R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  DLive

  Toplamda 7 ülkede içerik geliştirme ekibi bulunan DLive, 2018 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Silikon Vadisi’nde kurulan bir canlı yayın platformudur. Platformda oyun yayınlarına ek olarak gibi müzik ve sohbet yayınları da yapılabilmektedir. Neredeyse her platformda yer almasının yanı sıra yeni bir uygulama olması sebebiyle de yeni yayıncılar için oldukça avantajlıdır. Kurulduğu ilk 6 ayda 500.000 aktif kullanıcı sayısına ulaşan DLive, Türkiye’deki izleyicilerin fazla olması sebebiyle kurulduktan kısa bir süre sonra Türkçe dil desteğini getirmiştir. 

  DLive’a nasıl üye olunur?

  DLive platformu üzerinden açılan yayınları izlemek isteyen kişiler, DLive üye ol işlemi yaparak istedikleri yayıncıları izleyebilmektedir. DLive’a üye olmak için uygulanması gereken adımlar şunlardır;

  1. https://dlive.tv/ adresine giriş yapılır.
  2. Sağ üst köşede yer alan “Kayıt Ol” seçeneğine tıklayarak istenen bilgiler doldurulur.


   

  1. Bilgiler doldurulduktan sonra “Kaydol” tuşuna tıklanır.
  2. Kaydol tuşuna bastıktan sonra kayıt gerçekleşecektir. Bu adımdan sonra istenen yayıncıyı izlemek mümkün hale gelecektir.

  DLive canlı yayın açma

  DLive adı verilen Amerika merkezli canlı yayın uygulamasında istenen içerikte yayınlar açmak mümkündür. DLive’da yayın açma işlemi yapabilmek için takip edilmesi gereken adımlar aşağıdaki listede sıralanmaktadır.

  1. Öncelikle https://dlive.tv adresine kayıtlı hesap ile giriş yapılır.
  2. Sağ üst köşede yer alan kamera ikonuna tıklanması gerekir.
  3. Eğer kayıt olunan e-posta adresi sisteme kayıtlı değilse ekranda doğrulama yapılması gerektiğine dair bir uyarı gösterilir. Bu uyarıyı alan bireylerin e-posta doğrulaması yapması ve tekrardan kamera ikonuna tıklaması gerekecektir.
  4. “Yayın bilgileri” kısmı, yayın açmak isteyen kişilerin kendi bilgileri doğrultusunda doldurulur ve daha sonra “Kaydet” butonuna tıklanır.
  5. Bu adımdan sonra “Kodlayıcı Sunucu Bilgileri” şeklinde bir yazı parçası gelecektir. Yazı geldiği zaman yayın açmak isteyen kişilerin bu yazıya tıklaması gerekecektir.


   


   

  1. Açılan sayfada yayıncının yayın URL’si ve yayın anahtarı görünecektir. Bu işlem bir kez yapıldıktan sonra açılan sayfada yer alan yayın anahtarı kullanılarak istenen zamanlarda yayın açmak mümkün olacaktır.

  DLive’da nasıl para kazanılır?

  Dlive’da para kazanmanın birçok yolu bulunmaktadır. Platformda direkt yayın açmaya başlandığı anda para kazanılabileceği gibi belli bir kitleye ulaştıktan sonra da para kazanılabilmektedir. DLive para kazanma yolları;

  Abonelik

  Her canlı yayın platformunda olduğu gibi DLive’da da abonelikler sayesinde para kazanabilmek mümkündür. DLive bu noktada diğer platformdan ayıran en önemli özellik yayıncıya gelen aboneliklerden hiç kesinti almamasıdır. Kesinti olmadığı için abonelik ücretinin (Aylık 30 TL) tamamı yayıncıya aktarılmaktadır.

  Bağış

  DLive’da “Limon” adı verilen bakiyeler sayesinde  yayınları izleyen kullanıcılardan bağış alınabilmektedir. Aynı abonelik konusunda olduğu gibi bağışlarda da DLive herhangi bir kesinti uygulamamaktadır. DLive platformu üzerindeki  yayıncılar, limon bakiyesini kredi kartının yanı sıra kripto parayla da alabilmektedir. DLive yayın platformu, kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kabul etmesi nedeniyle de oldukça yenilikçi bir sisteme sahiptir. Platformdaki Limon fiyatları şu şekildedir;

  • 88 Limon: 9.50 TL
  • 288 Limon: 31.09 TL
  • 688 Limon: 74.26 TL
  • 1.188 Limon: 128.23 TL
  • 2.888 Limon: 311.72 TL
  • 7.888 Limon: 851.40 TL

  Reklam

  Diğer para kazanma yollarına göre daha zorlu ve emek isteyen bir seçenek olmasına rağmen DLive’da reklam alarak da para kazanma seçeneği bulunmaktadır. Özellikle mobil oyun reklamları sayesinde yayıncılık geliri büyük ölçüde arttırılabilmektedir. Ancak reklam alacak noktaya ulaşmak için yayıncıların kendilerini kanıtlaması ve düzenli yayınlar yaparak belli bir kitleye ulaşması gerekmektedir.

  Yukarıdaki belirtilen yöntemleri kullanarak bu platform üzerinden para kazanabilmek mümkündür. Ancak tüm kazanç yöntemlerinde yayıncıların kendilerini geliştirmesi, marka ve izleyici kitleleri tarafından tanınması gerekecektir. Bu sayede istenen başarı ve kazanç sağlanabilecektir. 

   

  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  DLive
  DLive Logo DLive Logo
  Site türü

  Canlı yayın platformu

  Kayıt

  Opsiyonel

  Kapsama

  Tüm Dünya

  Sahip

  BitTorrent

  Başlama tarihi

  Eylül 2018 (3 yıl önce)

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et