R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft Desteği Kesiyor: Eski Office Uygulamalarına Elveda

  Microsoft 365 uygulamaları için Windows 7 ve 8.1 sürümlerinde destek kesiliyor.

  Rahim Türkmen Rahim Türkmen 15.07.2022 19:09 1377 2 dk okuma süresi
  Microsoft Desteği Kesiyor: Eski Office Uygulamalarına Elveda
  Son Düzenleme:

  Microsoft tarafından alınan kararda Windows 7 ve Windows 8’de, Microsoft 365 desteği sonlandırılıyor.

  Windows 11’in kullanıcı sayısındaki artışla birlikte eski Windows sürümlerine olan ilgi de azalmaya devam ediyor. Geçen yıl Windows 7 desteğini kesen Microsoft, Windows 8.1 için de 2023’te yeni düzenlemeler yapacak. Düzenlemelerle birlikte Microsoft 365 uygulamaları artık Windows 8.1 için sonlanacak…

  Microsoft 365, Windows 7 ve Windows 8.1’de Sonlanıyor

  Microsoft topluluğunda yayınlanan bilgilendirme yazısında eskiyen Microsoft 365 yazılımlarının sonlanacağı duyuruldu.

  Yayınlanan bilgilendirme yazısında eski Office uygulamalarının da kullanılamayacağı belirtiliyor. Yani Microsoft 365 ürünleri, Windows 10'dan önceki Windows kullanıcıları için artık erişilemeyecek. 

  Office uygulamalarına destek kesilse de Windows 7 ve Windows 8.1 sürümlerinde kullanımına devam edilebilecek. Ancak kullanıcıların bilgisayar korsanlarına karşı dikkatli olmaları gerekecek. Zira Microsoft'un desteği kesmesiyle birlikte kullanıcılar herhangi bir güvenlik güncellemesinden faydalanamayacak. Bu durumda söz konusu sürümlerdeki Office kullanıcılarını, kötü maksatlı yazılımlara karşı açık bırakacak.

  Microsoft'un açıklamasında desteğin 10 Ocak 2023 tarihinde kesileceği de resmi olarak duyurulmuş oldu.

  Microsoft tarafından Windows 7 desteği, 2020 yılında sona ermişti. Buna rağmen Microsoft 365 ürünlerinde üç yıllık ücretli ek programın devam etmesine karar verilmişti. Açıklamada Windows 7 ve Windows 8.1 için “Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmeleri” sunulmaya devam ediyordu. Fakat önümüzdeki yıl Ocak ayında bu sona erecek.

  Windows 7 ve Windows 8.1 Devri Sona Mı Eriyor?

  Microsoft'un işletim sistemlerinin eski Windows sürümlerinin ardından Microsoft 365 yazılımlarında da sona erdirmesi ile birlikte artık bir devrin sonunun geldiği anlaşılıyor.

  Microsoft tarafından yapılan desteklerin çekilmesi işlemi ile birlikte daha fazla hata düzeltmesi ve güvenlik güncellemesi yapılmayacağı anlaşılıyor. Çekilen destekler sonucunda ilk aşamada Microsoft 365 uygulamaları kaldırılacak.

  Microsoft 365 uygulamalarından yaygın kullanılanları: Microsoft Teams, Word, Outlook, Excel, Powerpoint, OneNote, OneDrive gibi yazılımlardır

  Desteğin çekilmesi uygulamaların kullanımını ise etkilemeyecek! Yani Microsoft 365 hizmetlerinin hala kullanmaya devam edilebilmesi mümkün olacak. Fakat kullanıcıların herhangi bir güvenlik güncellemesi verilmeyeceğinden dolayı bilgisayar korsanları tarafından tehdit altına kalma riskini ortaya çıkıyor.

  Windows 11’in çıkması ile birlikte kullanıcı kaybına devam eden Windows 8.1’in ise tamamen rafa kaldırılması gündemde. Herhangi bir değişiklik olmazsa Windows 8.1 önümüzdeki yıldan itibaren Windows 7’nin kaderini yaşayacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  CPO (Chief Philosophy Officer) Nedir?

  CPO, Silikon Vadisi'ndeki firmaların kullandığı yeni bir pozisyonun kısaltmasıdır. Açılımı, Chief Philosophy Officer veya Baş Felsefe Sorumlusu'dur.

  Microsoft Excel'den Çok Konuşulacak Yeni Özellik!

  Microsoft Excel’e gelen yeni güncelleme, oldukça kullanışlı bir özelliği de beraberinde getirdi. Buna göre artık görseller, doğrudan bir hücreye eklenecek.

  Microsoft'tan Yeni Entegrasyon: iPhone Kullanıcıları Çok Sevinecek!

  Apple, Windows 11 için iCloud fotoğraflar entegrasyonunu sundu. Buna göre iCloud’da yedeklenen fotoğraflar, doğrudan fotoğraflar uygulamasında da görülecek.

  Yazılım Devi Microsoftun Yeni Stratejisi Kullanıcıları ‘Sinirlendirecek’!

  Microsoft, Windows kullanıcılarına daha fazla reklam göstermeye başlayacak. Ayrıca şirket, daha fazla ücretli abonelik kullanımını teşvik etmeye çalışacak!

  Microsoft Desteği Kesiyor: Eski Office Uygulamalarına Elveda

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et