R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Bitexen

  Bitexen, kripto paraların ve alt coinlerin alınıp satılabilmesine imkan tanıyan bir kripto para borsasıdır. Bitexen üzerinden hesap oluşturularak farklı alım satım işlemleri yapılır.

  Birçok dijital varlık alım ve satım borsası günümüzde kullanıcılara hizmet etmektedir. Bu borsalar üzerinden dijital paraların al-sat işlemleri ile insanlar para kazanmaya çalışırlar. Ülkemizde de alım ve satım borsası olarak hizmet vermekte olan borsalar bulunur. Bitexen, bu borsalar arasında yer almaktadır. Bitexen, kripto para al-sat işlemleri için geliştirilen bir dijital ticaret platformudur. Ülkemizde insanların güvenli şekilde kripto para borsası üzerinden işlem yapabilmeleri amacıyla geliştirilmiştir. 

  Bitexen, 4 Mayıs 2018’de Türkiye’de kurulmuştur. İTÜ Arı Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde faaliyet gösteren Bitexen Teknoloji A.Ş.’ye aittir. Bitexen, Dijital Varlık Alım Satım Platformu'nda yüzden fazla dijital varlık listelenmektedir. İstanbul Ticaret Odası'na kayıtlıdır. 5 milyon Türk Lirası ödenmiş sermaye ile hizmet vermektedir.

  Bitexen’in kuruluşu ile beraber Türkiye'deki kripto para borsasında hareketlenme yaşanmıştır. Tamamı Türk yerli mühendislerin çalışmaları sonucunda ortaya çıkarılmıştır. İstanbul Ticaret Odası'nda da Bitexen platformunun kaydı mevcuttur. Kullanıcılara sunduğu onlarca imkan ve fırsatlar ile istikrarlı olarak büyümeye devam etmektedir. Ülkemizde kripto para borsası adı altında faaliyet gösteren çeşitli borsalar vardır. Bu dijital borsalar arasında güvenilirliği ispatlanmış olanlar arasında Bitexen de yer alır.

  Bitexen borsası, yaygın kullanılan ve az bilinen sanal paraların alışverişine olanak tanır. Alt coinlerin de alım satım işlemleri Bitexen üzerinden yapılır. Bitcoin, Ethereum, Stellar ve XRP dünya çapında herkese adını duyurmayı başarmış kripto para birimleridir. Dünya çapında adını herkese duyurmayı başaran farklı kripto para birimleri de vardır. Bu kripto paralar da yine Bitexen üzerinden alım satım işlemlerine hazır haldedirler.

  Bitexen borsası, itibari para birimleri olarak Türk lirasının veya Tether'in kullanımına olanak tanır. Tether, usdt olarak adlandırılır. Bitexen üzerinden herhangi bir işlem yapabilmek için hesap oluşturulması gerekmektedir. Hesap oluşumu tamamlandıktan sonra bu borsa içerisinde 3 farklı emir tipi ile işlemler gerçekleştirilir. Bitexen üzerinden gerçekleştirilmek istenen işlemler, oldukça hızlı tamamlanır. Bu da güvenilirliğinin yanında kullanıcıları memnun eden bir özelliktir.

  Bitexen borsası içerisinde yer alan Exen Coin adında bir kripto birimi mevcuttur. Exen Coin ile birlikte bazı dönemler içerisinde kullanıcılar komisyon iadesi alırlar. Kullanıcıların hesaplarındaki Exen Coin varlıklarının birtakım avantajları bulunmaktadır. Hesaplarda bulunan Exen Coin sayesinde kullanıcılar, düşük komisyon oranları ile işlemlerini gerçekleştirirler. Ayrıca spor kulüpleri, NFT ve DeFİ gibi kripto para birimlerinin de cüzdanları eklenmesini olanak tanır.

  Bitexen ne işe yarar?

  Bitexen, bir dijital kripto borsasıdır. Kullanılabilmesi için Bitexen üzerinden hesap açılması gerekmektedir. Hesap açılımı ve üyelik işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştirdikten sonra kullanıma hazır hale gelir. Üyelikten sonra kripto paralarının alım satım işlemlerinin yapılabilmesini sağlar. Kripto para işlemlerinin alım satım işlemleri gerçekleştirildiği takdirde, Bitexen aracı görev üstlenir. 

  Bitexen kullanıcıları, alım satım yapmak istedikleri para birimine karar verirler. Sonrasında işlem yapmak istedikleri tutarı belirlerler. İşlem gerçekleştirildikten sonra hazırda bekleyen işlemler yoksa kısa sürede tamamlanır. Eğer işlemlerde bir kuyruk varsa son gerçekleştirilen işlem sıraya eklenir. Bitexen borsası, işlemleri birkaç dakika içerisinde tamamlama potansiyeline sahiptir. Bir işlem eklendiği takdirde kullanıcıların ekran başında beklemelerine gerek yoktur. İşlem gerçekleşene kadar kullanıcılar farklı işlemlerle uğraşırlar. 

  Bitexen'e nasıl kayıt olunur?

  Bitexen borsasının kullanılabilmesi için ilk önce kayıt olması gerekmektedir. Kayıt olunabilmesi için ilk adım olarak Bitexen internet sitesine erişim sağlanmalıdır. Buradan hesap oluştur ile ilgili adımlar teker teker takip edilir. Bu adımların tamamı bittikten sonra kullanıcılar üyelik sahibi olmuş olurlar. Kullanıcılar kripto paralar ile ilgili bütün işlemlerini bu borsa üzerinden gerçekleştirirler. Üyelik sahibi olunabilmesi adına izlenmesi gereken adımlar aşağıda sıralanmıştır:

  • Bitexen resmi internet sitesine erişim sağlanır.
  • Giriş bölümünde hesap oluştur kısmına tıklanır.
  • Burada karşılaşılan sayfada ilk olarak üyelik için kullanılacak e-posta adresi girilir.
  • Sonrasında isim, soy isim ve şifre girilir. 
  • Güncel politika ve şartların onaylanması gerekir.
  • Bu adımlar tamamlandıktan sonra e-posta adresine gönderilecek olan aktivasyon maili onaylanır.
  • Üyelik onaylama işlemleri sonrasında kullanıcı adı ve şifre ile sistemde oturum açılır.
  • Oturum açıldıktan sonra kripto paralar ile ilgili her türlü işlem gerçekleştirilir.

  Bunların yanında, üyelik işlemleri tamamlandıktan sonra kimlik ve adres doğrulamasına ihtiyaç duyulur. Kimlik ve adres doğrulaması hesaplarda sınırlama olmaksızın işlemlerin yapılabilmesi olanağı sunar. Sınırlandırma olmaksızın işlemlerin yapılabilmesi adına istenilen belgeler olarak sistemde yer alırlar. Kimlik ve adres doğrulaması genel olarak dijital borsalarda kullanılan bir uygulamadır. Kanunlar çerçevesinde hizmet sunan tüm borsalar, bu uygulamayı aktif olarak kullanır. Tüm kripto para borsaları üyelik işlemlerinden sonra kimlik ve adres doğrulaması yapılır.

  Bitexen'e nasıl para yatırılır?

  Bitexen’e para yatırmak isteyen kullanıcıların öncelikle bir üyeliğe sahip olmaları gerekmektedir. Üyeliğe sahip olan kullanıcılar, Bitexen ana sayfasında bulunan Hesaplarım kısmına tıklamalıdırlar. Bu kısımda yer alan Varlıklarım seçeneğinden TRY-Yatır butonuna tıklamalıdırlar. Bu şekilde para yatırma işlemine başlanmış olur.

  TRY-Yatır butonuna tıklandığı zaman üyelerin karşısına bir ekran çıkar. Bu ekranda Ziraat Bankası, Fibabanka ve Golden Global Bank hesaplarına ait IBAN numarası bulunur. Ayrıca üyelere özel "İşlem Açıklaması" da bu ekranda yer alır. Bu adımdan sonra mobil bankacılık üzerinden istenilen alanlar doldurulur. Bu şekilde para transferleri gerçekleştirilir.

  Bitexen'den nasıl para çekilir?

  Bitexen’den para çekmek isteyen kullanıcıların öncelikle bir üyeliğe sahip olmaları gerekmektedir. Üyeliğe sahip olan kullanıcılar, Bitexen ana sayfasında bulunan Hesaplarım kısmına tıklamalıdırlar. Bu kısımda yer alan Varlıklarım seçeneğinden TRY-Çek butonuna tıklamalıdırlar. Bu şekilde para çekme işlemine başlanmış olur.

  İlk kez Türk Lirası çekeceklerin dikkat etmeleri gerekenler nelerdir?

  Bitexen, güvenlik önlemleri kapsamında mobil olarak IBAN bilgisi girişlerine izin vermemektedir. Web sitesi üzerinden para çekim talebinde bulunan kullanıcıların IBAN bilgileri istenir. IBAN bilgilerini altında ise rumuz kutucuğu bulunmaktadır. Rumuz kutucuğuna herhangi bir isim verildiği takdirde IBAN sisteme kaydolur. İlgili IBAN bilgisinin sisteme kayıt aşamasında rumuz olarak girilen isim ile kayıt gerçekleşir. Kullanıcılar daha sonra mobil olarak da kayıtlı olan rumuz üzerinden para çekim işlemi yaparlar. Fakat daha önce kaydedilmemiş bir IBAN mobil olarak kullanılamaz. Para çekim işlemlerini ilk kez gerçekleştirilecek kullanıcıların bu işlemi, site üzerinden yapmalıdır.

  İlk kez Bitexen üzerinden para çekecek olan kullanıcıların dikkat etmesi gereken bazı unsurlar vardır. Bu unsurlar madde madde aşağıda sıralanmıştır:

  • Bitexen üzerinden ilk defa çekim yapacak olan kullanıcıların e-posta onayı vermeleri gerekir. Aynı adres üzerinden tekrar çekim talebinde bulunulduğunda e-posta olmayı gerekmez. Fakat ilk çekimlerde e-postayı onayı olmadan işlem gerçekleştirilmez. Bundan sonraki para çekimlerinde ise e-postayı onayı olmadan talep işleme alınır.
  • İlk kez para çekecek olan kullanıcıların kendi adlarına açılmış bir banka hesabı kullanmaları gerekir. Kullanıcılar kendilerine ait olmayan hesaplara yapılan para transferlerinde sıkıntı yaşarlar. Bu para transferleri hatalı işlem olarak kategorize edilir. Hatalı işlemlerde para iadesi yapılırken bankalar tarafından ek ücretler kesilir. Bu ek ücretler ise kullanıcılara yansır. Bu sebeple kullanıcılar, kendi adlarını açılmış banka hesapları dışındaki hesapları kullanmamalıdırlar. 
  • Bitexen üzerinden para çekim işleminin yapılabilmesi için iki aşamalı doğrulama yapılmalıdır. İki aşamalı doğrulama gerçekleşmediği sürece para çekme işlemi gerçekleştirilemez.

  Bitexen üzerinden minimum Türk Lirası çekme limiti nedir?

  Bitexen  üzerinden para çekme minimum alt sınırı 50 TL'dir. 

  Para çekme işlemleri ne zaman gerçekleştirebilir?

  • Ziraat Bankası hesabına sahip olan üyeler para çekme işlemlerini 7/24 gerçekleştirirler.
  • Ziraat Bankası dışındaki bir hesaba sahip olan üyeler çalışma gün ve saatleri içerisinde gerçekleştirirler. Ziraat Bankası dışındaki hesaplar EFT statüsünde yer alır. Bu hesaplardaki para çekme işlemleri çalışma gün ve saatleri ile sınırlandırılmıştır.
  • İş günleri içerisinde saat 16.30’a kadar para çekme talepleri sisteme girilir. İşlem sırasına göre talepler aynı gün içerisinde gerçekleştirilir.
  • Çalışma gün ve saatleri içerisinde olmayan para çekme talepleri ise hemen gerçekleşmez. Bu taleplerin gerçekleştirilmesi en yakın iş günü içerisinde olur.

  Bitexen üzerinden para gönderim kuralları ve dikkat edilmesi gerekenler

  Bitexen üzerinden TL yatırma işlemleri yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Bu unsurlar ve para gönderme kuralları aşağıda sıralanmıştır:

  • Bitexen üzerinden en az 1 TL para gönderimi yapılır.
  • Para yatırma işlemi gerçekleştirilirken alıcı adı kısmına “Bitexen Teknoloji Anonim Şirketi” yazılır.
  • Tek seferde veya toplamda gönderilecek TL tutarları, kullanıcıların limitleri dahilinde  olmak zorundadır. Kullanıcılar güncel limitlerini "Hesaplarım>Limitlerim" ekranından kontrol ederler.
  • Bitexen hesaplarında üyelere özel olarak üretilen açıklama kodları bulunmaktadır. Para gönderme işlemleri esnasında işlem açıklamasında bu kod tam olarak belirtilir. Bu kod, her para gönderim işlemi öncesinde Bitexen üzerinden tekrar kontrol edilir. 

  Bunların haricinde bazı para gönderim işlemleri direkt olarak iptal edilir. ATM’ler üzerinden gönderilen paralar, IBAN bilgisi olmadığı için direkt olarak iptal edilir. Çünkü bu şekilde gönderilen meblağlarda göndericinin teyit edilmesi mümkün değildir. 

  Bitexen’in avantajları nelerdir?

  Bitexen, kripto para borsaları içerisinde farklı avantajlara sahip olan borsalardan biridir. Bu avantajların başını Bitexen borsasının güvenilir olması çeker. Güvenlik amaçlı alınan önlemler sıkıdır. Ayrıca, kripto para varlıklarını güvence altına alınması için yapılan çalışmalar kapsamlıdır. 

  Bir diğer avantajı olarak ise, Bitexen sistemine erişimin oldukça kolay olması gösterilir. Kullanıcı dostu bir arayüze sahip olduğu için kullanımı oldukça kolaydır. Bunun dışında içerisinde barındırdığı algoritmalar sayesinde API desteklerine sahiptir. 

  Bitexen’in kendisine ait olan bir kripto parası bulunmaktadır. Exen Coin ismindeki bu kripto para ile kesilen komisyon ücretlerinde indirimler sunulur. Bitexen’in kendi kripto parası ile yapılan işlemlerde indirimler sunması da avantajlar arasında yer alır. 

  • Bakiyede 10 Exen Coin ve fazlası varsa komisyon oranında %10 indirim sağlanır. 
  • Bakiyede 20 Exen Coin ve fazlası varsa komisyon oranında %20 indirim sağlanır. 
  • Bakiyede 100 Exen Coin ve fazlası varsa komisyon oranında %50 indirim sağlanır.  

  Bitexen’in kullanım kolaylığı açısından da üyelerini memnun ettiği bir gerçektir. Hızlı ve basit bir yapıya sahip olan Bitexen, kolay anlaşılır. Ayrıca Bitexen’in bir mobil uygulaması da bulunmaktadır. Bu mobil uygulama üzerinden kripto para analizlerinin anlık olarak gerçekleştirilmesi mümkün olur. Bunun dışında üyelerin vermiş olduğu emirlerde de direkt olarak mobil uygulamalardan bildirim alırlar. 

  Bitexen iletişim bilgileri

  Şirket AdıBitexen Teknoloji Anonim Şirketi
  Yönetim ve Satış Ofisi AdresKültür Mh. Nispetiye Cd. Akmerkez B3 Blok Kat:7 Beşiktaş / İstanbul
  Merkez AdresReşitpaşa Mahallesi Katar Cad. Arı 6 Sit. Enerji Teknokenti Apt.No:2/49/105 Sarıyer İstanbul
  Mersis No0178118956900001
  Tic. Sicil No136687-5
  Vergi DairesiSarıyer
  Vergi No1781189569
  E-postadestek@bitexen.com
  İrtibat No+90 (850) 255 08 92

  Türkiye'deki kripto para borsaları nelerdir?

  Son dönemde herkesin konuşmaya başladığı kripto paralar dünyayı etkisi altına almış durumda. Türkiye'de de kripto paralar ile uğraşan insan sayısı her geçen gün artmaktadır. 

  Dünya üzerinde güvenilirliği ispatlanmış birçok kripto para borsaları bulunmaktadır. Türkiye'deki birçok kişi bu borsaları kullanmaktadır. Fakat yerli kripto para dijital borsaları da birçok insan tarafından kullanılır vaziyettedir. Türkiye'deki kripto para borsalarından bazıları aşağıda sıralanmıştır:

  • BtcTurk
  • Paribu
  • Bitexen
  • Bitlo
  • Icrypex
  • Bitci
  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  Bitexen
  Bitexen Bitexen
  Slogan

  İster cepte, ister web'de, Bitcoin ve 100’den fazla altcoin Bitexen’de!

  Kuruluş

  4 Mayıs 2018

  Kurucular

  Murat Çelik, M. Fatih Bilgin, Mutlu Dağdelen ve A. Kürşat Duygulu

  Genel merkezi

  İstanbul, Beşiktaş

  Kilit kişiler

  Kemal Cenk Erdem, Yahya Tuğyan Erdem

  Çalışan sayısı

  150-200

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et