R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Badoo

  Badoo (Eski adı: Yamky), ücretsiz olarak hizmet veren popüler sosyal arkadaşlık sitesidir.  Platform, kullanıcılarına yeni insanlarla tanışma ve özel sohbet edebilme olanağı sunar. Kullanıcılar, sosyal ağa ücretsiz olarak kullanabilir.

  Badoo üyeliği ücretsiz olarak oluşturulur. Ücretsiz modelde tüm temel özellikler kullanılabilir. Ayrıca Badoo Premium şeklinde daha geniş özellikleri içeren ücretli kullanıcı modeli de bulunur.

  Badoo arkadaş önerileri, global veya lokasyon bazlı olarak gerçekleştirilir. Kendi profillerini oluşturan kullanıcılar, diğer kullanıcılara arkadaş olarak da önerilir. Badoo algoritması kullanıcıların eşleşmesini ilgi alanları, bölge, yaş ve cinsiyet gibi profil verileri üzerinden gerçekleştirir.

  Badoo, 190 ülkede hizmet veriyor. Ayrıca Türkçede dahil toplam 47 farklı dil desteği  vardır. Badoo Web’de ve iOS-Android uygulamalarıyla mobilde kullanılabilir.

  Kullanıcılar yeni hesap oluşturabilir veya diğer sosyal ağ hesaplarıyla (Facebook, Google, MSN, Vkontakte, Odnoklassnki, Yandex, Mail.ru) bağlanabilir.

  Badoo tarihçe

  Badoo, 2006’nın Kasım ayında kuruldu. Kurucusu Rus iş adamı Andrey Andreev’dir. Kısa sürede yoğun ilgi görmesiyle ilk yılının ardından 30 milyon dolarlık bir fon toplamayı başardı. 2008 yılında ise Rus yatırım şirketi Finam Capital tarafından platformun %10’ luk hissesi karşılığında 30 milyon darlık ek bir fonlama daha aldı. 2009’da Finam Capital, Badoo’daki  hisse payını %20 seviyesine çıkardı.

  Badoo, aynı dönemlerde yükselen diğer sosyal ağ Facebook’ta çeşitli sosyal oyun ve testler üzerinden hizmetlerini sunmaya başladı. Badoo, Facebook’ta viral modelini kullandı. Böylelikle kullanıcıları, kendi ücretli hizmetlerine yönlendirmeyi hedefledi. Facebook uygulamaları arasında Badoo’nun 17.sıraya kadar çıkmasıyla Facebook, viral mantığını değiştirmesine yönelik Badoo’ya karşı ihtarda bulundu.

  2014’te Andreev, Tinder’ın eski kurucu ortağı Whitney Wolfe ile bir araya gelerek, Bumble adında “kadın” odaklı flört ve arkadaşlık sosyal ağını kurdu. Badoo ve Bumble sosyal ağları Bumble Inc. çatısı altında faaliyet gösteriyor.

  2017 yılında Badoo, logosu başta olmak üzere yenilenen yüzüyle tamamen bağımsız bir sosyal ağ olarak kullanıcılara tekrar sunuldu. 2019 yılında Badoo çalışanları arasında cinsel saldırı, taciz ve uyuşturucu kullanımına yönelik skandallar gündeme geldi.

  Badoo özellikleri

  Badoo kullanıcılarına özel sohbet, otomatik eşleme (arkadaş önerisi almak/önerilmek), fotoğraf ve video paylaşımı imkanı sunar. Kullanıcı ilk kayıt aşamasında yeni insanlarla tanışma, sohbet etme ve arkadaş olarak ekleme özelliklerini istedikleri şekilde seçebilir.

  Her kullanıcı kendi ilgi alanlarını belirleyerek, arkadaş önerilerini kriterlerine uygun olarak sınırlandırabilir. 2018 yılında Badoo canlı yayın özelliği beta sürümüyle test edilmiş ancak daha sonra bu özellik kaldırılmıştır.

  Badoo yakındaki kişiler

  Badoo yakındaki kişiler özelliği, kullanıcıların bulundukları lokasyondaki diğer Badoo kullanıcılarını bulmalarını ve iletişime geçebilmelerini sağlar.

  Badoo arama

  Arama özelliği ile kullanıcıların lokasyon bazlı arkadaşlık ile sınırlı kalmamaları sağlanmıştır. Her kullanıcı arama özelliğini kullanarak farklı şehir ve ülkelerdeki diğer Badoo kullanıcılarını da bulabiliyor ve iletişime geçebiliyor.

  Badoo karşılaşmalar

  Badoo’nun en yaygın kullanılan özelliğidir. Karşılaşmalar özelliği, kullanıcıların “paylaşılan ilgi alanları” üzerinden eşleştirme sağlar. İlgi alanları uyuşan kullanıcıların daha hızlı ve daha kolay birbirlerine ulaştırır. Kullanıcılar karşılaşmalar önerilerinde “sola kaydırma” yaparak kişiyi es geçebilir veya “sağa kaydırma” yaparak kişiyi beğenebilir.

  Badoo premium

  Badoo temel özellikleri ücretsiz olarak kullanılabilir. Kullanıcılar Premium özellikleri kullanabilmek için ödeme yapmalıdır. Badoo Premium aylık abonelik modeliyle uygulanır. Abonelikler her ay otomatik olarak yenilenir.

  Badoo Premium özelliğiyle kullanıcılar;

  • Karşılaşmalarda beğenenleri görebilirler.
  • Görünmez modu kullanabilirler.
  • Karşılaşmalarda yapılan beğenileri/oyları geri alabilirler.
  • En fazla beğeni atanları görebilirler.
  • Popüler kullanıcılara direkt ulaşabilirler.
  • Yeni Badoo kullanıcılarından haberdar olabilirler.
  • Özel mesajları üste çıkarabilirler.
  • Badoo çıkartmalarını kullanabilirler.

   

  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  Badoo
  Badoo Logo Badoo Logo
  Türü

  Özel

  Kuruluş tarihi

  2006/11

  Mülkiyet

  Badoo Trading Limited 332 Agiou Andreou Sokağı, Limassol Kıbrıs Rum Kesimi

  Ebeveyni

  Andrey Andreev

  Site türü

  Sosyal Ağ Servisi

  Tescil

  Gerekli

  Diller

  Hollandaca, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, İtalyanca, Japonca, Polonyaca, Portekizce, Rusça, Ukraynaca, İspanyolca, İsveççe, Slovakça, Çekce, Endonezca, Türkçe, Macarca, İbranice

  Mevcut durumu

  Aktif

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et