R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp Grup Sohbetlerinden 'Sessizce' Ayrılmak Artık Mümkün

  WhatsApp, kullanıcıların grup sohbetlerinden sessizce ayrılmalarına ve Durum güncellemelerinde zengin bağlantı önizlemelerine izin verecek.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  18.05.2022 12:53 3137 2 dk okuma süresi
  WhatsApp Grup Sohbetlerinden 'Sessizce' Ayrılmak Artık Mümkün
  Son Düzenleme:

  WhatsApp, kullanıcıların, grubun tüm üyelerine bildirimde bulunmak yerine mesajlaşma platformu tarafından barındırılan grup sohbetlerinden "sessizce" ayrılmalarını sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

  Halihazırda, biri bir grup sohbetinden ayrıldığında, WhatsApp tüm gruba çıkışı duyurur ("…. kişisi ayrıldı" şeklinde) ve ayrılma eylemini herkese açık hale getirir. 

  Şu anda bir gruptan sessizce ayrılmak mümkün değil, ancak WhatsApp, birinin çıkışını daha az dikkat çekici hale getirmenin varsayılan olabileceğini anlamış görünüyor.

  WhatsApp grubunda herkesten habersiz nasıl ayrılırım?

  WhatsApp resmi olarak tek bir sohbet grubuna 256 kişiye kadar katılıma izin verir. Ancak bu, bir konuşma sırasında çok fazla kullanıcının gelip gitmesine neden olabilir ve diğer üyelerin dikkatini dağıtabilir.

  WhatsApp habersizce gruptan ayrılın

  Durumu iyileştirmek için, WABetainfo tarafından ortaya çıkarılan bir beta özelliği, kullanıcıların yalnızca grup yöneticilerinin bilgilendirileceği şekilde bir grup sohbetinden ayrılmalarına olanak tanıyor.

  Bir grup üyesi kapsam dışında kalmayı seçtiğinde, "Gruptan ayrıldığınız yalnızca siz ve grup yöneticilerine bildirilecektir" yazan bir iletişim kutusu görünür.

  WhatsApp Durumlar için yeni bağlantı önizlemesi

  Başka bir beta geliştirmede WhatsApp, Durum güncellemelerinde yepyeni bağlantı önizlemelerini test ediyor. 

  Durum güncellemesinde bir bağlantının paylaşılması şu anda yalnızca URL'yi görüntülerken, zengin bağlantı önizlemeleri, bağlantı verilen web sitesinin bir önizlemesini görüntüleyerek kullanıcılara web sayfasını ziyaret etmeleri durumunda görmeleri beklenebilecek içerik hakkında bir fikir sunar.

  WhatsApp Durumlar için yeni bağlantı önizlemesi

  Her zaman olduğu gibi WhatsApp, bu yeni özelliklerin beta kullanıcıları için geliştirirken, tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağına dair herhangi bir ayrıntı paylaşmadı.

  Bu ayın başlarında platformdaki yeni özelliklerin son büyük sunumu emoji tepkilerini, daha büyük dosya aktarımlarını ve daha büyük grupları içeriyordu.

  Sizin WhatsApp'ın yeni özellikleri hakkındaki düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  X (Twitter)’ Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Artık Herkese Açık!

  X uygulamasında artık herkes için sesli ve görüntülü arama özelliği! İletişimde sınırları kaldırın, her an bağlantıda kalın.

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  WhatsApp Yenilikleri Devam Ediyor: Yüksek Kaliteli Fotoğraf ve Video Paylaşımı Kolaylaşacak!

  WhatsApp artık fotoğraf ve video paylaşımlarınızı varsayılan olarak yüksek kalitede yapmanıza olanak tanıyor.

  WhatsApp, Durum Güncelleme Arayüzünü Değiştiriyor: İşte Yeni Görünümü!

  WhatsApp, durum güncellemeleri için yeni bir arayüz sunuyor. Kullanıcılar, artık önizlemelerle daha hızlı etkileşimde bulunabilecek.

  WhatsApp Grup Sohbetlerinden 'Sessizce' Ayrılmak Artık Mümkün

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et