R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  SFS (Snap for Snap)

  SFS kısaltılmış bir terimdir ve "snap for snap" anlamına gelir. Snapchat kullanıcıları arasında oldukça yaygındır. Bazen ise "spam for spam" veya "shoutout for shoutout" olarak nitelendirilir. Farklı kelimeler kullanılsa bile temel hedef değişmez.

  Snapchat kısaltmaları uygulamayı yeni kullananlar için biraz gariptir ve kafa karıştırıcı olabilirler. SFS gibi terimleri gördüğünüz zaman anlamlandırmakta zorluk çekebilirsiniz. Bu terimler uygulamanın kullanılmasını kolaylaştırır ve kullanıcılar arasında etkileşimi yükseltmekle alakalıdır.

  SFS ne anlama gelir?

  Snapchat uygulamasında SFS terimi"snap for snap" veya "spam for spam" anlamına gelir. Bir kullanıcıya snap göndererek karşılığında snap almış olursunuz. Diğer sosyal medya platformlarında ise paylaşıma paylaşım veya beğeniye beğeni olarak kullanılır.

  Snapchat kullanımı etkileşimi diğer platformlara göre çok daha farklı bir şekilde teşvik eder. Bu teşvikler sayesinde kullanıcıların uygulamayı kullanımı ve etkileşim göstermesi çok daha kolay olur. Uygulamada yer alan araçlar kullanıcıları yeni terimler bulmaya iter.

  Snapchat kullananlar SFS gibi terimlere çok sık başvururlar. Bu terimler iletişim açısından önemlidirler. Her ne kadar Snapchat zamana yenik düşen uygulamalardan biri olsa bile hala uygulamanın kendi doğasına uygun kelimeler vardır. SFS bu kelimelerden biridir.

  Snapchat uygulamasında SFS terimi "snap for snap" anlamına gelir. Kullanıcıların birbirlerine snap göndermesiyle alakalıdır. Kullanıcılar kolay bir şekilde streak oluştururlar. Streak oluşturmak için kullanılan diğer bir terim ise GMS olarak bilinir ve "good morning streaks" anlamını taşır.

  SFS nasıl kullanılır?

  SFS terimini kullanmak istiyorsanız tek yapmanız gereken onu etiket hale getirmektir. #SFS şeklinde yapacağınız paylaşımlar sayesinde takipçi sayınızı olabildiğince yükseltmeniz mümkündür. Sosyal medyada paylaşımlarınızı #SFS etiketiyle yaptığınızda daha fazla beğeni toplayabilirsiniz.

  SFS teriminin Snapchat ile Instagram platformlarında tamamen farklı anlamlara geldiğini unutmamanız gerekir. Birinde hedefiniz snap karşılığında snap elde etmektir. Diğerinde ise hedefi kendiniz belirlersiniz. Paylaşım, beğeni veya takip arasından seçim yapabilirsiniz.

  SFS kullanımı için ilk olarak çevrenizi incelemelisiniz. Arkadaşlarınızdan ve tanıdıklarınızdan SFS için destek alabilirsiniz. Benzer paylaşımlarda bulunan yabancı kişilerden destek almak istiyorsanız çeşitli sosyal medya hesaplarını takip edebilir ve onların düzenledikleri etkinliklere katılabilirsiniz.

  Birisi sizi #SFS kullanarak etiketlemiş durumdaysa snap göndermeyi es geçebilir veya snap gönderebilirsiniz. Karşılığını alma şansınız oldukça yüksektir. SFS etiketini yok saydığınızda etkileşime katılmamış olursunuz. Bu durumda herhangi bir kazanım elde edemezsiniz.

  Snapchat etkileşimi için başka neler yapılabilir?

  Snapchat uygulamasında aldığınız etkileşimi yükseltmek istiyorsanız tek yöntem SFS değildir. Kullanıcılara ulaşabildiğiniz ve onlarla iletişim halinde olabildiğiniz sürece etkileşiminizi yüksek tutabilirsiniz. Alternatif yöntemlerden yararlanmak isterseniz bazı önerileri takip edebilirsiniz:

  • Fikirlerinizi netleştirin: Snapchat uygulamasında belirli düzeyde etkileşim alabilmek istiyorsanız bir stratejiniz olmalıdır. Paylaşacağınız her snap ve story belirli bir hikayenin parçasıdır. Bundan yararlanabilmek için fikirlerinizi netleştirmeniz önemlidir.
  • Kitleyi teşvik edin: Snapchat etkileşimini yükseltmenin en kolay yolu kitleyi etkileşime yönlendirmektir. Oluşturacağınız story için çeşitli elementlerden yararlanın. İnsanların ekrana dokunmalarını istiyorsanız onları teşvik etmeniz gerekir.
  • Kitlenizi önemseyin: Başkalarına kitlenizin ne kadar harika olduğunu göstermeye çalışın. Story oluştururken onları hikayenin merkezine yerleştirin. Çeşitli anketler yaparak kitlenizin fikirlerini öğrenmeniz mümkündür.
  • Araçlardan faydalanın: Snapchat paylaşım yapma ve etkileşimde bulunma konusunda size çeşitli araçlar sunar. Söz konusu araçlardan yararlanarak paylaşımlarınızı daha ilgi çekici hale getirme şansınız vardır. Emoji ve yüz filtreleri gibi imkanları kullanın.

  Snapchat içerisinde sıkça karşınıza çıkacak olan SFS önemli bir terimdir. Gerektiğinde onu kullanarak hesabınızın daha fazla etkileşim ve takipçi almasını sağlamanız gerekebilir. Onu bir etkileşim etkinliği olarak düşünebilirsiniz. Katılmak istemiyorsanız es geçebilirsiniz.

  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  SFS (Snap for Snap)

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et