R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Snapchat ST

  Snapchat st, ST" kısaltması "streak" kelimesinin kısaltmasıdır ve Snapchat'te günlük olarak bir kişiyle mesajlaşma veya görüntü paylaşma yapma süresini ifade eder. Eğer bir kullanıcı ile bir gün boyunca mesajlaşırsanız veya görüntü paylaşırsanız, streak sayınız bir gün daha arttı. Streak sayısı, Snapchat arkadaşlarınızla nasıl iletişim kurduğunuzu ve ne kadar sık iletişim kurduğunuzu gösterir.

  Snapchat oldukça popüler olan bir sosyal medya platformudur. Platformu kullanan insanlar kendi aralarında iletişimi kolaylaştırmak için çeşitli terimler üretirler ve bunları kısaltma yoluna giderler. "St" veya "Snapchat st" olarak adlandırılan kısaltma bu terimlerden biridir.

  Snapchat st ne anlama gelir?

  Streak, iki kişinin ardı ardına birkaç gün birbirine snap göndermesi durumunda ortaya çıkar. Örneğin, R10 Blog isimli kullanıcı ile R10 Forum isimli kullanıcı üst üste dört gün birbirine snap gönderirse 4 günlük bir streak oluşur ve bu seri sürekli devam eder.

  Snapchat oldukça popüler bir uygulamadır. Uygulama içerisinde kişiler birbirine fotoğraf ve video gönderme işlemi yaparlar. Fotoğraf ve video gönderme işlemi ardı ardına gerçekleştirildiğinde "streak" oluşur. Yeni kullanıcılar bunun ne anlama geldiğini hemen fark edemezler.

  Snapchat ile iletişim kuran kullanıcılar bunu anlık görüntüler aracılığıyla gerçekleştirirler. İçerikler kullanıcıların ekranından kaybolmadan önce birkaç saniye gözükürler. Kullanıcı sadece tek bir kişiye paylaşım yaparsa "Snap", herkese açık paylaşım yaparsa "Story" göndermiş olur.

  Snapchat uygulamasında bir şeyler paylaştığınızda bunlar 24 saat boyunca görünür olurlar. 24 saat sonra ortadan kalkarlar. Streak ise günden güne oluşan bir şeydir. Kullanıcılar "Snapchat streak" diye uzun uzun belirtmek yerine "Snapchat st" diyerek bir kısaltma yaparlar.

  Snapchat streak neden ilgi çekicidir?

  Snapchat streak kullanıcılarına rekabet duygusu sunar. Arkadaşlarıyla rekabet etmek isteyen kişiler genelde streak oluşturma çabası içindedirler. Ayrıca gençler arasında bir dostluk ibaresi olarak görülür. Birbirine yönelik paylaşımlar yapan kişiler streak ile çok yakın dost olduklarını ispatlarlar.

  Snapchat streak aynı zamanda kişide yanıt verme baskısı oluşturur. Doğrudan kullanıcının benlik saygısını etkileyebilen bir şeydir. Daha güçlü arkadaşlıklar kurulabilmesini sağlayabilir. Ayrıca streak oluşturmak için uygulamayı her gün ziyaret etmek zorunluluğu vardır.

  Snapchat st anlamsız gibi gözüken önemli bir detaydır

  Snapchat st sadece bir gün bile snap göndermediğiniz zaman sıfırlanır. Bu nedenle düzenli temas gerektirir. İletişim açısından pek çok farklı mesaj içerebilir. Ancak sürekli olarak snap gönderip yüksek miktarda streak oluşturan kullanıcı sayısı çok yoktur.

  Gençler arasında oldukça yaygın olan streak oluşturma yaklaşımının temelinde ilgi çekmek yer alır. Sadece streak oluşturmak ve öne çıkabilmek için erkenden paylaşım yapmaya çalışanlar ve günde 10-15 dakika harcayanlar vardır. Streak oluşturmak önemsiz gözükebilir ama anlamlıdır.

  Gençlerin bir kısmı ise streak oluşturma çabasını bir iş olarak görürler. Streak oluşturmak için arkadaşlarından destek isteyenler bile vardır. Bu kişiler, streak oluşturmak için hesap bilgilerini arkadaşlarına verirler ve hesaplarına erişemediklerinde onlardan snap göndermesini isterler.

  Snapchat st sonlandırmak arkadaşlığı etkileyebilir

  Snapchat st serisini bitirmek olumsuz bir durumdur. Bazı kişiler bunu futbolda penaltı kaçırmak veya basketbolda serbest atış kaçırmaya benzetirler. Anlık bir hayal kırıklığı yaşanır ve tekrardan bir streak oluşturma girişimine başlanır. Bu döngü sürekli devam eder.

  Snapchat streak serisi bozulduğunda genelde insanlar birbirlerine mesajlar gönderip neler olduğunu anlamaya çalışırlar. Streak son bulursa bu durum karşısında üzülecek pek çok farklı insan vardır. Streak serisinin 1-2 yıl sürdüğü durumlara oldukça dikkat edilmelidir.

  Bazen streak serisi aniden bitirildiğinde arkadaşlar, arkadaşlık bağlarının zayıfladığını bile düşünebilirler. Daha pek çok farklı durumla karşılaşabilmek mümkündür. Snapchat streak oluşturduklarında buna epey bir fazla anlam yükleme yoluna gidebilirler

  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  Snapchat ST

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et