R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  S4S (kısaltma)

  S4S, "share for share" ve "support for support" açılımlarına sahiptir. Sosyal medyada kullanımı genellikle "share for share" şeklindedir.

  S4S kısaltması birbirinden farklı anlamlara sahiptir. Tüm bu açılımların arkasındaki anlam ise genelde aynıdır. 

  S4S, paylaşıma karşılık paylaşım veya desteğe karşılık destek olarak yorumlanabilir. Bir kullanıcı sizin hesabınızı takip etme karşılığında kendi hesabının takip edilmesini istediğinde bu "support for support" anlamına gelir. Karşılıklı takipleşme yoluyla birbirinize destek olmuş olursunuz.

  S4S ne anlama gelir?

  S4S sosyal medyada kullanıldığında "share for share" anlamına gelir. Basit bir şekilde bir başka kullanıcıya içeriğinizi paylaşması için ricada bulunursunuz ve karşılığında ona ait bir içeriği paylaşacağınızı belirtirsiniz. Böylece karşılıklı bir iletişim ve etkileşim söz konusu olur.

  S4S kapsamındaki bazı paylaşımlar belirli süreyle yayında kalabilirler. Anlaşma yaptığınız kullanıcı S4S için hazırladığınız paylaşımı 48 saat profilinde tutacağını söyleyebilir. Bu durumda 48 saat içerisinde olabildiğince etkileşim almaya çalışmanız gerekecektir.

  Bazı kullanıcılar (özellikle yüksek takipçisi olanlar), S4S kampanyası için ücret talep edebilirler. Sahip oldukları takipçileri başkalarıyla paylaşırken gelir elde etmeye çalışırlar. Ödeme yapmanız söz konusuysa bir S4S kampanyasının sizin için işe yarayıp yaramayacağına iyi karar vermelisiniz.

  S4S anlaşmalarının kapsamı bazı durumlarda değişiklik gösterebilir. Örneğin karşınızdaki kişi paylaşım yapabileceğini ama buna karşılık sizden bir gönderisini reklam çıkmasını isteyebilir. Anlaşmanın her detayını iyi anlamalı ve ondan sonra harekete geçmelisiniz.

  S4S nasıl uygulanır?

  Instagram'da veya buna benzer sosyal medya platformlarında belirli hesapları takip ettiğinizde hesaplarının tanıtım kısmında, paylaşım başlıklarında veya paylaşım açıklamalarında S4S kısaltmasını görebilirsiniz. S4S kısaltmasını gördüğünüz yerde desteğe destek çağrısını almış olursunuz.

  S4S yaklaşımının işe yaraması için iki kişinin karşılıklı iyi niyeti gereklidir. Bu kişiler kendi profilleri üzerinden birbirini takip etme sözü vermiş olurlar. Her yapılan paylaşımda takip, beğeni ve paylaşım teşviki söz konusudur. Bu sayede kısa sürede yeni takipçiler kazanabilmek mümkündür.

  Bazı durumlarda kullanıcılar S4S yaklaşımını uygulamak için diğer kişinin benzer miktarda takipçiye sahip olmasını isterler. Örneğin, 30 bin takipçisi olan bir hesap sadece 30 bin veya daha fazla takipçisi olan hesaplarla S4S anlaşması yapabileceğini söyleyebilir.

  S4S anlaşmasının yapılabilmesi için bazı durumlarda özel iletişim gerekebilir. Detayları tartışmak için kullanıcılar birbirlerine mesaj gönderebilirler. Böylece paylaşım ve beğeni detayları dahil olmak üzere pek çok detay önceden belirlenerek bir S4S kampanyası başlatılabilir.

  S4S kampanyası işe yarar mı?

  S4S anlaşmasını uygulamak için sadece büyük bir takipçi kitlesine sahip olmanıza gerek yoktur. Hesabınızı 1000 kişi takip ediyorsa benzer içerikler paylaşan ve yaklaşık 1000 takipçisi olan diğer hesaplarla etkileşime geçmeyi düşünebilirsiniz.

  S4S yaklaşımında iletişimin güçlü olması gerekir. Ayrıca bu yaklaşımı uygulayacak kişilerin başkalarıyla bağlantı kurma konusunda istekli olmaları önemlidir. S4S sayesinde takipçi sayınız artabilir ve böylece daha fazla takipçisi olan hesaplarla etkileşime girmeye başlayabilirsiniz.

  S4S kampanyasının işe yarayıp yaramayacağı tamamen hedef kitleye bağlı bir durumdur. S4S kampanyası için anlaştığınız sayfanın hedef kitlesi başka sayfaları beğenme veya takip etme konusunda tutucu davranıyorsa herhangi bir verim alamayabilirsiniz.

  Benzer şekilde sizin sayfanız ile anlaşma yapacağınız sayfa arasında bir bağ olmalıdır. Otomobillerle ilgili bir sayfaya sahipseniz gidip kitaplarla ilgili bir sayfadan S4S talebinde bulunmanız doğru olmayacaktır. Bu nedenle S4S kampanyaları genelde moda, makyaj ve güzellik sırlarını konu alan sayfalar arasında yapılır.

  S4S özellikle Instagram'da kullanılan çok popüler bir stratejidir. Kullanıcılar sayfalarına ait takipçi sayılarını yükseltmek için bu yöntemi kullanmaktan çekinmezler. Etkileşimin düşük olduğu sayfalarda çok işe yaramasa bile etkileşimin yüksek olduğu noktalarda oldukça kullanışlı bir yöntemdir.

  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  S4S (kısaltma)

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et