R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  PC bileşenlerinde Ek vergi kalktı! Artık her şey daha ucuz

  Çin'den gelen belirli ürünlere uygulanan yüzde 25'e kadar ek vergi uygulaması anakart ve ekran kartı gibi bilgisayar bileşenlerinde kaldırıldı.

  Yigit Aksüt Yigit Aksüt 01.04.2022 17:36 365 1 dk okuma süresi
  PC bileşenlerinde Ek vergi kalktı! Artık her şey daha ucuz
  Son Düzenleme:

  ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşlarının gerekçesi olarak, Çin üzerinden ithal edilen ürünlere yüzde 25’e kadar ek vergi uygulanıyordu. ABD hükümeti aldığı son karar ile birlikte 350 üründe bu verginin alınmayacağını bildirdi.

  Bilgisayara parçalarında belirli bir indirim bekleyebiliriz

  Ocak 2021 tarihinden bu yana  Çin'den ithal edilen ürünlerin üzerine uygulanan ek vergi artık kaldırıldı. Ayrıca ekran kartı, anakart, çip gibi bileşenler gibi 350 ürün ek vergi dışına çıkarıldı. Bu durum haliyle başta ilgili ekran kartı ürünleri olmak üzere bu ürünü kullanan tüm sistemlerde de belli bir oranda indirime gidilmesi anlamına gelmektedir. Küresel çip krizinin ortasında kalan donanım piyasası için bu hamle fiyat indirimlerini de beraberinde getirecek.


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  En İyi Araba Oyunları (PC ve Mobil)

  En iyi araba oyunları listemizde birçok oyuna yer verirken, bu alanda seçim yapmak isteyen kişilerin işini kolaylaştırmayı amaçladık.

  Android Telefon Kullanıcıları Artık “Arşiv” Özelliğinden Yararlanabilecekler!

  Google, Android kullanıcılarını sevindirecek yeni bir özelliği daha duyurdu. Buna göre Play Store merkezli 'Arşiv' özelliği kullanıcılara sunulacak.

  Marvel’s Spider-Man Miles Morales PC Sürümü Yayınlandı!

  Sony, uzun süredir merakla beklenen Marvel's Spider Man: Miles Morales PC sürümünü yayınladı. İşte Spider Man Miles Morales fiyatı ve sistem gereksinimleri!

  YouTube Shorts’da Artık Ürün Satışlarına İzin Verilecek!

  YouTube Shorts, 2023'ten itibaren kullanıcıların alışveriş linki paylaşmalarına imkan tanıyacak. Böylece ürün satışlarının gerçekleştirilmesinde izin verilecek.

  PC bileşenlerinde Ek vergi kalktı! Artık her şey daha ucuz

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et