdit altında. Morris II, ChatGPT ve Google Gemini'yi etkileyen ilk virüs oldu.

  Yeni Nesil Chromecast with Google TV Geliyor: Yeni Bir Çağ Başlıyor!

  Google'ın yeni nesil Chromecast with Google TV'si yakında geliyor. Cihaz, daha fazla depolama, gelişmiş özellikler ve yüksek performans sunacak.

  YouTube'da Resim İçinde Resim Özelliği Herkese Açılıyor!

  Google, YouTube'da resim içinde resim fonksiyonunu herkese açıyor. Şimdilik premium kullanıcılarına özel bu özellik hakkında yakında açıklama gelecek!

  Apple Watch Bir İlke İmza Atacak: Kamera Özelliği Yolda

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et