R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 11 Medya Oynatıcıya Nostaljik Destek Geldi!

  Microsoft, eski Windows sürümlerini kullanmış kullanıcıları sevindirecek özellikleri “nostalji teması” ile geri getirmeye devam ediyor. Şirket son olarak Windows 11’in “Windows Medya Oynatıcısı” için CD dönemi özelliğini getirdi. İşte o özellik ve beraberinde getirdiği avantajlar!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  17.07.2022 12:53 1499 2 dk okuma süresi
  Windows 11 Medya Oynatıcıya Nostaljik Destek Geldi!
  Son Düzenleme:

  Microsoft, Windows 11 kullanımını arttırmak için eski Windows sürümleri desteğini kesmeye devam ediyor. Şirket aynı zamanda Windows 11’in araçlarına yeni özellikler ekleyerek, kullanıcıların ilgisini çekmeyi hedefliyor. Bu çalışmalar kapsamında Microsoft, “Windows 11 Medya Oynatıcısı” için müzik CD’si desteği getirdi. Gelen destek sayesinde kullanıcılar oynatıcıda müzik CD’si hazırlayabilecek ve yanı sıra müzik CD’sindeki müziklerini bilgisayara kolayca aktarabilecek.

  Windows 11 Media Player aracına gelen müzik CD’si yazma ve kopyalama özelliği geçmişte kalan bir teknolojiye destek olarak düşünülse de uygulamanın çok daha kapsamlı bir yapıya bürünmesini sağlıyor.

  Windows 11 Media Player’a CD Rip Özelliği Geldi

  Windows 11 Media Player

  Yeni Media Player güncellemesi ile birlikte gelen CD RİP özelliği ile şu an için belirli format desteği sunuluyor. 2022’de her ne kadar artık CD teknolojisi yaygın kullanılmıyor olsa da halen kullananlar için bu özellik ciddi bir kolaylık sağlıyor. Özellikle elinde halen müzik CD’si bulunan ve bu müzikleri bilgisayarına taşımak isteyenler Media Player’daki CD Rip özelliğini kullanabilecek.

  CD RİP desteği, Windows 11 Media Player 11.2206.30.0 sürümüyle birlikte geldi.

  Microsoft, medya oynatıcısı için 2022’nin Mart ayında “CD oynatma” desteğini getirmişti. Yeni güncellemeyle birlikte artık “CD kopyalama” desteği de gelmiş oldu. Kullanıcılar araçtaki yeni özellik sayesinde “AAC”, “WMA”, “FLAC” ve “ALAC” formatındaki dosyaları kopyalama/yazma imkanına sahip olabiliyor.

  Windows 11 Media Player

  Windows 11 Media Player Daha Kapsamlı Hale Geldi

  Windows 11’deki “Media Player” uygulamasının daha gelişmiş özelliklere sahip olmasını amaçlayan Microsoft, önemli güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. 2021 Kasım ayında yayınlanan yeni Media Player uygulaması, bu tarihten itibaren çok sayıda güncelleme aldı.

  Yayınlanan güncellemelerle birlikte kullanıcılarının Win11’de müzik dinleme ve izleme aktivitelerinin daha işlevsel ve daha pratik bir hale getirilmesi hedefleniyor.

  Yeni Media Player sürümü ile birlikte Groove Müzik tarihe karışıyor.

  Microsoft’un yeni Media Player’ını siz nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp Yeni Özelliği ile Sosyal Medyayı Birleştiriyor: Instagram Paylaşımları, Artık Mümkün Olacak!

  WhatsApp'ın yeni özelliği, durum güncellemelerini doğrudan Instagram Hikayeleri'nde paylaşma imkanı sunarak sosyal medya entegrasyonunu güçlendiriyor

  YouTube’un Yeni Para Kazanma Şartları Türkiye’ye Geldi!

  YouTube'un yeni para kazanma şartları, yeni kanallar için önemli fırsatlar sunuyor. Ancak reklam gelirleri için hala eski şartlar geçerli!

  Windows 12 Geliyor: 2024’ün Haziran Ayında Tanıtılabilir!

  Microsoft'un yapay zeka tabanlı yeni işletim sistemi Windows 12'nin, 2024 Haziran'ında tanıtılması bekleniyor. Yapılan açıklamalar, bu yeni gelişmeyi doğruluyor!

  Windows Paint’e Yapay Zeka Görüntü Oluşturucu Geldi: Herkes İçin Yeni Bir Dönem Başlıyor!

  Microsoft, Paint uygulamasına OpenAI teknolojisi ile güçlendirilmiş 'Cocreator' isimli yeni bir görüntü oluşturma aracı ekledi.

  Windows 11 Medya Oynatıcıya Nostaljik Destek Geldi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et