R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Watch Bir İlke İmza Atacak: Kamera Özelliği Yolda

  Teknoloji devi Apple, kullanıcılarının uzun yıllardır hayalini kurduğu o özellik için düğmeye bastı. Apple Watch ile fotoğraf ve video çekmek mümkün olabilir. İşte konunun ayrıntıları…

  Berfu
  Berfu R10 Editörü
  13.07.2022 02:03 1430 2 dk okuma süresi
  Apple Watch Bir İlke İmza Atacak: Kamera Özelliği Yolda
  Son Düzenleme:

  Uzun yıllardır konuşulan ve üstüne çalışmaların hızla sürdüğü Apple Watch için kamera özelliği hayal olmaktan çıktı. Apple tarafından alınan yeni patentteki tasarımlarda akıllı saatin üzerinde kamera olduğu görüldü. Geçtiğimiz yıllarda kordona yerleştirilmesi planlan kameraya, son tasarımda Digital Crown’da yer verildi.

  Dünya devi Apple’dan ses getiren yenilik: Apple Watch’a kamera geliyor! 

  Apple Watch, şüphesiz dünyanın en çok satan akıllı saati. Bu alanda piyasayı zaten domine etmeyi başarmış olan Apple, her geçen gün yatırımlarını artırmaya devam etmekte. Pek çok farklı özelliği ile kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştıran Apple Watch için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından yeni bir patent onaylandı. Patentte yer alan Apple Watch tasarımları incelendiğinde akıllı saate dahili olarak kamera eklendiği görüldü. Tasarım eğer hayata geçerse Apple Watch ile fotoğraf ve video çekmek mümkün olacak.

  Apple’ın aldığı patentte yer alan görsel kameranın nasıl kullanılacağına dair ipuçları da verdi. Akıllı saat, bilekte takılı haldeyken kamerası kullanılabilecek. Bununla da kalmayıp kullanıcıların kamerayı akıllı saat kayışından çıkararak kullanmasına da olana tanınacak. Öte yandan şirketin pantette yaptığı açıklamaya göre kameralı Apple Watch kullanıcılarına, fotoğraf ve video çekmenin yanı sıra farklı özellikler de sunacak. Apple’ın konuya ilişkin açıklamasında kamera flaşının çok amaçlı olacağı bilgisine yer verildi. Kamera ile optik kalp atış hızının izlenmesi ve farklı fizyolojik algılama uygulamalarının devreye sokulması şu an dünya devinin planları arasında.

  Apple Watch kamerası güvenlik açığı doğuracak mı?

  Konunun uzmanları, aslında kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırmak adına atılan bu adımın, belirli güvenlik zafiyetlerini de beraberinde getirebileceğini vurguladı. Çünkü Apple Watch’un üzerine yerleştirilecek olan kameranın ne zaman açık olup olmayacağı ve saat bilekten çıkarıldığında kitlenip kitlenmeyeceği henüz netlik kazanmadı. Kameranın sürekli açık kalma ihtimali ise saat henüz piyasaya sürülmeden güvenlik zafiyetlerine yönelik akıllarda soru işaretleri yarattı. 

  Kameralı Apple Watch’un ne zaman piyasaya sürüleceği merak konusu. Dünya devinin bu konunun üzerinde uzun yıllardır çalışmalar yaptığı, farklı tasarımlar denediği bilinmekte. Tüm bu soruların cevapları ise Apple Watch 8’in resmi tanıtımı yapıldığında cevap bulacak. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp’a Kanal Analizleri Özelliği Geliyor!

  WhatsApp, kanal sahiplerine kitle ve içerik performansı hakkında detaylı veriler sunacak yeni analiz özelliğini test ediyor.

  LinkedIn'de Yeni Dönem: Premium Abonelere Yapay Zeka Destekli İş Arama Özelliği Geliyor!

  LinkedIn, premium aboneler için yapay zeka destekli iş arama özellikleri sunuyor. Özgeçmiş uyarlama ve ön yazı oluşturma gibi yenilikler, süreci kolaylaştıracak.

  Vergi Kararı Ertelendi, Borsa Uçuşa Geçti: Yatırımcılar İçin Yeni Bir Umut Işığı

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in borsaya yönelik vergi çalışmalarını erteleme kararı, piyasalarda büyük bir rahatlama yarattı. BIST 100 endeksi, bu açıklamanın ardından ilk işlem gününde yüzde 1,32 artışla güne başladı.

  Microsoft, Windows 11 24H2 Güncellemesini Durdurdu: Hatalarla Dolu Bir Sürüm!

  Microsoft, hatalar nedeniyle Windows 11 24H2 güncellemesini durdurdu. Güncelleme, performans sorunları ve VPN hataları gibi problemler içeriyor.

  Apple Watch Bir İlke İmza Atacak: Kamera Özelliği Yolda

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et