R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Developer

  Developer sonlu sayıda komutu yazan ve donanımlara belirlenmiş işleri yaptıran kişi olarak tanımlanmaktadır. Yaratıcı beyin olarak tabir edilen bu kişiler, yazılım programlarının arkasındaki gizli güç gibidirler. Genel olarak yazılım programlarını oluşturmak veya oluşturulmuş programları denetlemek gibi görevleri olan bu kişiler, bilgisayar türevindeki dijital aygıtların çalışmasını sağlamaktadırlar. 

  Yapay zekânın şifrelerini çözmüş ve bunu hayata geçirmiş kişiler olarak da bilinen developer karmaşık programlarda yer alabilecekleri gibi, birçok farklı uygulama içerisinde de yer alabilirler. Developer bir alanda uzmanlaşabilirken genel olarak çeşitli amaçlara yönelik programları da yazabilir. 

  Developer yazılım tasarlarken yazılım dillerinden yararlanır. Bu yazılım dilleri arasında bugün en çok kullanılan dil JavaScript olmaktadır. HTML de yine developer tarafından kullanılan bir yazılım dili olarak bilinmektedir. Yazılımları tasarlayan, geliştiren ve işlevlerini daima kontrol altında tutan bu kişiler, serbest meslek sahibi olabilecekleri gibi bu alanda profesyonel çalışan kişiler de olabilmektedir. 

  Developer İş Tanımı

  Kişisel olarak büyük ölçülerde değişkenlik gösterebilen iş tanımı, genel olarak bir ürün veya hizmetin dijital ortamlarda ön plana çıkmasını sağlamaktadır. Yalnız çalışabilecekleri gibi bir ekibin yöneticisi olarak da çalışabilmektedirler. 

  Büyük şirketler ürün çeşitliliği nedeniyle birden fazla developer ihtiyacı hissedebilmektedirler. Yazılım developer, daha önce oluşturulmamış bir yazılım oluşturmak için JavaScript kullanırken, yeni web sayfaları oluşturmak isteyen developer HTML’yi kullanmaktadır. Bunun yanında belirli bir standart bulunmamakla beraber alanında uzman bir yazılımcı kendisine ve yaptığı işe uygun yazılımı kullanabilmektedir. 

  Developer Amacı Nedir?

  Şirketlerin belirlemiş olduğu hedeflere ulaşmasında büyük rol oynayan bu kişiler, küçük web siteleri için çalışabilecekleri gibi büyük ölçekli kurumsal şirketler içinde çalışabilir. İş dünyası için birbirinden farklı ürünler oluşturan ve bu alanda bakım yapmakla görevli olan bu kişiler şirketlerin dijital dünya tarafından tanınır olması için yapay zekâyı kullanırlar. Bir developer sahip olduğu yetkinlikler ile sıradan bir şirkete devasa bir görünürlük kazandırabilmektedir. 

  Şirketler için oldukça önemli olan bu kadro, alanında uzman kişiler tarafından doldurulmalıdır. Bir developer işe almak için ilk bakılması gereken şey uzmanlık alanının keşfedilmesidir. Kimileri sadece kod yazmakla yaşamını sürdürürken, kimileri ise yazılım yaparak hayata fark atarlar. Yazılım mühendisliği alanında belirli bir düzeye erişmiş kişilerin developer olma şansları da bulunmaktadır.

  Yazılım konusunda kendi kanıtlamış bir developer hemen hemen her alanda yazılım yazabilir ve kusursuz çalışan programlar ortaya çıkarabilir. Genel anlamda kısıtlı kalabileceği gibi bu kişilerin bir alanda uzmanlaşması da mümkündür. 

  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  Developer

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et