R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Memoji

  Memoji, Apple'ın ortaya çıkartmış olduğu Animoji özelliğinin kişiselleştirilmiş versiyonudur. Kendi yüzünüze ait özellikleri içeren bir avatar oluşturduğunuzda Memoji ortaya çıkmış olabilir. Memoji oluşturduktan sonra onu düzenleyebilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

  Memoji, Apple'ın kişiselleştirilmiş emoji tarzı avatarıdır. Mesaj gönderirken kullanılabilen eğlenceli bir seçenektir. Ön tarafta yer alan TrueDepth kamerayı kullanarak yüz hareketlerinize göre belirlemiş olduğunuz bir Memoji seçebilme şansınız vardır.

  Memoji ne anlama gelir?

  Memoji geniş kapsamlı bir şekilde özelleştirilebilen bir emojidir. TrueDepth özelliği olan Apple cihazlarında animasyonlu hale getirilebilirler. İlk olarak 2018 yılında iOS 12 ile çıkarılan Animoji özelliğini takiben ortaya çıkmıştır. 2019 yılında iOS 13 ile geniş Memoji desteği sunulmuştur.

  Apple, Dünya Emoji Günü olarak adlandırılan 17 Temmuz tarihinde yer yıl yeni bir emoji çıkarır. 2018 yılında Apple'ın üst düzey yöneticileri profil fotoğraflarını Memoji yaparak bu özelliğin kullanılmasını yaygınlaştırmaya çalışmışlardır ve bu girişimlerinde başarılı olmuşlardır.

  Memoji nasıl yapılır?

  Memoji yapabilmek için iPhone veya iPad cihazınız olmalıdır. Bu cihazlardan herhangi birine sahip olmanız durumunda kolayca Memoji oluşturabilirsiniz. Memoji oluştururken dikkat etmeniz gereken en önemli durum, çeşitli yüz ifadelerini içerecek çeşitliliğe yer verebilmektir.

  • iPhone veya iPad cihazınızda Messages (Mesajlar) uygulamasını açın.
  • Mevcut sohbetlerden birine dokunun veya yeni bir tane oluşturun.
  • Mesajı yazma yerine dokunun ve klavyenin ortaya çıkmasını sağlayın.
  • Klavyenin üst kısmında yer alan Memoji simgesine dokunun.
  • Memoji kısmına geldiğinizde Yeni Memoji butonunu görene kadar sağa kaydırın.
  • Yeni bir Memoji oluşturmak için Yeni Memoji butonuna tıklayın.

  Bu adımları takip ettiğiniz zaman standart bir şekilde Memoji oluşturabilirsiniz. Ancak oluşturacağınız Memoji için çok farklı özellikler belirleme yoluna gidebilirsin. Ten rengi, saç stili, kafa yapısı ve çok daha fazlasını özelleştirebilirsiniz.

  Memoji özelliklerinin belirlenmesi

  Memoji özellikleri çok farklı kategorilere ayrılırlar. Bu kategorilerde dilediğiniz gibi düzenleme yapabilme şansınız vardır. Bu düzenlemeler doğrultusunda oluşturacağınız Memoji tamamen farklı bir hale gelecektir. Değişiklikleri netleştirdikten sonra kaydetmeyi unutmamanız gerekir.

  • Ten renginizi belirleyebilir ve dilerseniz yüzünüze çil ekleyebilirsiniz.
  • Saç modelinizi belirleyebilir ve saç stilinizin nasıl olacağına karar verebilirsiniz.
  • Kafanızın şekline karar verirken aynı zamanda yaşınızı yansıtacak ayarlama yapabilirsiniz.
  • Göz renginize karar verebilir, göz şeklinizi ayarlayabilir ve kirpiklerinizi düzenleyebilirsiniz.
  • Kaşlarınızın rengini belirleyebilirsiniz ama aynı zamanda kaş stilinize karar verebilirsiniz.
  • Çeşitli seçenekleri kullanarak burnunuzu dilediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.
  • Dudaklarınızın şekline karar verebilir ve dudak renginizi belirleyebilirsiniz.
  • Kulaklarınızın şekline karar verebilir, aksesuarlar kullanabilir ve aksesuar stillerini seçebilirsiniz.
  • İsteğe bağlı olarak bıyık şekli, sakal şekli, bıyık rengi ve sakal rengi belirleyebilirsiniz.
  • Yüzünüze gözlük ekleyebilir, gözlük stiline karar verebilir veya lens rengi seçebilirsiniz.

  Tüm bu özellikleri dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Memoji olabildiğince farklı hale getirebilir veya tam anlamıyla kendinizi yansıtacak şekilde seçim yapabilirsiniz. Memoji için düzenlemeleri tamamladıktan sonra onu kaydedip kullanmaya başlayabilirsiniz.

  Memoji nasıl değiştirilir?

  Bir Memoji oluşturduktan sonra ondan memnun değilseniz değişiklik yapabilirsiniz. Memoji oluştururken seçtiğiniz saç rengini değiştirmek istiyorsanız bunu yapmak oldukça basittir. Sadece Memoji seçeneklerine göz atmanız yeterli olacaktır.

  • iPhone veya iPad cihazınızda Messages (Mesajlar) uygulamasını açın.
  • Mevcut sohbetlerden birine dokunun veya yeni bir tane oluşturun.
  • Mesajı yazma yerine dokunun ve klavyenin ortaya çıkmasını sağlayın.
  • Klavyenin üst kısmında yer alan Memoji simgesine dokunun.
  • Ardından daha fazlasını görmenizi sağlayacak simgeye ve Düzenle seçeneğine dokunun.

  Bir Memoji artık hoşunuza gitmiyorsa onu komple silebilirsiniz. Ancak herhangi bir Memoji silmeden önce ideal değişiklikleri yapmaya çalışmanız daha sağlıklı olacaktır. Böylece ekstra gereksinimlerle ve adımlarla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

  Memoji ile nasıl mesaj gönderilir?

  Memoji ile mesaj göndermek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. iPhone veya iPad'inizde Mesajlar uygulamasını açın.
  2. Yeni bir mesaj oluşturmak için sol üst köşedeki ikonu tıklayın veya mevcut bir mesaja cevap vermek için mesajı açın.
  3. Klavyenin üstünde gösterilen Animoji ve Memoji ikonlarından birine tıklayın.
  4. Memoji'yi seçmek için Memoji seçeneğini tıklayın.
  5. İstediğiniz Memoji'yi seçin ve mesajınızı göndermek için Gönder düğmesine tıklayın.

  Not: Eğer Memoji oluşturmak için seçenekleriniz yoksa, cihazınızda Memoji özelliği etkin değil demektir. Bu özelliği etkinleştirmek için Ayarlar > Genel > Dil ve Düzen > Dil seçeneklerine gidin ve iPhone dilinizi değiştirin. 

  Android'de Memoji yapılabilir mi?

  Memoji, Apple tarafından ortaya çıkarılmış bir kavramdır. iPad ve iPhone cihazlarında kolayca oluşturulabilir. Android kullanıcıları ise Memoji benzeri görseller elde edebilirler. Bunun için kullanılabilecek pek çok farklı işlevsel uygulama mevcuttur.

  1. Bitmoji

  Bitmoji pek çok Android kullanıcısının bildiği bir uygulamadır. Snapchat uygulamasını geliştiren aynı firmaya aittir. Bitmoji sadece yüzünüzü değil tüm vücudunuzu bir karikatür tarzı avatara dönüştürür. Elbette sadece yüzünüzü avatar yapmak istiyorsanız sadece yüzünüzü tarayabilirsiniz.

  Bitmoji doğrudan Snapchat ile entegredir. Ancak Gboard kullanıyorsanız sticker kısmında Bitmoji ile oluşturduğunuz avatarları bulabilirsiniz. Avatarınızı gönderebilmek için uygulamalar arasında geçiş yapmanıza gerek kalmaz. Doğrudan klavyenizden gönderim yapabilirsiniz.

  2. MojiPop

  MojiPop yüzünüzü elle çizilmiş karikatüre dönüştüren bir uygulamadır. Gerçekleştirilen çizim pek çok farklı sahneye eklenebilir ve sticker olarak kullanılabilir. MojiPop sayesinde pek çok senaryoda yüzünüzün nasıl gözükeceğini test edebilme şansınız olacaktır.

  Yüzünüzü bir sticker haline getirdiğinizde onu animasyonlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Uygulamada üç farklı avatar oluşturma fırsatına sahip olacaksınız. MojiPop kendi klavyesine sahiptir ve sticker paylaşımını olabildiğince kolaylaştırır.

  3. EMOJI Face Recorder

  EMOJI Face Recorder kendi yüzünüzü bir emojiye dönüştürmenize izin vermez. Bunun yerine çeşitli seçeneklerle bir emoji oluşturmanızı sağlar. Standart bir emojiyi alıp bambaşka bir hale büründürebilirsiniz. Avatar oluştururken mimiklerinizi kullanabilirsiniz.

  Uygulamayla kayıt oluştururken arka plan rengini değiştirebilme şansınız vardır. Uygulamanın yüzünüzü takip etmesi kolay olmasa bile kullanılması eğlencelidir. Hareketlerinizi doğru şekilde yakalamasını istiyorsanız mutlaka sabırlı olmanız gerekir.

  4. Face Cam

  Face Cam yüzünüzü tarayarak emoji oluşturmanızı sağlayan bir uygulama değildir. Bunun yerine farklı kategorilerden seçenekleri kullanmanıza izin verir. Saçınızı, ten renginizi, göz şeklinizi ve diğer karakteristik özellikleri seçerek bir avatar oluşturabilirsiniz.

  Bir avatar oluşturduktan sonra uygulama kamera gibi davranmaya başlar. Kamerada kendi yüzünüzü görmek yerine daha önce oluşturduğunuz büyük bir emojiyi görürsünüz. Yüzünüzü hareket ettirdiğinizde emoji hareket eder ve mimiklerinizi taklit eder.

  5. Samsung AR Emoji

  Samsung AR Emoji bir dizi farklı Samsung cihazında kullanılabilen bir özelliktir. Galaxy S20 serisi, Galaxy S21 serisi, Galaxy S10 serisi ve Galaxy S9 serisi bir telefona sahipseniz bu özelliği kullanabilirsiniz. Özelliği kullanabilme biçiminiz sahi olduğunuz cihaza göre değişiklik gösterir.

  Kameranızı açtıktan sonra AR Zone kısmında bulunan AR Emoji özelliğini kullanmanız gerekir. AR Emoji aktif hale geldiğinde hareketlerinizi kopyalayan bir avatar oluşturabilirsiniz. Ardından bunları varsayılan klavyenize entegre edebilir ve onları mesajlaşma uygulamalarında kullanabilirsiniz.

  iPhone ve iPad cihazlarında oluşturduğunuz Memoji avatarlarını iMessage, FaceTime ve çeşitli kamera efektlerinde kullanabilirsiniz. Android platformunda yer alan Memoji benzeri avatarları kullanabilmek için uygulama içerisinden gönderim yapmak gibi sınırlamalarla karşılaşabilirsiniz.

  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  Memoji

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et