R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Neslihan Vural Kimdir?

  Dr. Rezzan Neslihan Vural (d. 1983, Giresun), Türk akademisyen, finans uzmanı ve iş insanıdır. Süleyman Demirel Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi Bankacılık Anabilim Dalı'nda yüksek lisans yapmış ve doktorasını Yabancı Sermaye Yatırımları alanında tamamlamıştır. 1983 doğumlu olan Dr. Rezzan Neslihan Vural, Giresun'da dünyaya gelmiştir. Eğitim hayatına Süleyman Demirel Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde başlamış ve 2004 yılında lisans eğitimini tamamlamıştır. Akademik kariyerine Marmara Üniversitesi Bankacılık Anabilim Dalı'nda yüksek lisans yaparak devam eden Vural, 2014 yılında doktorasını Yabancı Sermaye Yatırımları alanında uzmanlaşarak tamamlamıştır.

  Eğitim Hayatı

  Neslihan Vural, 2004 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden lisans derecesi ile mezun olmuştur. Eğitiminin ardından Marmara Üniversitesi'nde Bankacılık Anabilim Dalı'nda yüksek lisans yaparak finans alanında uzmanlaşmaya başlamıştır. 2014 yılında Yabancı Sermaye Yatırımları alanında doktorasını tamamlamıştır.

  Profesyonel Kariyeri

  Kariyerine İş Bankası'nda başlayan Vural, burada kazandığı deneyimlerin ardından Garanti Bankası'nda ticari bankacılık alanında çalışmıştır. Akademik kariyerine Doktor Öğretim Üyesi olarak devam ederken, eş zamanlı olarak Kibar Holding'de finansal analist ve Acun Medya'da bütçe raporlama müdürü olarak görev yapmıştır. Bu görevlerinde 6 ülke ve 20'nin üzerinde projenin bütçe ve mali analizlerini gerçekleştirmiştir.

  Uzmanlık Alanları ve Güncel Görevleri

  Finans, bütçe ve mali analiz konularında uzman olan Neslihan Vural, iyi derecede İngilizce bilmektedir. 24 Haziran 2020 tarihinden itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Finansman Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır.

  İş hayatına bankacılık sektöründe başlayan Vural, burada edindiği deneyimlerle birçok farklı alanda çalışmıştır. Garanti Bankası'ndaki ticari bankacılık deneyiminin ardından akademisyen olarak görev yapmış, eş zamanlı olarak finansal analist ve bütçe raporlama müdürü olarak çalışmıştır. Bu görevler, Vural'ın finansal analiz ve bütçe yönetimi konularında uzmanlaşmasını sağlamıştır.

  Neslihan Vural, 2020 yılından bu yana İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Finansman Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır. Bu görevinde, belediyenin finansal yönetimini ve bütçe planlamasını üstlenmekte, önemli projelerin finansal analizlerini gerçekleştirmektedir.

  Sık Sorulan Sorular

  Neslihan Vural, 1983 doğumlu olup Giresunlu bir akademisyen ve finans uzmanıdır. Süleyman Demirel Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi'nde yüksek lisans yapmış ve doktorasını tamamlamıştır. İş hayatına bankacılık sektöründe başlamış, ardından akademisyen olarak görev yapmış ve çeşitli şirketlerde finansal analist ve bütçe raporlama müdürü olarak çalışmıştır.

  Neslihan Vural'ın uzmanlık alanları arasında finans, bütçe ve mali analiz bulunmaktadır. Bu konularda çeşitli görevler üstlenmiş ve önemli projelerde yer almıştır. Ayrıca iyi derecede İngilizce bilmektedir.

  Neslihan Vural, lisans eğitimini Süleyman Demirel Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Bankacılık Anabilim Dalı'nda yüksek lisans yapmış ve doktorasını yine Marmara Üniversitesi'nde Yabancı Sermaye Yatırımları alanında uzmanlaşarak tamamlamıştır.

  Neslihan Vural, İş Bankası ve Garanti Bankası'nda bankacılık sektöründe çalışmış, ardından akademisyen olarak görev yapmıştır. Ayrıca Kibar Holding'te finansal analist ve Acun Medya'da bütçe raporlama müdürü olarak çalışmıştır. 2020 yılından itibaren ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Finansman Şube Müdürü olarak görev yapmaktadır.

  Neslihan Vural, Marmara Üniversitesi'nde yüksek lisans ve doktora yaparak akademik kariyerinde önemli başarılara imza atmıştır. Yabancı Sermaye Yatırımları alanında yaptığı çalışmalar ve araştırmalar ile ulusal ve uluslararası platformlarda tanınmıştır.

  Neslihan Vural, iyi derecede İngilizce bilmektedir. Bu yetkinliği, akademik ve profesyonel hayatında önemli bir avantaj sağlamaktadır.
  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  Neslihan Vural Kimdir?
  Dr. Neslihan Vural Dr. Neslihan Vural
  Tam Adı:

  Dr. Neslihan Vural

  Doğum Yılı:

  1983

  Doğum Yeri:

  Giresun, Türkiye

  Eğitim:

  Lisans: Süleyman Demirel Üniversitesi, Kamu Yönetimi (2004) Yüksek Lisans: Marmara Üniversitesi, Bankacılık (2007) Doktora: Marmara Üniversitesi, Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü, Yabancı Sermaye Yatırımları üzerine uzmanlık (2014)

  Mesleki Kariyeri:

  İş Bankası’nda iş hayatına başlamış Garanti Bankası’nda ticari bankacılık alanında çalışmış Kibar Holding’de finansal analist olarak görev yapmış Acun Medya’da Bütçe ve Finansal Raporlama Müdürü olarak çalışmış, 6 ülke ve 20’den fazla proje için finansal analiz ve bütçe sorumluluğu üstlenmiş İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Finans Direktörü olarak görev yapmakta ve 24 Haziran 2020’den bu yana tüm yatırımların finansal süreçlerinden sorumlu

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et