R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Windows 11 Medya Oynatıcıya Nostaljik Destek Geldi!

  Microsoft, eski Windows sürümlerini kullanmış kullanıcıları sevindirecek özellikleri “nostalji teması” ile geri getirmeye devam ediyor. Şirket son olarak Windows 11’in “Windows Medya Oynatıcısı” için CD dönemi özelliğini getirdi. İşte o özellik ve beraberinde getirdiği avantajlar!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  17.07.2022 12:53 1542 2 dk okuma süresi
  Windows 11 Medya Oynatıcıya Nostaljik Destek Geldi!
  Son Düzenleme:

  Microsoft, Windows 11 kullanımını arttırmak için eski Windows sürümleri desteğini kesmeye devam ediyor. Şirket aynı zamanda Windows 11’in araçlarına yeni özellikler ekleyerek, kullanıcıların ilgisini çekmeyi hedefliyor. Bu çalışmalar kapsamında Microsoft, “Windows 11 Medya Oynatıcısı” için müzik CD’si desteği getirdi. Gelen destek sayesinde kullanıcılar oynatıcıda müzik CD’si hazırlayabilecek ve yanı sıra müzik CD’sindeki müziklerini bilgisayara kolayca aktarabilecek.

  Windows 11 Media Player aracına gelen müzik CD’si yazma ve kopyalama özelliği geçmişte kalan bir teknolojiye destek olarak düşünülse de uygulamanın çok daha kapsamlı bir yapıya bürünmesini sağlıyor.

  Windows 11 Media Player’a CD Rip Özelliği Geldi

  Windows 11 Media Player

  Yeni Media Player güncellemesi ile birlikte gelen CD RİP özelliği ile şu an için belirli format desteği sunuluyor. 2022’de her ne kadar artık CD teknolojisi yaygın kullanılmıyor olsa da halen kullananlar için bu özellik ciddi bir kolaylık sağlıyor. Özellikle elinde halen müzik CD’si bulunan ve bu müzikleri bilgisayarına taşımak isteyenler Media Player’daki CD Rip özelliğini kullanabilecek.

  CD RİP desteği, Windows 11 Media Player 11.2206.30.0 sürümüyle birlikte geldi.

  Microsoft, medya oynatıcısı için 2022’nin Mart ayında “CD oynatma” desteğini getirmişti. Yeni güncellemeyle birlikte artık “CD kopyalama” desteği de gelmiş oldu. Kullanıcılar araçtaki yeni özellik sayesinde “AAC”, “WMA”, “FLAC” ve “ALAC” formatındaki dosyaları kopyalama/yazma imkanına sahip olabiliyor.

  Windows 11 Media Player

  Windows 11 Media Player Daha Kapsamlı Hale Geldi

  Windows 11’deki “Media Player” uygulamasının daha gelişmiş özelliklere sahip olmasını amaçlayan Microsoft, önemli güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. 2021 Kasım ayında yayınlanan yeni Media Player uygulaması, bu tarihten itibaren çok sayıda güncelleme aldı.

  Yayınlanan güncellemelerle birlikte kullanıcılarının Win11’de müzik dinleme ve izleme aktivitelerinin daha işlevsel ve daha pratik bir hale getirilmesi hedefleniyor.

  Yeni Media Player sürümü ile birlikte Groove Müzik tarihe karışıyor.

  Microsoft’un yeni Media Player’ını siz nasıl buldunuz? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 11’de Başlat Menüsü Değişiyor: Telefon Bildirimleri ve Pil Durumu Göstergesi Geliyor!

  Windows 11'in yeni özelliğiyle, Android telefon bildirimleri ve pil durumu doğrudan Başlat menüsünden görüntülenebilecek, kullanıcılar için büyük kolaylık sağlanacak.

  Snapchat’e Yapay Zeka Destekli Yeni Özellikler Geldi!

  Snapchat, yeni yapay zeka modeli GenAI ile AR deneyimlerini güçlendiriyor. Bitmoji arka planları, sohbet duvar kağıtları ve yapay zeka lensleri ile büyülüyor.

  Xiaomi’nin İlk Elektrikli SUV Aracı MX11 Görüntülendi: İşte Tasarımı!

  Xiaomi, yeni elektrikli SUV modeli MX11'in kamuflajlı görüntülerini yayınladı. 2025'te tanıtılacak olan araç, 2026'da 21 bin dolar fiyatla piyasaya sürülecek.

  LinkedIn'de Yeni Dönem: Premium Abonelere Yapay Zeka Destekli İş Arama Özelliği Geliyor!

  LinkedIn, premium aboneler için yapay zeka destekli iş arama özellikleri sunuyor. Özgeçmiş uyarlama ve ön yazı oluşturma gibi yenilikler, süreci kolaylaştıracak.

  Windows 11 Medya Oynatıcıya Nostaljik Destek Geldi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et