R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple AirTag, Milyonlarca Liralık Hırsızlığı Önledi!

  En son haberlere göre Boston'da, bir hırsızlık olayında Apple AirTag'ın kullanımı, hırsızların yakalanmasına yardımcı oldu. Zırhlı bir kamyonetten 1.1 milyon dolar çalan iki hırsız, Chicago'da polis tarafından yakalandı.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  06.05.2023 14:48 1581 1 dk okuma süresi
  Apple AirTag, Milyonlarca Liralık Hırsızlığı Önledi!
  Son Düzenleme:

  Son zamanlarda, Apple AirTag aksesuarının hırsızlık olaylarına karşı etkili bir koruma sağladığına şahit olmaktayız. Hatta bazı belediyeler, vatandaşlarına ücretsiz Apple AirTag dağıtmaya bile başlamıştır. Bu durumun elbette haklı nedenleri bulunuyor.

  Apple AirTag, Hırsızları Yakalattı

  En son gelen haberlere göre Chicago'da, zırhlı bir kamyonetin içinden 1.1 milyon dolar çalan iki hırsız, Apple AirTag sayesinde kısa sürede yakayı ele verdi. Paraların sahibinin çantalarından birine gizlemiş olduğu bu aksesuar, hırsızların buluşma noktasına kadar takip edilmesine olanak sağladı.

  Güvenlik Güçlerinin AirTag ile Müdahalesi

  Güvenlik ekipleri, şehirde dolaşan hırsızları AirTag sinyalleri ile sürekli gözetim altında tutarak adım adım izledi ve nihayetinde evlerinde gözaltına almayı başardı. Gizlenmiş olan paralar da sahibine geri teslim edildi. 

  Yakalanan şüphelilerden birinin bir süredir FBI tarafından arandığı öğrenildi. Belediye yetkilileri, bu tür hırsızlık olaylarında mutlaka güvenlik güçleriyle iş birliği yapılmasını ve kişisel olarak harekete geçilmemesini öneriyorlar.

  AirTag'ın Hırsızlığa Karşı Başarısı ve Diğer Faydaları

  Apple AirTag aksesuarının hırsızlık olaylarına karşı bu kadar başarılı olmasının ardında yüksek teknolojik özellikler ve kullanım kolaylığı yatıyor. Ayrıca, bu cihazın kayıp eşyaların bulunmasında da büyük katkı sağladığı biliniyor. Bu sayede, değerli eşyalarınızı ve kişisel varlıklarınızı koruma altına almak mümkün hale geliyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple tvOS 17 Tanıtıldı: FaceTime, Yenilenen Arayüz ve Daha Fazlası

  Apple, bugün gerçekleştirilen WWDC 2023 etkinliği kapsamında tvOS 17 ve Apple TV 4K için sunulacak yeni özellikleri açıkladı.

  Apple Vision Pro'ya Devrim Niteliğinde Güvenlik Özelliği Geliyor: İşte Optic ID!

  Apple, 5 Haziran'da yenilikçi bir adım atarak Vision Pro karma gerçeklik gözlüğünü tanıttı. Üründe, Optic ID adı ile yepyeni bir teknoloji de kullanılacak!

  Apple'dan İkinci Bir Fiyat Artışı: İşte Yeni iPhone, iPad ve MacBook Fiyatları!

  WWDC 2023 etkinliği sonrasında kapılarını yeniden açan Apple Store, Türkiye'deki kullanıcıları bir fiyat artışı sürprizi ile karşıladı.

  Apple Watch watchOS 9.5.1 Güncellemesi Yayınlandı!

  Apple, uyumlu bütün Apple Watch'lar için odaklanılan iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri sunan küçük bir güncelleme yayınladı.

  Apple AirTag, Milyonlarca Liralık Hırsızlığı Önledi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et