R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Buket Dereoğlu kimdir? Buket Dereoğlu kaç yaşında, nereli? Buket Dereoğlu hayatı ve biyografisi!

  Buket Dereoğlu Babası Kimdir?

  Selin Buket Dereoğlu, 30 Nisan 1970 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. İzmir kökenli bir ailenin kızı olan Dereoğlu'nun aile hayatı, dikkat çekici bir hikayeye sahiptir. Annesi İdil Yazgan ile babası genç yaşta boşandılar. İdil Yazgan, ikinci evliliğini usta oyuncu Ercan Yazgan ile yaparak bu ilişkiden Buket Dereoğlu dünyaya geldi.

  Buket Dereoğlu'nun öz babası olarak bilinen isim Ercan Yazgan'dır. Ancak, önemli bir detayı belirtmek gerekir ki Ercan Yazgan aslında Selin Buket Dereoğlu'nun üvey babasıdır.

  Kariyerine Başlangıç ve Tiyatro Deneyimleri

  Selin Buket Dereoğlu, Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro oyunculuk bölümünden mezun oldu. Oyunculuk kariyerine ise annesinin tiyatrosu olan "İdil Abla Çocuk Tiyatrosu"nda başladı. Daha sonra Dormenler Tiyatrosu, Gülriz Sururi-Engin Cezzar Tiyatrosu, Ercan Yazgan-Bülent Kayabaş Tiyatrosu, TİM ve "Tiyatro Portakal" gibi çeşitli tiyatro gruplarında sahne aldı.

  Televizyon Dünyasına Adım Atışı ve Ünlü Projeleri

  Ünlü oyuncu, televizyon dünyasına 1989 yılında başlayan ve 13 yıl süren "Bizimkiler" dizisi ile adım attı. Bu dizide Erdal Özyağcılar, Ercan Yazgan, Aykut Oray, Savaş Dinçel, Zihni Göktay, Meral Çetinkaya gibi usta oyuncularla birlikte rol aldı. 90'lı yıllarda "Cümbüş Sokak", "Sarı Gacı" ve "Tatlı Kaçıklar" gibi dizilerde de yer aldı.

  2012 yılında ise "Eve Düşen Yıldırım" dizisinde başarılı bir performans sergiledi.

  Buket Dereoğlu Aşk Hayatı ve Aile

  Buket Dereoğlu'nun aşk hayatı da dikkat çekici. İlk evliliğini 1994 yılında oyuncu Volkan Severcan ile yaptı, ancak bu evlilik sadece 2 yıl sürdü ve 1996 yılında son buldu. İkinci evliliğini ise 2004 yılında meslektaşı Özgür Özgülgün ile gerçekleştirdi. Buket Dereoğlu'nun bu evliliğinden Can adında bir oğlu bulunuyor.

  Selin Buket Dereoğlu'nun hem kariyeri hem de özel hayatı, dikkat çeken bir başarı hikayesi sunuyor. Kendisi Türk televizyon ve tiyatro dünyasının sevilen isimlerinden biri olarak yoluna devam etmektedir.

  Buket Dereoğlu'nun annesi ve babası kimdir?

  Buket Dereoğlu'nun annesi İdil Yazgan'dır ve babası ünlü oyuncu Ercan Yazgan'dır. Ancak, Ercan Yazgan aslında Dereoğlu'nun üvey babasıdır.

  Selin Buket Dereoğlu'nun kariyerine başlangıcı nasıl oldu?

  Oyunculuğa annesinin tiyatrosu olan "İdil Abla Çocuk Tiyatrosu"nda başlayarak kariyerine adım atmıştır.

  Hangi projelerde rol aldı?

  Buket Dereoğlu, "Bizimkiler", "Cümbüş Sokak", "Sarı Gacı", "Tatlı Kaçıklar" gibi televizyon dizilerinde rol almıştır.

  Buket Dereoğlu'nun aşk hayatı nasıl gelişti?

  Buket Dereoğlu, ilk evliliğini oyuncu Volkan Severcan ile yapmış, ancak bu evlilik 2 yıl sürmüş ve sona ermiştir. İkinci evliliğini ise meslektaşı Özgür Özgülgün ile gerçekleştirmiştir. İkinci evliliğinden Can adında bir oğlu vardır.

  Buket Dereoğlu'nun mezuniyeti ve tiyatro deneyimleri nelerdir?

  Buket Dereoğlu, Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvar Tiyatro oyunculuk bölümünden mezun olmuş ve tiyatro kariyerine çeşitli tiyatro gruplarında sahne alarak başlamıştır.

   

  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  Buket Dereoğlu kimdir? Buket Dereoğlu kaç yaşında, nereli? Buket Dereoğlu hayatı ve biyografisi!
  Buket Dereoğlu Buket Dereoğlu
  Doğum

  30 Nisan 1970 (53 yaşında)

  Meslek

  Oyuncu

  Etkin yıllar

  1989-günümüz

  Evlilik

  Volkan Severcan (e. 1994; b. 1996) Özgür Özgülgün (e. 2004; b. 2009)

  Çocuk(lar)

  Can Özgülgün

  Ebeveyn(ler)

  İdil Yazgan

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et