R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Pinterest

  Pinterest, internet üzerinde bulunan her türlü görüntüyü paylaşmanıza ve pano sistemiyle çalışmanıza olanak tanıyan, kategorize çalışan bir sosyal ağ platformudur. “Pin” ve “interest” kelimelerinin birleşiminden oluşmuştur.

  Pinterest ile kullanıcılar beğendikleri resim ve videoları başka insanlarla paylaşabilir. Paylaşılan içerikler uygun kategoriler halinde kullanıcının profilinde sergilenir. Ürün satışı yapmak isteyenler için aylık 2.5 milyar sayfa görüntüleme sayısına sahip olan Pinterest, sağladığı geniş kitle ile 500 bin işletme hesabına ev sahipliği yapmaktadır.

  Pinterest Kimin?

  Evan SharpPaul Sciarra ve Ben Silbermann isimli üç ortak ile beraber Aralık 2009 yılında fikir olarak ortaya konulmuş olup 2010 yılında kurulmuştur. Ortaya çıkışından bir yıl sonra bir anda popüler bir sosyal medya uygulaması haline gelmiştir. Günümüzde 70 milyon kullanıcıya sahiptir ve bu kitlenin %60’tan fazlasını kadınlar oluşturmaktadır.

  Pinterest Nasıl Kullanılır?

  Pinterest, yeni kayıt olan kullanıcılardan hoşuna gidebilecek kategorileri belirtmesini ister. Bu sayede ana sayfa akışı üzerinde kullanıcının beğenebileceği içerikler sıralanır. Kullanıcılar hoşuna giden içerikleri kendi profillerinde sergileyebilir. Kullanıcılar, beğendiği içerikleri paylaşan diğer kullanıcıları her sosyal medya uygulamasında olduğu gibi takip edilebilir ve yeni paylaşımlarından haberdar olabilir.

  Pinterest Pin Nedir?

  İnternet üzerinde bulunan bir görsel içeriği, Pinterest kullanıcı profili üzerinde sergilemek, kategorilemek ve diğer kullanıcılarla paylaşmaya yarayan bir özelliğe verilen isimdir.

  Pinterest Pano Nedir?

  Pinlemek” istenilen görsel içeriğin kategorize halde oluşmasını sağlayan bir özelliktir.

  Kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriklerin düzenini sağlar.

  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  Pinterest
  Pinterest Logo Pinterest Logo
  Kuruluş tarihi

  Aralık 2009

  Girişimci(ler)

  Ben Silbermann, Paul Sciarra, Evan Sharp

  Endüstri

  Sosyal ağ

  Yan kuruluşları

  Jelly Industries

  Resmi Sitesi

  https://tr.pinterest.com/

  İlk piyasaya sunulma tarihi

  Mart 2010 (12 yıl önce)

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et