R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Dogecoin (DOGE)

  Dogecoin, 2013 yılında yazılım mühendisi Billy Markus ve Adobe ürün grup yöneticisi Jackson Palmer tarafından yaratılan bir kripto para birimidir. Parodi amaçlı çıkarılan para birimi gerçek kurlar karşısında gün geçtikçe artan değeri sayesinde en yüksek değerli ve en bilinen kripto para birimlerinden biri olmuştur. Dogecoin’in üzerinde internette hızla yayılan ve bir “meme” olan Japon Shiba Inu köpeği bulunmaktadır. 

  Dogecoin Neden Yükselişte?

  Kripto para denince akla gelen birkaç kripto paradan biri olan Dogecoin’in bu derece yüksek değer kazanıp popüler bir hale gelmesinin birkaç sebebi bulunmaktadır. Dogecoin, ilk yükselişini Reddit’teki Satoshi Street Boys isimli bir grup sayesinde elde etmiştir. Satoshi Street Boys grubu insanları Dogecoin almaya çağırarak Dogecoin’in değerinin artmasını sağlamıştır. Bu çağrı her ne kadar Dogecoin’in yükselmesine yol açsa da Dogecoin asıl yükselişini Tesla’nın CEO’su Elon Musk’ın insanları Dogecoin almaya yönlendirmesiyle yaşamıştır. Birkaç defa Dogecoin hakkında paylaşım yapan Elon Musk, insanları Dogecoin’e yönlendirerek Dogecoin’in bir anda değer kazanmasını sağlamıştır. 

  Dogecoin’in yüksek performansının bir diğer nedeni ise büyük bir çoğunluğunun tek bir kişinin elinde olmasıdır. 17 Şubat 2021 tarihli The Wall Street Journal haberine göre Dogecoin’in toplam arzının %30’a yakın bir kısmı tek bir kişinin elinde yer alıyor. 

  Dogecoin Nasıl Alınır?

  Dogecoin almak için öncelikle yerli bir kripto para borsasında üyeliğinizin olması gerekmektedir. Hesabınızı oluşturmak için gerekli bilgileri verip üye olduktan sonra istediğiniz kripto paraya yatırım yapmaya başlayabilirsiniz. Üye olduğunuz yerli kripto para borsasına göre değişecek şekilde, hesabınıza kredi kartı, banka kartı, eft, havale ve papara gibi birçok seçeneği kullanarak para yükleyebilirsiniz. Bunun haricinde yine hesabınızdaki başka kripto paralardan kazandığınız parayı kullanarak da Dogecoin alabilirsiniz. 

  Dogecoin alırken dikkat etmek gereken şeylerden biri aldığınız sitenin güvenli olmasıdır. Eğer ilk defa Dogecoin veya başka bir kripto para alacaksanız ilk bulduğunuz siteden almak yerine birkaç yere bakıp araştırma yaparak en güvenilir siteden almanızı öneririz. Aksi takdirde kripto paraların takibi yapılamadığı için dolandırıcılık vb. durumlarda sıkıntı yaşayabilirsiniz. 

  Dogecoin Kaç TL?

  Dogecoin tarihindeki en yüksek değer 2021 yılının mayıs ayında gözlemlenmiştir. O zamanki değeri 0,73 dolar (7,10 TL) olan Dogecoin’in 4 Kasım 2021 tarihi itibariyle güncel değeri 0,25 dolar yani 2,43 TL’dir. 
   

  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  Dogecoin (DOGE)
  Dogecoin Logo Dogecoin Logo
  Döviz kuru

  $0.16, ₺1.37

  Tedarik limiti

  Sınırsız

  Baş sürüm

  6 Aralık 2013

  Geliştirici(ler)

  Billy Markus, Jackson Palmer

  Menkul değer sembolü

  DOGE

  Website

  https://dogecoin.com

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et