R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Çip Krizi Apple'ı da Etkiledi: Yeniden Zam Gelebilir!

  2022 yılında hatırı sayılır oranda zam alan Apple, uzun süre eleştirilmişti. Fakat son gelişmelerle beraber Apple ürünlerinin 2023 yılında yeni bir zam uygulayacağı konuşulmaya başlandı. Ayrıntılar haberimizde!

  Arin Arslan
  Arin Arslan R10 Editörü
  07.10.2022 00:23 2952 1 dk okuma süresi
  Çip Krizi Apple'ı da Etkiledi: Yeniden Zam Gelebilir!
  Son Düzenleme:

  Tayvan merkezli olan dev yarı iletken üreticisi TMSC, 1 Ocak 2023 itibariyle çip üretim ücretlerinde %6’ya varan artış yapmayı planlıyor. Bilindiği üzere TMSC iPhone, iPad ve MAC’lerde Apple tasarımı özel işlemcileri üretmekte.

  Apple’ın ise TMSC’nin yaptığı zammı ürün fiyatlarına yansıtması bekleniyor. Henüz iddia konumunda olan bu gelişme hakkında Apple tarafından resmi bir açıklama ise gelmedi. 

  Bu nedenle firma tüketiciye bunu yansıtmayarak içinde eritebilir. Böylece daha normal fiyatları tüketicilere sunabilir. Ne var ki 2023 olmadan ve yeni cihazlar çıkmadan önce bu konuda kesin bir yargıya varmak güç. Bunun bir nedeni günümüzde neredeyse tüm firmaların tedarik sürecinde yaşanan bir fiyat artışını hemen ürün fiyatına yansıtması.

  Yeni donanımlar geliyor!

  Kaçıranlar için 2023 yılında Apple yeni ürünler üzerinde çalışıyor. Bunlar oldukça farklılaşsa da en başında iPhone 15 yer almakta. Bu çerçevede dört farklı model yer almakta ve ayrıntıları da bilinmekte. 

  Bunun dışında Reality Pro adlı karma gerçeklik başlığı, yeni bir HomePod da 2023 yılında beklenenler arasında. Ancak Apple fiyatları bahsettiğimiz sebepten dolayı beklendiği gibi olmayabilir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Need for Speed Underground, RTX Remix ile Yeniden Doğuyor!

  Need for Speed: Underground, Nvidia RTX Remix ile modern grafiklerle yeniden hayat buldu. Oyun, ışın izleme ve AI destekli dokularla bambaşka bir deneyim sunuyor.

  Daha Fazla Trafik için SEO’da Etkili Bağlantı Kurma Stratejileri

  Etkili bağlantı kurma stratejileri, bir web sitesinin arama motorunda ön sıralarda görünmesine doğrudan katkıda bulunur. Bu nedenle oluşturulan bu tür stratejiler, SEO çalışmalarının önemli bileşenleri arasında yer alır.

  Microsoft, Xbox Game Pass Abonelik Ücretlerine Büyük Zam Geliyor!

  Microsoft, Xbox Game Pass abonelik ücretlerine zam yapıyor. Game Pass Ultimate, PC Game Pass ve Core için yeni fiyatlar 10 Temmuz 2024'te yürürlüğe girecek.

  GeForce RTX 5090 Geliyor: Yeni Nesil Ekran Kartında Devrim Niteliğinde Özellikler!

  Nvidia'nın yeni GeForce RTX 5090 ekran kartı, 3 GHz üzeri hızlarla ve %50-70 performans artışıyla yıl sonunda tanıtılacak. 28GB GDDR7 bellekle devrim yaratacak.

  Çip Krizi Apple'ı da Etkiledi: Yeniden Zam Gelebilir!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et