R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yenilenmiş Teknoloji Ürünleri Kategorisi Genişliyor: Bilgisayarlar, Konsollar, Akıllı Saatler ve Modemler

  Yeniden kullanıma kazandırılan ikinci el cep telefonları ve tabletler "yenilenmiş" ürün olarak satışa sunuluyordu. Şimdi ise bu kapsam genişleyerek bilgisayarlar, akıllı saatler, konsollar ve modemler de "yenilenmiş ürün" olarak satılabilir hale geldi.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  18.04.2023 15:11 2145 1 dk okuma süresi
  Yenilenmiş Teknoloji Ürünleri Kategorisi Genişliyor: Bilgisayarlar, Konsollar, Akıllı Saatler ve Modemler
  Son Düzenleme:

  2020 yılında yürürlüğe giren düzenlemeyle, cep telefonları ve tablet bilgisayarlar için "yenilenmiş ürün" standartları ve satış kuralları belirlenmişti. Yeni yayımlanan düzenleme ile ise yenilenmiş cihazların kapsamı daha da genişletilmiştir.

  Yeni Kategoride Yer Alan Ürünler

  Artık ikinci el durumundaki akıllı saatler, dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar, oyun konsolları ve modemler, Türk Standartları Enstitüsü'nün belirlediği yenileme kurallarına göre yenilendiğinde "yenilenmiş ürün" olarak satılabilir olacak. Bu cihazların arızalı ve kozmetik olarak aşınmış parçaları yenilenecek ve en az 12 ay garanti süresi verilecektir.

  Pil Sağlığı Kriteri ve Zorunlu Değişim

  Yeni düzenlemeyle, cep telefonları için pil sağlığı yüzde 85'in altında olanların bataryasının yenilenmesi zorunlu hale getirildi. Bu konuda yapılan açıklamada, "Pil kapasitesi %85'in altında olan kullanılmış cep telefonlarının yenilenmiş ürün olarak satışa sunulabilmesi için pillerinin değiştirilmesi zorunludur." denildi.

  Yenilenmiş Cihazlar İçin Özel Logo

  Yenileme merkezleri, ürünlerin üreticisi veya ithalatçısı ile yetkili servis sözleşmesi imzalayabilecek. Bu merkezler, üretici veya ithalatçısı oldukları ürünler için zorunlu yetkili servis istasyonlarından biri olarak faaliyet gösterebileceklerdir. Ayrıca, Bakanlık tarafından izin verilen yenileme merkezleri, şubeler, yetkili satıcılar ve yetkili alıcılar, yenilenmiş ürünler için Bakanlık tarafından belirlenen ayırt edici logoyu reklam ve tanıtımlarında yer alacak. 

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Intel Core i9-14900KS Geliyor: Özellikleri ve Çıkış Tarihi Belli Oldu!

  Intel Core i9-14900KS, çığır açan özellikleri ve yakın çıkış tarihiyle teknoloji dünyasını heyecanlandırıyor.

  Samsung Galaxy A35 Geliyor: Fiyatı ve Özellikleri Belli Oldu!

  Galaxy A35, yenilikçi tasarımı, güçlü işlemcisi ve etkileyici kamerasıyla dikkat çekiyor. Yeni modelin, özellikleri ve fiyatı açıklandı.

  Oppo, Yapay Zekalı Air Glass 3'ü Duyurdu: Görünüşüyle Normal, Teknolojisiyle Olağanüstü!

  Oppo'nun Air Glass 3'ü, günlük yaşamda kullanım kolaylığı sunan, sesli asistanı ve yapay zekası ile dikkat çeken akıllı gözlükler arasında yer alıyor.

  Samsung’un Akıllı Yüzüğü Geliyor: İşte Galaxy Ring Tasarımı ve Özellikleri!

  Samsung Galaxy Ring, sağlık izleme ve temassız ödeme özellikleriyle dikkat çekiyor. Bu akıllı yüzüğü firma, Mobil Dünya Kongresi'nde tanıttı.

  Yenilenmiş Teknoloji Ürünleri Kategorisi Genişliyor: Bilgisayarlar, Konsollar, Akıllı Saatler ve Modemler

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et