R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp Grup Sohbetlerinden 'Sessizce' Ayrılmak Artık Mümkün

  WhatsApp, kullanıcıların grup sohbetlerinden sessizce ayrılmalarına ve Durum güncellemelerinde zengin bağlantı önizlemelerine izin verecek.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 18.05.2022 12:53 1560 2 dk okuma süresi
  WhatsApp Grup Sohbetlerinden 'Sessizce' Ayrılmak Artık Mümkün
  Son Düzenleme:

  WhatsApp, kullanıcıların, grubun tüm üyelerine bildirimde bulunmak yerine mesajlaşma platformu tarafından barındırılan grup sohbetlerinden "sessizce" ayrılmalarını sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

  Halihazırda, biri bir grup sohbetinden ayrıldığında, WhatsApp tüm gruba çıkışı duyurur ("…. kişisi ayrıldı" şeklinde) ve ayrılma eylemini herkese açık hale getirir. 

  Şu anda bir gruptan sessizce ayrılmak mümkün değil, ancak WhatsApp, birinin çıkışını daha az dikkat çekici hale getirmenin varsayılan olabileceğini anlamış görünüyor.

  WhatsApp grubunda herkesten habersiz nasıl ayrılırım?

  WhatsApp resmi olarak tek bir sohbet grubuna 256 kişiye kadar katılıma izin verir. Ancak bu, bir konuşma sırasında çok fazla kullanıcının gelip gitmesine neden olabilir ve diğer üyelerin dikkatini dağıtabilir.

  WhatsApp habersizce gruptan ayrılın

  Durumu iyileştirmek için, WABetainfo tarafından ortaya çıkarılan bir beta özelliği, kullanıcıların yalnızca grup yöneticilerinin bilgilendirileceği şekilde bir grup sohbetinden ayrılmalarına olanak tanıyor.

  Bir grup üyesi kapsam dışında kalmayı seçtiğinde, "Gruptan ayrıldığınız yalnızca siz ve grup yöneticilerine bildirilecektir" yazan bir iletişim kutusu görünür.

  WhatsApp Durumlar için yeni bağlantı önizlemesi

  Başka bir beta geliştirmede WhatsApp, Durum güncellemelerinde yepyeni bağlantı önizlemelerini test ediyor. 

  Durum güncellemesinde bir bağlantının paylaşılması şu anda yalnızca URL'yi görüntülerken, zengin bağlantı önizlemeleri, bağlantı verilen web sitesinin bir önizlemesini görüntüleyerek kullanıcılara web sayfasını ziyaret etmeleri durumunda görmeleri beklenebilecek içerik hakkında bir fikir sunar.

  WhatsApp Durumlar için yeni bağlantı önizlemesi

  Her zaman olduğu gibi WhatsApp, bu yeni özelliklerin beta kullanıcıları için geliştirirken, tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağına dair herhangi bir ayrıntı paylaşmadı.

  Bu ayın başlarında platformdaki yeni özelliklerin son büyük sunumu emoji tepkilerini, daha büyük dosya aktarımlarını ve daha büyük grupları içeriyordu.

  Sizin WhatsApp'ın yeni özellikleri hakkındaki düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp Masaüstü Sürümüne Yeni Özellik Geliyor!

  Meta, yeni WhatsApp iyileştirmeleri geliştirmeye devam ediyor. WhatsApp, masaüstü sürümünde grup sohbetlerini sessize almayı sağlayan yeni buton geliştiriyor. Yeni özellikle grup sohbetleri daha kolay sessize alınabilecek!

  Android Telefon Kullanıcıları Artık “Arşiv” Özelliğinden Yararlanabilecekler!

  Google, Android kullanıcılarını sevindirecek yeni bir özelliği daha duyurdu. Buna göre Play Store merkezli 'Arşiv' özelliği kullanıcılara sunulacak.

  487 Milyon WhatsApp Kullanıcısının Telefon Numarası Satışa Sunuldu!

  WhatsApp, yine kötü bir haberle gündeme geldi. Bilgilere göre ciddi bir güvenlik açığı ortaya çıktı ve 487 milyon kullanıcının telefon numarası satışa sunuldu.

  WhatsApp Yeni Özellik Mesajı Atacak!

  WhatsApp’ın masaüstü sürümünde ortaya çıkan yeni bir özellik dikkatleri üzerine çekti. Buna göre WhatsApp, artık yeni bir özellik geldiğinde kullanıcılara mesaj gönderecek.

  WhatsApp Grup Sohbetlerinden 'Sessizce' Ayrılmak Artık Mümkün

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et