R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Youtube Gaming

  Youtube Gaming, çevrimiçi canlı oyun yayıncıları için geliştirilmiş video oyunu yayıncılığı servisidir. Youtube’ nin canlı video oyunları oynayarak, yayın yapmak isteyen yayıncılara özel uygulamasıdır.

  Video oyun yayınları izleyicilerini bir araya getirmek ve sadece ilgi alanlarına odaklı yayınlara kolayca erişebilmesi hedefiyle geliştirilmiştir. Youtube Gaming, popüler canlı yayın platformları TwitchMixer ve Facebook Gaming’e alternatif olarak geliştirilerek, kullanıma sunulmuştur.

  Youtube Gaming, iOSAndroidMicrosoft Windows ve mac OS işletim sistemlerinde kullanmak üzere geliştirilmiştir.

  Youtube Gaming tarihçesi

  Video barındırma platformu Youtube tarafından, web’de popülerleşen canlı video yayın ve video paylaşım platformu olarak geliştirildi. 2015’in Ağustos ayı itibariyle yayın hayatına başladı.

  Youtube Gaming’in kapatılması

  Youtube’yi bünyesinde barındıran Google tarafından geliştirilen Youtube Gaming, 2019 itibariyle hizmetine son verdi.

  Google, Youtube’de oyun, müzik ve spor gibi dinamik kategori yapısı oluşturarak, kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi hedefliyor. Her alanda farklı uygulama veya servis yerine kapsamlı tek bir platform oluşturmak üzere ek servislerini tek yerde topluyor. Google, Youtube Gaming’i kapatılmasıyla, tüm video paylaşımlarını ve canlı yayınları ana Youtube platformu üzerinde topladı.

  Youtube Gaming’ in kapatılmasıyla birlikte platformda yayın yapan “gamerlar” ve “Youtuber’lar”, yayınlarına Youtube ilgili kategorileri üzerinden devam edebiliyor.


   

  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  Kategoriler:
  Youtube Gaming
  Youtube Gaming Logo Youtube Gaming Logo
  Geliştiren

  YouTube

  Tip

  Oyun Video barındırma

  İlk yayınlanma

  26 Ağustos 2015

  İşletim sistem(ler)i

  Microsoft Windows, macOS

  Durumu

  Kapandı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et