R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Levent Erden

  Levent Erden pazarlama ve iletişim konuları açısından Türkiye'de ilk akla gelen isimlerden birisidir. Yıllarca büyük şirketlerin pazarlama çalışmalarına katkılarda bulunmuştur. Ayrıca Bilgi Üniversitesi'nde pazarlama ve onunla ilişkili çeşitli konularda dersler verir.

  İletişim ve pazarlama merkezli yarışmalarda defalarca jürilik yapmıştır. Özellikle söz konusu Türkiye olduğunda pazarlama dinamikleri konusunda bilgi birikimi çok yüksektir. Kendisine danışan kişilere genelde kalıpları yok sayarak hareket etmeleri gerektiğini öğütlediği bilinir.

  Levent Erden kimdir?

  Levent Erden, 1957 yılında İstanbul'da doğdu. Lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi'nde Master of Business Administration (MBA) eğitimine devam etti. İş hayatına girişi ise reklam sektörleri aracılığıyla oldu.

  Yaklaşık 3 yıl boyunca iletişim ajansı McCann'de çalıştı. Ardından kozmetik markası L'Oreal'in Türkiye'deki girişimlerine yön verebilmek üzere Fransa ve Türkiye'de çalışma fırsatı buldu. Sonucunda ise L'Oreal'de yöneticilik yapan ilk Türk olmayı başardı.

  L'Oreal'de elde ettiği yöneticilik deneyimin ardından Pepsi Co. International ile çalışmaya başladı. Bu şirketin ülke müdürü olarak görev aldı. Pazarlama ve iletişimle bağlantılı her görevi üstlendi. Böylece pazarlama alanında en değerli isimlerden birisi haline geldi.

  Kendi danışmanlık şirketini kurdu

  Levent Erden sektörde kazandığı deneyimin ardından kendi pazarlama danışmanlığı şirketini kurdu. Kısa süre içerisinde kimyevi tüketici ürünleri üreten dünyaca ünlü Procter & Gamble şirketinin danışmanlığını üstlendi. Ayrıca Lynos Tetley ve Merlin Gerin gibi markalara hizmet verdi.

  Levent Erden sadece pazarlama ve iletişim danışmanlığıyla yetinmedi. Türkiye'deki ilk interaktif televizyon denemesi olan Aktif TV'nin genel müdürlüğünü üstlendi. Kuruluşu aşamasında Bilgi Üniversitesi'ne önemli katkılarda bulundu.

  Aynı zamanda Havas WorldWide Türkiye grubunun kurucu ortaklığı olan Levent Erden, Bilgi Üniversitesi MBA ve e-MBA programlarında çeşitli dersler vermeyi sürdürür. Çeşitli bilgilere göre Levent Erden'in derslerde ve konferanslarda anlattıklarını kitaplaştırmak için çaba gösteren biridir.

  Başka Bi' Kafa programı

  Levent Erden, Bekir Ağırdır ve Kemal Sayar ile birlikte NTV bünyesinde Başka Bi' Kafa isimli program gerçekleştirdi. Programda gündelik konulara farklı bir açısıyla yaklaşım söz konusuydu. Programın moderatörlüğünü ise Simge Fıstıkloğlu yaptı.

  Başka Bi' Kafa programı ilk yayınını 20 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirdi. Kayda alınan son yayını ise 27 Haziran 2019 tarihinde yapıldı. Program için toplamda 64 bölüm yayınlandı. Başka Bi' Kafa programını NTV'nin resmi program sayfasından veya YouTube kanalından bulabilmek mümkündür.

  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  Kategoriler:
  Levent Erden
  Levent Erden Fotoğraf Levent Erden Fotoğraf
  Doğum Tarihi

  1957

  Doğum Yeri

  İstanbul, Türkiye

  Eğitim

  Galatasaray Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et