R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Arka Plan Resmi

  Arka plan resmi, telefon ve bilgisayar gibi cihazlarda arka planda yer alan görüntüdür. Bu görüntünün bir diğer adı duvar kağıdı olarak bilinir. Arka plan duvar kağıdı veya resmi pek çok zevki uygun olarak tasarlanır. Arka plan bir nevi arka fondur. Yani bu da öndeki unsurların öne çıkacak şekilde olmasını sağlar. Arka plan, gözü yormayan ve estetik bir görüntüsü olan resimler şeklinde seçilir. Bu noktada kullanıcıların zevkine göre farklı arka plan tasarımları mevcuttur. 

  Beğendiğiniz bir karakter veya daha farklı bir şeyi arka plan resmi yapmak kolaydır. Arka plan resmi, cihazlarda otomatik olarak bulunur. Varsayılan arka plan resmi haricinde istenilen resmi arka plan yapmak mümkündür.

  Arka plan resmi nasıl kullanılır?

  Arka plan, kelime anlamı olarak da geride kalan gibi bir çağrışım yaratır. Bu noktada arka plan resmi, öne çıkan dosyaların arkasında yer alır. Bunların, kullanımı son derece pratiktir. Arka plan resmi yapmak istediğiniz görsel, kolay bir şekilde cihazlara eklenir. Bunun yanında telefonlarda ve çeşitli uygulamalarda da kolay bir şekilde düzenlenir. 

  Arka planda kişiselleştirilmiş pek çok resim yer alır. Cihazların size ait olduğunu gösteren bir resmi arka planı koymak mümkündür. Bu resim, bazen kendi çektiğiniz bir resim de olur. Tercih edecek olduğunuz görsel, cihazları daha estetik kılar. Telefon ve bilgisayarlara arka plan resmi eklemek, bu cihazlara zarar vermez. Bilgisayar destekli yazılımlara da aynı şekilde engel olmaz. Arka plan resmi yalnızca kullanıcılar istediği zaman değiştirilir.

  Arka plan resmi nasıl değiştirilir?

  Arka plan resmi, telefon ve bilgisayarlar gibi elektronik cihazlarda kolayca değiştirilir. Duvar kağıdı olarak da bilinen bu görselle, birçok farklı platformda yer alır. İnternette de wallpaper yani duvar kağıdı siteleri oldukça yaygındır. İnternetten duvar kağıdı indirip kullanmak için şu yolu izlemek mümkündür:

  Siteler içerisinde beğendiğiniz bir resmi indirin.
  Resmi bilgisayarda açıyorsanız dosya üzerine sağ tıklayın
  Duvar kağıdı olarak ayarla seçeneğini aktifleştirin.
  Uygulamaların hepsini görev çubuğuna indirin.

  Arka plan resmi hazırlamak için ne yapılır?

  Arka planda resim kullanmak için internet üzerinden tasarım yapmak mümkündür. Çeşitli uygulamalar ve sitelerine bunu sağlamak oldukça kolaydır. Bu uygulamalarda resim üzerine tasarım yapabileceğiniz gibi sıfırdan tasarım yapmanızda mümkündür. 

  Kullanıcıların önemli bir kısmı, illüstrasyon tarzı görseller ile kişiselleştirilmiş duvar kağıdı yapmaktadır. Bunun yanında Canva ve PicsArt gibi çeşitli uygulamalarla da tasarlamak mümkündür. 

  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  Arka Plan Resmi

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et