R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iPhone 15: Yenilikçi İstiflenmiş Batarya Teknolojisi ile Geliyor!

  Apple, iPhone 15 serisinde batarya ömründe iddialı olacağa benziyor. Yeni bilgiler, iPhone 15 serisinin istiflenmiş batarya teknolojisini kullanacağını ortaya koyuyor. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  18.07.2023 14:03 1584 2 dk okuma süresi
  iPhone 15: Yenilikçi İstiflenmiş Batarya Teknolojisi ile Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Apple hem iç hem de dış tasarım değişiklikleriyle bu yılın sonlarına doğru iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modellerini piyasaya sürecek. 

  Ancak asıl heyecan verici haber, bu modellerin geleneksel Li-ion batarya yerine, önemli avantajlar sunan istiflenmiş batarya teknolojisi kullanılacak olması.

  iPhone 15 Serisi ve Yeni Pil Teknolojisi

  Geçmiş sızıntılar ve haberler, iPhone 15 Pro modellerinin mevcut modellere kıyasla biraz daha kalın olacağını göstermişti. Bu kalınlık artışının altında yatan sebep, daha yüksek pil kapasiteleri ve özellikle istiflenmiş batarya teknolojisi olabilir.

  İstiflenmiş batarya teknolojisi terimi, iPhone için ilk defa duyulan bir özellik. Bu teknoloji, öncelikli olarak Samsung'un Galaxy S24 serisi için geliştirdiği bir özellik olarak biliniyordu. Ancak Apple, iPhone 15 serisini piyasaya sürerken bu teknolojiyi ana rakibinden önce kullanabilir.

  20222023

  iPhone 14: 3,279mAh

  iPhone 15: 3,877mAh

  iPhone 14 Plus: 4,325mAh

  iPhone 15 Plus: 4   ,912mAh

  iPhone 14 Pro: 3,200mAh

  iPhone 15 Pro: 3,650mAh

  iPhone 14 Pro Max: 4,323mAh

  iPhone 15 Pro Max: 4,852mAh

  İstiflenmiş batarya teknolojisi, elektrikli araçları çalıştıran aynı teknolojiyi temel alıyor. Bu teknoloji, hücrelerin zamanla şişmesine engel olurken, cihazın genel ömrünü artırıyor ve ayrıca şarj ve deşarj sırasında oluşan şoklara karşı daha dayanıklı.

  İstiflenmiş Batarya Teknolojisi Üretimi

  İstiflenmiş batarya teknolojisi, geleneksel üretime göre daha zor bir üretim süreci gerektirir. Laminasyon adı verilen, elemanları katmanlar halinde katlayan bir üretim tekniği gerektirir. 

  Eğer iddialar doğruysa, bu teknoloji iPhone 15 serisine hızlı şarj, yüksek kapasite ve önemli ölçüde uzatılmış pil ömrü gibi bir dizi avantajlarla birlikte, maliyet artışına neden olabilir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Avrupa'da Yeni Bir Hayat: Golden Vize Programları ile Sınırları Aşın

  Globalleşen dünyamızda, yatırımcılar ve aileleri için yeni bir yaşam kurma fırsatı sunan Golden Vize programları, her geçen gün daha fazla ilgi çekiyor. Bu programlar, özellikle Avrupa'da, "Yunanistan Golden Vize" ve "İspanya Golden Vize" gibi seçeneklerl

  Microsoft Copilot, GPT-4 Turbo ve DALL-E 3 ile Güncellendi: İşte Yeni Özellikler!

  Microsoft Copilot'un GPT-4 Turbo ve DALL-E 3 güncellemesiyle kullanıcı deneyimi, özellikle metin ve görsel işleme alanlarında önemli ölçüde geliştirildi.

  WhatsApp'ta Devrim: Orijinal Kalitede Resim ve Video Paylaşımı Yapılabilecek!

  WhatsApp, iOS kullanıcıları için orijinal kalitede fotoğraf ve video paylaşım özelliğini getirdi. Artık medya dosyalarını yüksek kalitede paylaşabilirsiniz.

  3 Boyutlu Biyoyazıcı ile Yapay Kulak Zarı ve Gırtlak Yaması Üretildi: İşte Detaylar!

  Yenilikçi 3 boyutlu biyoyazıcı teknolojisi ile YTÜ, İÜC ve İÜ iş birliğinde yapay kulak zarı ve gırtlak yaması üretildi.

  iPhone 15: Yenilikçi İstiflenmiş Batarya Teknolojisi ile Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et