R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Auroracoin

  Auroracoin işleyen bankacılık sisteminin dışında, bağımsız bir para birimidir. Auroracoin diğer para birimleri gibi enflasyonist bir şekilde değil, sabit arza göre fiyatlaması olan kripto paradır. Bitcoin ve İzlanda kronuna alternatif olması için oluşturulmuştur. Auroracoin bankacılık ve diğer finans kuruluşlarından bağımsız para gönderim işlemini sağlar. Sınırsız para basımı ile eriyen enflasyonist akımın karşısındadır. Auroracoin’i benzersiz kılan özellikleri:

  • Milliyetçi bir yaklaşımla oluşturulmuştur. 
  • İzlanda halkına özel üretilmiş ve yarısı vatandaşlara eşit dağıtılmıştır.
  • Üretiminde sabit kur kararı alınarak fiyatlanmıştır. Diğer kripto paraların aksine düşüş ve inişlerden minimum seviyelerde etkilenir. 
  • Banka veya diğer finans kuruluşları olmadan taraflar arası para transferini sağlar. 
  • Bulundurduğu airdrop ulusal kimlik desteği sağlamaktadır. Yani İzlanda vatandaşları kimlik bilgileri ile airdroplarına erişim sağlayabilmektedir. 
  • İzlanda’nın sanal para birimi olarak görülmesiyle ilk defa bir kripto para, milli para muadili olarak tanımlanmıştır.
  • Litecoin alt yapısını kullanmaktadır.
  • İzlanda’nın yaşadığı ekonomik krizden, develüasyon yerine e-ticaret yapan halkın çıkarları gözetilerek piyasaya çıkarılmıştır. 
  • Amacı gerçek para birim yerine geçerek sanal para olarak tedavülde kalmaktır.

  Auroracoin Kimin?

  Auroracoin İzlanda merkezli bir grup gönüllü tarafından oluşturulmuştur. Gento yazılım şirketinde geliştirici olan Myckel Habets, yazılım mühendisi Mikael Hannes ve küresel pazar araştırmacısı Martin Jansen önderliğinde 24 Ocak 2014 yılında kurulmuştur. Üretilen Auroracoin’lerin yarısı İzlanda vatandaşlarına eşit şekilde dağıtılmış paydaş bir kripto paradır. 21 milyon üretilen Auroracoin’nin yarısı, 11 milyon adeti 330 bin İzlanda vatandaşına dağıtılmıştır. Auroracoin’in %10 kendi vakfına ve kalan %40’lık kısmı da piyasalara sunulmuştur. İzlanda Blockchain vakfı tarafından da desteklenmektedir. 

  Auroracoin Nasıl Alınır?

  Auroracoin’i kendi sitesi olan https://en.auroracoin.is sitesinden alınabilmektedir. Bunun için öncelikle bir soğuk cüzdan elde edilmesi gerekmektedir. Diğer bir seçenekte aşağıda listesi verilen borsalardan temin etmektir. Auroracoin ilgili borsalardan sadece Bitcoin ile alınabilmektedir. 

  Auroracoin Hangi Borsada?

  Auroracoin sanal milli para birimi olması sebebiyle yatırımcılardan çok talep görmemektedir. Bu sebepten dünya çapındaki borsaların dikkatini çekememiş ve listelenmemiştir. Sadece aşağıda ki 3 borsa tarafından listelenerek al sat işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Bu borsalar:

  Auroracoin'in Geleceği

  Auroracoin, 2014 yılında İzlanda kronuna alternatif olarak oluşturulmuş bir kripto para birimidir. İzlanda'da bir takas aracı ve bir değer deposu olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve Litecoin kripto para birimine dayanmaktadır. 

  Yaygın olarak benimsenmediği ve değeri zaman içinde önemli ölçüde dalgalandığı için Auroracoin'in geleceği belirsizdir. Auroracoin'in İzlanda'da bir takas aracı olarak kullanılmaya devam etmesi mümkündür, ancak yaygın bir şekilde benimsenemezse belirsizliğe dönüşmesi de mümkündür.

  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  Auroracoin
  Auroracoin Logo Auroracoin Logo
  Auroracoin Fiyat

  $0,109247

  Piyasa Değeri

  $2.160.096

  Ticaret Hacmi

  $670

  24s Düşük / 24s Yüksek

  $0,085309 / $0,115885

  7g Düşük / 7g Yüksek

  $0,096721 / $0,131826

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et