R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  PC bileşenlerinde Ek vergi kalktı! Artık her şey daha ucuz

  Çin'den gelen belirli ürünlere uygulanan yüzde 25'e kadar ek vergi uygulaması anakart ve ekran kartı gibi bilgisayar bileşenlerinde kaldırıldı.

  Yigit Aksüt Yigit Aksüt 01.04.2022 17:36 255 1 dk okuma süresi
  PC bileşenlerinde Ek vergi kalktı! Artık her şey daha ucuz
  Son Düzenleme:

  ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşlarının gerekçesi olarak, Çin üzerinden ithal edilen ürünlere yüzde 25’e kadar ek vergi uygulanıyordu. ABD hükümeti aldığı son karar ile birlikte 350 üründe bu verginin alınmayacağını bildirdi.

  Bilgisayara parçalarında belirli bir indirim bekleyebiliriz

  Ocak 2021 tarihinden bu yana  Çin'den ithal edilen ürünlerin üzerine uygulanan ek vergi artık kaldırıldı. Ayrıca ekran kartı, anakart, çip gibi bileşenler gibi 350 ürün ek vergi dışına çıkarıldı. Bu durum haliyle başta ilgili ekran kartı ürünleri olmak üzere bu ürünü kullanan tüm sistemlerde de belli bir oranda indirime gidilmesi anlamına gelmektedir. Küresel çip krizinin ortasında kalan donanım piyasası için bu hamle fiyat indirimlerini de beraberinde getirecek.


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitch Canlı Yayın Tekrarlarını Artık Daha Erken Silecek!

  Twitch, VOD sistemini kullanan yayıncıların arşivlenen yayınlarını izleme süresini kısalttı. Değişiklikle birlikte artık VOD sistemindeki yayın tekrarları en fazla 7 gün izlenebilecek.

  The Witcher 3: Wild Hunt Sistem Gereksinimleri

  The Witcher 3: Wild Hunt birbirinden farklı bölgelerde geçen bir hikayeye sahip aksiyon RPG oyunudur. Oyunu oynamak için minimum sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekir. The Witcher 3: Wild Hunt sistem gereksinimleri nelerdir? Hemen öğrenin.

  Daredevil’in Ardından The Punisher’da Geri Dönüyor!

  Düzenlenen "Chicago Comic Con 2022(C2E2) etkinliğine katılan Netflix'teki Marvel dizilerinin bağlayıcı karakteri Claire Temple'yi canlandıran Rosario Dawson'dan The Punisher hayranlarını sevindiren haber geldi. İşte detaylar!

  Dacia Duster’ın 2022 Fiyatları Belli Oldu! Bu Fiyatlarla Artık Bütçe Dostu Olamayacak

  Marka kimliğinde önemli yeniliklere giden Dacia, yeni "Dacia Duster" için versiyon ve paket özellikleri ile güncel fiyatları açıkladı.

  PC bileşenlerinde Ek vergi kalktı! Artık her şey daha ucuz

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et