R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  TeamSpeak

  TeamSpeak, internet üzerinden yüksek kaliteli sesli iletişim gerçekleştirebilen bir yazılımdır. Programın temel amacı, konferans görüşmelerinin İnternet üzerinden yapılmasına izin vermeyi hedefler. Ancak günümüzde online oyunların ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Bu özellik, standart olarak yer alsa da sunucu yükünden dolayı kaldırılmıştır. Bu nedenle TeamSpeak programı, oyun içinde sesli olarak iletişim kurulabilmesine yardımcı olur.

  TeamSpeak, oyun içerisinde kişiye birçok avantaj sağlar. Oyuncular, parti ve klan arkadaşlarıyla daha hızlı iletişim kurar. Bu iletişim sayesinde oyun oynamayı hızlandıracak ve yapılacakları daha hızlı teslim edecektir.

  Kullanıcılar, genelde mikrofonlu kulaklık ile birbirleriyle iletişim kurarlar. TeamSpeak’in birincil hedef kitlesi, çok oyunculu oyun ekipleridir. Bu tür oyunlarda iletişim çok önemlidir. Çok oyunculu oyunlarda sesli iletişim, klavye iletişiminden çok daha etki eder. TeamSpeak'te oyuncular, birbirleriyle kesintisiz konuşabilir veya toplu kararlar alır. 

  Bu programın diğer iletişim programlarından farklı olarak birçok özelliği bulunur. Yasadışı dinlemelere karşı korunmak için sohbette konuşulan ses verilerinin şifrelenmesi gerekir. Kullanıcılar, internete ihtiyaç duymadan LAN bağlantısı üzerinden başkalarıyla konuşur. Kullanıcılar, sunucuyu kendi sunucusuyla birleştirerek yapılandırır. Ayrıca, sunucu üzerinde değişiklikler yaparak yeni özellikler ekler. Teamspeak'te kullanıcılar, sınırsız dosya aktarabilir ve paylaşır. 

  Kullanıcı, taşınabilir programları ile sadece bilgisayarda değil, mobil uygulamada da komut verir. Bu programla, uzaktayken bile iletişim halinde kalınır. Birlikte verilen yazılım geliştirme kiti ile ekip konuşmasında iyileştirmeler ve özelleştirmeler yapılır. Program, düşük performanslı makinelerde CPU Nedir? kullanımını en aza indirir. Bu nedenle performans kaybı da çok düşük olur.

  TeamSpeak indirme işlemi nasıl yapılır?

  Program, resmî web sitesi üzerinden ücretsiz bir şekilde indirilir. Dil ayarları yapıldıktan sonra yükleme başlatılır. TeamSpeak programının desteklediği işletim sistemleri Windows, Linux ve Macintosh’tur. Bu programlardan uygun olan seçilerek indirme yapılır. Yükleme işlemi bittikten sonra yapılandırmalar yapılarak kurulum işlemleri bitirilir.

  TeamSpeak server nasıl kurulur?

  TeamSpeak sunucu dosyasını indirdikten sonra kurulumun tamamlanması ve kurulan dosyanın bulunup açılması gerekir. TeamSpeak dosyası içinde bulunması gereken dosya, ts3server.exe dosyasıdır. TeamSpeak server kurulumu tabloda gösterilmiştir:

  TeamSpeak’i kullanmak için lisans sözleşmesinin kabul edilmesi gerekir.
  Lisans sözleşmesi kabul edildikten sonra bilgisayarda gerekli izinlerin onaylaması gerekir.
  Bu işlemlerden sonra TeamSpeak ekranında privileged anahtarı ve diğer önemli bilgilere göz atılmalıdır.
  Kurulum dosyasındaki gerekli adımlar tamamlandıktan sonra kurulum tamamlanmış olacaktır. 

  TeamSpeak, ipv4 bilgisi olan bağlantı süreci için bilgi verilmesini isteyecektir. İpv4 hakkında bilgi almak için bilgisayarın arama çubuğuna komut istemi yazılır. Böylece komut istemi programı açılır. Açılan komut istemi içerisine ‘ipconfig’ yazılarak ‘Enter’ tuşuna basılır. Çıkan rakamlar, kullanıcının ipv4 bilgisidir. 

  ‘Connect’ yazan ekranda ipv ve diğer istenilen bilgiler girilir. Sonraki ekranda kullanıcıdan ilk baştaki privileged anahtarı istenir. Bu anahtar yazılarak TeamSpeak server kurulum işlemi tamamlanır. 

  TeamSpeak server kiralama

  TeamSpeak kiralanabilir bir uygulamadır. Yani bir TeamSpeak sunucusu kiraladıktan sonra kullanıcıya ait bir TeamSpeak sunucusuna sahip olunur. Bu, kişiye özel bir sohbet alanında sohbet edilmesi anlamına gelir. 

  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  TeamSpeak
  TeamSpeak TeamSpeak
  Orijinal yazar(lar)

  TeamSpeak Systems GmbH

  Geliştirici(ler)

  TeamSpeak Systems GmbH

  İlk yayınlanma

  Ekim 2001

  Güncel sürüm

  3.2.3 (Client) / 3.7.1 (Sunucu) / 13 Şubat 2019 (Client) / 4 Ocak 2019 (Sunucu)

  İşletim sistemi

  Microsoft Windows, Linux, OS X, iOS, FreeBSD (Sadece Sunucu), Android

  Tür

  VoIP Yazılım

  Lisans

  Sahipli, ücretsiz

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et