R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Çip Krizi Apple'ı da Etkiledi: Yeniden Zam Gelebilir!

  2022 yılında hatırı sayılır oranda zam alan Apple, uzun süre eleştirilmişti. Fakat son gelişmelerle beraber Apple ürünlerinin 2023 yılında yeni bir zam uygulayacağı konuşulmaya başlandı. Ayrıntılar haberimizde!

  Arin Arslan
  Arin Arslan R10 Editörü
  07.10.2022 00:23 2907 1 dk okuma süresi
  Çip Krizi Apple'ı da Etkiledi: Yeniden Zam Gelebilir!
  Son Düzenleme:

  Tayvan merkezli olan dev yarı iletken üreticisi TMSC, 1 Ocak 2023 itibariyle çip üretim ücretlerinde %6’ya varan artış yapmayı planlıyor. Bilindiği üzere TMSC iPhone, iPad ve MAC’lerde Apple tasarımı özel işlemcileri üretmekte.

  Apple’ın ise TMSC’nin yaptığı zammı ürün fiyatlarına yansıtması bekleniyor. Henüz iddia konumunda olan bu gelişme hakkında Apple tarafından resmi bir açıklama ise gelmedi. 

  Bu nedenle firma tüketiciye bunu yansıtmayarak içinde eritebilir. Böylece daha normal fiyatları tüketicilere sunabilir. Ne var ki 2023 olmadan ve yeni cihazlar çıkmadan önce bu konuda kesin bir yargıya varmak güç. Bunun bir nedeni günümüzde neredeyse tüm firmaların tedarik sürecinde yaşanan bir fiyat artışını hemen ürün fiyatına yansıtması.

  Yeni donanımlar geliyor!

  Kaçıranlar için 2023 yılında Apple yeni ürünler üzerinde çalışıyor. Bunlar oldukça farklılaşsa da en başında iPhone 15 yer almakta. Bu çerçevede dört farklı model yer almakta ve ayrıntıları da bilinmekte. 

  Bunun dışında Reality Pro adlı karma gerçeklik başlığı, yeni bir HomePod da 2023 yılında beklenenler arasında. Ancak Apple fiyatları bahsettiğimiz sebepten dolayı beklendiği gibi olmayabilir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Microsoft’dan Dev Adım: Windows 11'de WiFi 7 Desteğini Test Ediyor!

  Windows 11, WiFi 7 desteğiyle internet deneyimini yüksek hız, düşük gecikme ve üstün güvenlikle yeniden tanımlıyor.

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  Çip Krizi Apple'ı da Etkiledi: Yeniden Zam Gelebilir!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et