R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor. Bu yenilikler deneyimi artırıyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  12.06.2024 15:06 1209 3 dk okuma süresi
  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!
  Son Düzenleme:

  Apple, WWDC24 etkinliğinde iOS 18 ile AirPods'a gelecek üç önemli yeniliği duyurdu. Bu yeni özellikler arasında baş sallama hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses bulunuyor.

  AirPods Pro 2'ye Gelen Yeni Özellikler

  İşte iOS 18 ile AirPods'a gelecek üç önemli özellik:

  Baş Hareketleriyle Arama Yanıtlama

  Apple, iOS 18 ile AirPods Pro 2'ye baş hareketleriyle arama yanıtlama özelliğini ekledi. Bu yenilik, kullanıcıların başlarını evet ya da hayır anlamında sallayarak Siri'ye yanıt vermesini sağlıyor. Özellikle kalabalık veya sessiz ortamlarda konuşmadan arama yanıtlama veya reddetme olanağı tanıyan bu özellik, H2 çipindeki makine öğrenimi sayesinde mümkün kılınıyor.

  Ses Yalıtımı

  AirPods Pro 2, dinleyici için arka plan gürültüsünü önemli ölçüde azaltan ve ses kalitesini artıran yeni Ses Yalıtımı özelliğine kavuşuyor. Bu yenilik, Mac, iPhone ve iPad'de kullanılabilir olacak ve her koşulda en iyi arama kalitesini sunmayı hedefliyor.

  Kişiselleştirilmiş Uzamsal Ses ve Diğer Yenilikler

  Apple, Kişiselleştirilmiş Uzamsal Ses özelliğini AirPods 3. nesil, AirPods Pro ve AirPods Max cihazlarına getiriyor. Bu yenilik, oyun oynarken, müzik dinlerken veya film/dizi izlerken daha etkileyici bir ses deneyimi sunuyor. AirPods Pro kullanıcıları, Apple'ın mobil oyunlar için sunduğu en iyi kablosuz ses gecikmesi deneyimini yaşayacak ve takım arkadaşlarıyla sohbet ederken gelişmiş ses kalitesinin keyfini çıkaracaklar.

  Baş sallama hareketleriyle arama yanıtlama ve ses yalıtımı özellikleri yalnızca AirPods Pro 2 modeline özel olacak. Kişiselleştirilmiş uzamsal ses ise AirPods Pro, AirPods 3 ve AirPods Max cihazlarına gelecek. Bu yeni özellikler, AirPods beta 7A5220e sürümüyle kullanıcılara sunulacak. Betayı yüklemek için iPhone’da iOS 18 ve Mac’te Xcode’un yüklü olması gerekiyor.

  iOS 18 ile Gelen Baş Hareketleriyle Arama Yanıtlama Nedir?

  Baş hareketleriyle arama yanıtlama, kullanıcıların başlarını evet ya da hayır anlamında sallayarak Siri'ye yanıt vermesini sağlayan bir özelliktir. Bu sayede, sessiz veya kalabalık ortamlarda konuşmadan arama yanıtlamak mümkün olur.

  Ses Yalıtımı Özelliği Nedir?

  Ses yalıtımı, arka plan gürültüsünü azaltarak daha kaliteli bir ses deneyimi sunan bir özelliktir. AirPods Pro 2 modelinde bulunan bu özellik, her koşulda en iyi arama kalitesini sağlar.

  Kişiselleştirilmiş Uzamsal Ses Nedir?

  Kişiselleştirilmiş Uzamsal Ses, kullanıcıların oyun oynarken, müzik dinlerken veya film izlerken daha etkileyici bir ses deneyimi yaşamasını sağlayan bir özelliktir. AirPods 3, AirPods Pro ve AirPods Max cihazlarında bulunur.

  Yeni Özellikler Hangi Modellerde Bulunacak?

  Baş hareketleriyle arama yanıtlama ve ses yalıtımı özellikleri yalnızca AirPods Pro 2 modelinde olacak. Kişiselleştirilmiş uzamsal ses ise AirPods 3, AirPods Pro ve AirPods Max modellerine gelecek.

  AirPods Beta Nasıl Yüklenir?

  AirPods beta sürümünü yüklemek için iPhone'da iOS 18 ve Mac'te Xcode yüklü olmalıdır. Bu gereksinimleri karşılayan kullanıcılar, AirPods beta 7A5220e sürümüne erişebilir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi Band 9 Akıllı Bileklik Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Xiaomi Band 9 resmen tanıtıldı. Akıllı bileklik yeni özellikleri, şık tasarımı ve uzun batarya ömrüyle dikkat çekiyor.

  Xiaomi, Yeni Spor Otomobil SU7 Ultra’yı Tanıttı: İşte Özellikleri!

  Xiaomi'nin yeni spor otomobili SU7 Ultra, güçlü motoru ve agresif tasarımıyla dikkat çekiyor. Yüksek performans ve inovatif özellikler ile göz dolduruyor.

  Yeni Dacia Jogger Hybrid 140 Türkiye'de: İşte Özellikleri ve Fiyatı

  Yeni Dacia Jogger Hybrid 140 Türkiye'de satışta! Hibrit motoru, 7 koltuğu ve gelişmiş donanımlarıyla dikkat çeken araç, 1.499.000 TL fiyatıyla sunuluyor.

  macOS için Safari 199 Yayınlandı: İşte Yeni Gelen Özellikler!

  Apple'ın macOS için yayınladığı Safari Preview 199 sürümü, Apple Pay, CSS, JavaScript gibi alanlarda önemli iyileştirmeler ve yeni özellikler sunuyor.

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et