R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Discovery+

  Discovery+ (Discovery Plus), çevrimiçi yayın platformudur. Discovery Inc. tarafından geliştirilmiş ve hizmete alınmış çevrimiçi dijital içerik yayın hizmeti sunar.

  Discovery, aylık abonelik usulünde hizmet veren ücretli çevrimiçi yayın platformudur. Discovery Inc. bünyesindeki kanal ve yayın platformlarının içeriklerini bir araya getiren, orijinal seri ve programlar yayınlayan akış hizmetidir.

  Discovery+ tarihçe

  Discovery+ içerik platformu, 2020’de hizmete sunuldu. İlk defa Hindistan pazarında hizmete açıldı. 2020 bitmeden Avrupa kıtasına hizmet veren Dplay servisini revize ederek, “Discovery+” markasıyla Avrupa’da da hizmete sundu. Discovery+’nın ABD’deki çıkışı ise 2021’nin başında gerçekleşti.

  Global pazarda kısa sürede büyüme kaydetti. 2021’in Ağustos ayında 18 milyon aboneyi geçmeyi başardı. Servis, Kanada’da 2021 Ekim ayı içerisinde hizmete açıldı. Discovery Inc. tarafından Discovery+’nin global pazarda hizmete açılacağı ülkelere ilişkin bir program yayınlandı.

  Şirket, farklı bölge ve ülkelere yönelik olarak yayın ortaklarıyla çalışma gerçekleştiriyor. Discovery+, 2021’in Mayıs ayı itibariyle BluTV ortaklığında Türkiye pazarına da giriş yaptı.

  Discovery+, WindowsMacOS ve Linux işletim sistemlerinde web tarayıcıları üzerinden erişilebilir. Mobil desteği/uyumluluğu da bulunur. Android ve iOS mobil işletim sistemlerine özel geliştirilmiş Discovery+ uygulaması bulunur. Ayrıca dijital medya oynatıcı platformlarında kullanılabilir. Xbox One ve Xbox Series oyun konsolları üzerinden de erişilebilir.

  Discovery+ içerikleri neler?

  Discovery+ platform içerikleri orijinal seri ve programlardan oluşuyor. Ayrıca Discovery Inc.’in bünyesinde yer alan; “TLC”, “DMAX”, “ID”, “Discovery Science”, “Discovery Channel”, “Travel Channel”, “Animal Planet”, “Investigation Discovery” kanallarındaki içeriklere de erişilebilir. Ayrıca “HGTV”, “Food Network”, “Asian Food Network” kanallarındaki yayın akışlarına da yer veriyor.

  Discovery+, ülke ve bölge bazlı yayın ortaklarının mevcut içeriklerine de platformda yer verir. Bu yüzden Discovery+’nin ülke/bölge kapsamına göre farklı içerikler olabilmektedir. Örneğin ABD’de Discovery+ ile A&E Networks arasında özel lisans anlaşması bulunur. Bu anlaşma kapsamında “Lifetime” ve “History” kanal içeriklerinden programlar yer alır. Bu programlar diğer ülke/bölge kapsamlarının akışının yer almaz.

  Discovery+ Eurosport anlaşması

  Discovery+, Avrupa pazarına yönelik Eurosport ile anlaşma sağlamıştır. Eurosport ağlarında yer alan kanal ve spor içerikleri Avrupa ülkelerindeki Discovery+ platformlarında izlenebiliyor.

  Discovery+ Türkiye

  Global pazara kademeli olarak giriş yapan Discovery+, 2021’in Mayıs ayında Türkiye pazarına da girmiştir. Discovery+, Türkiye’de BluTV ile yayın ortağı olarak anlaşmıştır. Bunun için Discovery şirketi BluTV’nin %35’lik hissesini satın almıştır. 

  Satın alım sonrasında her iki dijital yayın platformunun içerikleri bir araya getirilmiştir. Discovery+ içerikleri BluTV üzerinde yayınlanıyor. Ayrıca, BluTV’den orijinal içerikler de Discovery+’nin diğer bölgelerindeki platformlarında yayınlanıyor.

   

  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  Discovery+
  Discovery+ Logo Discovery+ Logo
  Site türü

  OTT video yayınlama platformu

  Servis sağladığı bölge

  Amerika, Kanada, Brezilya, Asya'nın belirli bölümleri ve Avrupa

  Sahibi

  Discovery, Inc.

  Önemli kişiler

  David Zaslav

  Kayıt olunabiliyor mu?

  Ücretsiz (içerik çoğu ülkede değişiklik gösterir)

  Kullanıcı sayısı

  18 Milyon (3 Ağustos 2021)

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et