R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yüzük Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Eşinize yüzük seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Pırlanta yüzük seçimi yaparken göz önünde bulunduracağınız en önemli özellik renk çeşitliliğidir. Detaylar haberimizde.

  Rokito
  Rokito R10 Editörü
  15.06.2022 13:56 1576 1 dk okuma süresi
  Yüzük Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
  Son Düzenleme:

  Yüzük Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Birlikteliğin simgesi olarak birbirinden farklı pek çok özellikleri bulunan pırlanta yüzük modellerinin sadeliği ve göz kamaştırıcı güzelliği ile pırlanta yüzükler anlamlıdır. Pırlanta yüzük seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur renk çeşitliliğidir. Pırlantaların bazı kişilerin fark edemeyeceği değişik renk tonları bulunur. Bu renk farklılığını daha çok alanında uzman kişiler anlayabilir. Bu hususta dikkat edilmesi gereken şey ise pırlantanın renksiz olmasıdır. Çünkü bir pırlanta ne kadar renksiz olursa, o kadar değeri artar. 

  Pırlantaların D’den Z’ye kadar sınıf farklılıkları bulunuyor. D en kaliteli olan il başlayarak Z’ye kadar kalitesi zayıflamaktadır. Ancak Z’ye yakın renklerde çok ender bulunduğundan dolayı o renklerdeki pırlantalara da ayrı bir değer katmış bulunmaktadır.

  Bazı elmaslar boyut olarak küçük olmasına rağmen parlak ve yoğun olur. Bazı elmaslarda ise durumun tam tersi, elmasların büyük olmasına rağmen parlaklığı ve yoğunluğu daha az olmaktadır. Burada, taşın büyüklüğü değil parlaklığı ve yoğun olması önemlidir Pırlanta yüzük seçerken netlik, parlaklık, karat, renk ve görünüm unsurları önemlidir ve bu nedenle fiyatları da özelliklerine göre değişkenlik göstermektedir. 

   Yasal Uyarı: Bu içerikten Rokito Digital sorumlu değildir, bu bir sponsorlu ilandır.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde SMA Hastalığına Dikkat Çeken Eylem Trafiği Durdurdu

  15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde bu akşam çift yönlü olarak trafiğe kapatılmasıyla birlikte büyük bir trafik kaosu yaşandı. SMA hastalarına dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen bireysel bir eylem nedeniyle kapanan köprüde, polis ekipleri geniş güvenlik ö

  Kurban Bayramı'nda Bankalar ve Borsa Tatilde: EFT ve Havale İşlemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Kurban Bayramı tatili yaklaşırken, bankaların ve Borsa İstanbul'un çalışma saatleri merak konusu oluyor. Bayram boyunca banka şubeleri kapalı olacak ancak dijital bankacılık hizmetleri devam edecek. EFT işlemleri tatil sonrası ilk iş gününde gerçekleşecek

  Honor Earbuds X7 Tanıtıldı: 40 Saatlik Pil Ömrü ve Üstün Ses Kalitesi ile Dikkat Çekiyor!

  Honor Earbuds X7, 40 saate kadar pil ömrü, yüksek ses kalitesi ile dikkat çekiyor. Hızlı şarj özelliği ile 10 dakikada 3 saat oynatma süresi sunuyor.

  Sony'nin Ultra Hassas Mikrocerrahi Robotu: Mısır Tanesi Dikme Yeteneği ile Dikkat Çekiyor

  Sony'nin ultra hassas mikrocerrahi robotu, cerrahlara en küçük dokularda bile üstün hassasiyetle müdahale imkanı sunarak mikrocerrahide yeni bir dönem başlatıyor.

  Yüzük Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et