R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Çip Krizi Apple'ı da Etkiledi: Yeniden Zam Gelebilir!

  2022 yılında hatırı sayılır oranda zam alan Apple, uzun süre eleştirilmişti. Fakat son gelişmelerle beraber Apple ürünlerinin 2023 yılında yeni bir zam uygulayacağı konuşulmaya başlandı. Ayrıntılar haberimizde!

  Arin Arslan Arin Arslan 07.10.2022 00:23 1610 1 dk okuma süresi
  Çip Krizi Apple'ı da Etkiledi: Yeniden Zam Gelebilir!
  Son Düzenleme:

  Tayvan merkezli olan dev yarı iletken üreticisi TMSC, 1 Ocak 2023 itibariyle çip üretim ücretlerinde %6’ya varan artış yapmayı planlıyor. Bilindiği üzere TMSC iPhone, iPad ve MAC’lerde Apple tasarımı özel işlemcileri üretmekte.

  Apple’ın ise TMSC’nin yaptığı zammı ürün fiyatlarına yansıtması bekleniyor. Henüz iddia konumunda olan bu gelişme hakkında Apple tarafından resmi bir açıklama ise gelmedi. 

  Bu nedenle firma tüketiciye bunu yansıtmayarak içinde eritebilir. Böylece daha normal fiyatları tüketicilere sunabilir. Ne var ki 2023 olmadan ve yeni cihazlar çıkmadan önce bu konuda kesin bir yargıya varmak güç. Bunun bir nedeni günümüzde neredeyse tüm firmaların tedarik sürecinde yaşanan bir fiyat artışını hemen ürün fiyatına yansıtması.

  Yeni donanımlar geliyor!

  Kaçıranlar için 2023 yılında Apple yeni ürünler üzerinde çalışıyor. Bunlar oldukça farklılaşsa da en başında iPhone 15 yer almakta. Bu çerçevede dört farklı model yer almakta ve ayrıntıları da bilinmekte. 

  Bunun dışında Reality Pro adlı karma gerçeklik başlığı, yeni bir HomePod da 2023 yılında beklenenler arasında. Ancak Apple fiyatları bahsettiğimiz sebepten dolayı beklendiği gibi olmayabilir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yüksek ÖTV Sınırında Olan Otomobil Modellerine Tekrar Zam Mı Gelecek? Bu Modeller Hangileri?

  Kurlardaki dengesizlik, yüksek ÖTV sınırındaki otomobiller için fiyatlarda artışa neden olacak. ÖTV’si düşürülen otomobil fiyatları tekrardan yükselecek!

  Epic Games Yılbaşında 25 Oyunu Ücretsiz Verecek!

  Epic Games, bu yılbaşında 25 oyunu ücretsiz verecek. Oyun tutkunları bu yılbaşında 25 farklı oyunu ücretsiz kalıcı olarak alabilecek. İşte Epic Games yılbaşı kampanyasının detayları!

  Tesla Model 3’ün Yeniden Tasarlanması Kararı Alındı! Yeni Tasarım İle Üretim Maliyetinde Düşüş Yaşanacak!

  Elektrikli araç üreticisi Tesla, Model 3 için tasarım yenileme kararı aldı. Yeni tasarım sayesinde üretim maliyetinin büyük oranda düşmesi bekleniyor!

  Amiral Gemisi Katili Olarak Anılıyordu: O Cihaz Hakkında Yeni Detaylar Ortaya Çıktı!

  'Amiral gemisi katili' olarak isimlendirilen OnePlus 11, çalışmalarını hızlandırdı. Tahminlere göre cihaz, 2023'ün ilk aylarında piyasaya çıkacak!

  Çip Krizi Apple'ı da Etkiledi: Yeniden Zam Gelebilir!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et