R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yüzük Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Eşinize yüzük seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Pırlanta yüzük seçimi yaparken göz önünde bulunduracağınız en önemli özellik renk çeşitliliğidir. Detaylar haberimizde.

  Rokito
  Rokito R10 Editörü
  15.06.2022 13:56 1502 1 dk okuma süresi
  Yüzük Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
  Son Düzenleme:

  Yüzük Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Birlikteliğin simgesi olarak birbirinden farklı pek çok özellikleri bulunan pırlanta yüzük modellerinin sadeliği ve göz kamaştırıcı güzelliği ile pırlanta yüzükler anlamlıdır. Pırlanta yüzük seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur renk çeşitliliğidir. Pırlantaların bazı kişilerin fark edemeyeceği değişik renk tonları bulunur. Bu renk farklılığını daha çok alanında uzman kişiler anlayabilir. Bu hususta dikkat edilmesi gereken şey ise pırlantanın renksiz olmasıdır. Çünkü bir pırlanta ne kadar renksiz olursa, o kadar değeri artar. 

  Pırlantaların D’den Z’ye kadar sınıf farklılıkları bulunuyor. D en kaliteli olan il başlayarak Z’ye kadar kalitesi zayıflamaktadır. Ancak Z’ye yakın renklerde çok ender bulunduğundan dolayı o renklerdeki pırlantalara da ayrı bir değer katmış bulunmaktadır.

  Bazı elmaslar boyut olarak küçük olmasına rağmen parlak ve yoğun olur. Bazı elmaslarda ise durumun tam tersi, elmasların büyük olmasına rağmen parlaklığı ve yoğunluğu daha az olmaktadır. Burada, taşın büyüklüğü değil parlaklığı ve yoğun olması önemlidir Pırlanta yüzük seçerken netlik, parlaklık, karat, renk ve görünüm unsurları önemlidir ve bu nedenle fiyatları da özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. 

   Yasal Uyarı: Bu içerikten Rokito Digital sorumlu değildir, bu bir sponsorlu ilandır.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Steam Donanım Anketi Açıklandı: Dikkat Çeken Değişimler Var!

  Ekim 2023 Steam donanım anketi, işletim sistemleri ve donanım tercihlerindeki dikkat çekici değişimleri ortaya koyuyor.

  Sony Xperia 1 VI Geliyor: Bütün Dikkatleri Üzerine Toplayabilir!

  Sony Xperia 1 VI, yepyeni özellikleriyle teknoloji dünyasında nasıl bir iz bırakacak? Xperia'nın son modeline dair tüm detayları ve beklentileri öğrenin!

  iPhone için Chrome Yeni Özellikler Aldı: İşte Dikkat Çeken Yenilikler!

  Google, Chrome mobil tarayıcının iPhone ve iPad versiyonuna dört yeni özellik ekleyerek uygulamadan çıkmadan bazı etkileyici işleri kolaylaştıracak.

  Google’dan Dikkat Çeken Uyarı: Çalışanlarını AI Sohbet Botu Kullanımı Konusunda Uyarıyor!

  Google, Bard tanıtımından sonra yapay zeka konusuna büyük önem vermeye başladı. Ancak şirket, kendi çalışanlarını bile yapay zeka kullanımı konusunda uyarıyor!

  Yüzük Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et