R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Dilek Aslıhan Koruyan Sabancı

  Eğitimlerini tamamladıktan sonra çalışma hayatına ABD merkezli Johnson & Johnson şirketinde başladı. Ethicon Incorporation ve Ethicon Endo Surgery Incorporation şirketlerinde çalışma fırsatı elde etti. Daha sonrasında rotasını Türkiye'ye çevirmiştir.

  Çalışma hayatının yanı sıra Dilek Aslıhan Koruyan Sabancı, 1991 yılında Miss Turkey yarışmasına katıldı ve ikincilik derecesiyle Türkiye güzeli oldu. Aynı yıl gerçekleştirilen Miss World yarışmasında altıncılık ve Miss Europe yarışmasında beşincilik elde etti.

  Dilek Aslıhan Koruyan Sabancı kimdir?

  Dilek Aslıhan Koruyan Sabancı, 1972 yılında Ankara'da doğdu. Ailesi Londra'da görevli olduğu için ilköğretimini Londra'da tamamladı. Boğaziçi Üniversitesi'nde lisans eğitimine başladı ve eğitimini ABD'de sürdürerek Texas A&M Üniversitesi'nin işletme bölümünden mezun oldu.

  Çalışma hayatında ilk durağı kişisel ürünler, tıbbi malzemeler ve ilaçlar üreten dünyaca ünlü Johnson & Johnson firması oldu. 1997 yılında müşteri yöneticisi olarak dahil olduğu şirketin Türkiye kanadında ise ürün yöneticisi olarak görev aldı.

  Dilek Aslıhan Koruyan Sabancı eğitim anlamında daha büyük atılımlar gerçekleştirmek için yüksek lisans eğitimi almaya karar verdi. Buna paralel olarak SEDES Holding'in yönetim kuruluna kurucu üye unvanıyla dahil oldu ve aynı holdingde yönetim kurulu başkan yardımcısı olarak görev aldı.

  Yüksek lisansa ve diğer eğitimlere başlangıç

  Dilek Aslıhan Koruyan Sabancı, 2002 yılında önemli bir karar alarak New York'taki Cornell Üniversitesi'nde ve Milano'daki SDA Bocconi Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimlerine başladı. Toplam 7 yıl içerisinde istediği tüm eğitimleri alarak çalışma alanını güçlendirdi.

  Eğitim geçmişine finans yönetimi, otel yönetimi, restoran yönetimi, otel yönetimi ve pazarlama teknikleri ile bitkisel gıdalar ve beslenme eğitimlerini dahil etti. 2002 yılında ünlü iş adamı Özdemir Sabancı'nın oğlu Demir Sabancı ile evlenerek dünya evine girdi.

  Oldukça güçlü bir eğitim geçmişine sahip olmasına ve ünlü bir ailenin ferdi olmasına rağmen asıl tanınırlığını yazdığı kitaplarla elde etti. Onu kitap yazmaya teşvik eden durum ise 2006 yılında yaptırdığı tahliller oldu. Tahliller sonucunda bazı gıdalara karşı alerjisinin olduğu anlaşıldı.

  Alerji testleri ve yazarlığa başlangıç

  Dilek Aslıhan Koruyan Sabancı alerji testlerinin sonuçlarını aldıktan sonra hayatında yeni bir sayfa açmak istedi. Artık yediklerine ve içtiklerine çok daha fazla dikkat etmek zorundaydı. Harvard Tıp Fakültesi'nde eğitim almayı tercih etti ve kitaplarının altyapısını oluşturmaya başladı.

  Önce, 2010 yılında Glütensiz Gurme Lezzetler adını taşıyan kitabını yayınlandı. 1 yıl sonra bu kitabın yayınını İngilizce olarak gerçekleştirdi. 2015 yılında doğal tariflere odaklanan Evinizde Sağlık ve Güzellik isimli kitabını yayınladı. 2017 yılında ise Çocuklar için Gurme Lezzetler kitabını çıkarttı.

  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  Kategoriler:
  Dilek Aslıhan Koruyan Sabancı
  Dilek Aslıhan Koruyan Sabancı Fotoğraf Dilek Aslıhan Koruyan Sabancı Fotoğraf
  Doğum Tarihi

  1972 (50 yıl yaşında)

  Doğum Yeri

  Ankara, Türkiye

  Eğitim

  Teksas A&M Üniversitesi

  Kitaplar

  Gluten Free Mediterranean Gourmet Cuisine: Invaluable Recommendations for a Healthy Immune System

  Eşi

  Demir Sabancı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et